Chcem byt DERMATOLOGICKA-na aku vysoku ma ist..

Príspevok v téme: Chcem byt DERMATOLOGICKA-na aku vysoku ma ist..
studentka ss

zatial si vysoku vyberat nemusim,lebo som zatial v nizsom rocniku SS,ale ja vzdy planujem dopredu:D

vzdy ma fasinovalo vsetko co sa tykalo pleti a mojim snom je pracovat v neakom vychytenom zariadeni lekarskej kozmetiky,len mam malo informacii o studii-aka skola resp.odbor

a este mam nejasno v tom aky je vlastne rozdiel medzi dermatologickou a koznou lekarkou,dermatologicka sa sustredi len na plet,nie?

medicka001

Samozrejme ze to ide. Ale chce to vela sebapremahania, kedze tomu cloveku chybaju zakladne vedomosti z chemie a biologie.jedine ze sa ich samostatne douci.Co moze byt pre novacika stresujuce, kedze je kladeny napor uz aj na prvakov.Samozrejme mensi ako na studentov vo vyssich rocnikoch, ktori su uz zvyknuti.

jancik

Na medicinu nemusiš mať iba gymnazium, alebo zdravotnu školu, stači ak maš maturitu a spravíš prijimačky. Kamaratka ma učňovku s maturitou a teraz chodi na LFUK. Ak sa chce všetko ide :))
Dermatolog je vlastne kožný lekar, len odborne povedane, ako napr, zubar - stomatológ

medicka001

Na medicinu mozes ist z gymnazia alebo zo strednej zdravotnickej skoly. Na prijimacky sa musis naucit z dvoch skript, kde je 1500 otazok z chemie a 1500 z biologie-zo stredoskolskeho gymnazialneho uciva.Preto je naj tam ist z gympla.
Studium nie je tazke. Da sa to naucit. Avsak chce to premahanie. V letnom semestri kolkokrat maju ludia z inych vysokych skol volno uz koncom maja ak nie skor. A na medicine tvrdo makas aj do prveho juloveho tyzdna a niekedy aj na konci augusta su este skusky,ak nestihas vsetko urobit v juli. Ale je to krasne studium, nic ine by som nechcela studovat.Toto ma naplna.Som rada, ze viem ako to vsetko v nas je, ako vyzerame zvnutra,ako to tam funguje a ake choroby su,ako sa daju liecit. A este je to aj dost nakladne studium, hlavne prve dva roky kvoli kniham.ALe veci sa daju pozicat aj z kniznice.Avsak take anatomie by mal mat kazdy svoje.Bud su ceske knihy-3 diely a tie spolu stoja do 8000sk.Slovenske vydania su lacnejsie,tak 3500sk, avsak obrazkovo menej kvalitne, cize este aj atlas treba.
Toto su take hlavne prekazky,ale chodia sem vselijaki ludia, nie len biflosi a kocky:) chodia sem punkaci, technaci, hulici :DD avsak len ti najvytrvalejsi vydrzia. 2.rocnik je najtazsi.
Drzim palce

fifka

Moja neter studuje za lekarku a rozmysla nad tym, na co sa zamerat, mozno by chcela byt dermatologickou. Takze keby si chcela toto, tak smer lekarska fakulta 6 rokov a potom dalsie 3 roky prva atestacia a potom uz mozes mat sukromnu prax...