steward/letuška

Boeing

Co sa robi na tych psychotestoch ? Sorry za takuto blbu otazku . A este ze sa tam napriklad robi kurz pomoci , tak to mame vediet uz ked ideme do toho castimgu , alebo sa to ucime(teda nas to ucia) pocas castingu a podla toho ci sme dobri prejdeme dalej ?

rika,rika

moja dcerka robí letušku a som na ňu pyšná.
má gymnázium,je pekná,milá,už má kopec pochvál. poviem vám všetkým,že hocikto sa letuškou a stewardom nestane iba tak.
tie castingy sú náročné.
práca je velmi zodpovedná,ono tie letušky milí moji tam nie sú len pre obsluhu,ale sa aj starajú aj o bezpečie cestujúcich.
mohli by ste si skúsiť ťahať 120 kilový vozík s občerstvením,jedlami...moja 55 kilová dcérka to robí a už ju bolí chrbtica................................ale nie o tom som chcela.
takže,jazyky je treba minimálne 2.potom dobré vedomosti,zvládnutie psychotestov,dobrý zdrav.stav atď.

ferdusa

Letuska je sluzka, castokrat buzerovana cestujucimi. Nosi jedlo, stara sa o komfort, prinasa prikryvky, no sluzka... Navyse v nic moc podmienkach v lietadle. Co sa tyka tych jazykov, neviem, naco by mala byt ich znalost az na takej dobrej urovni. Asi aby sa vedeli spytat chicken or pasta. Haha. Ziadne skoly na to netreba, sesternica ma ucnovku kuchar/casnik a robi letusku.
sway to dobre vystihla. Neviem, kolko sa zaraba na tych dvojhodinovych letoch, ale sesternica lieta do dovolenkovych rezortov, tak tam zaraba pomerne dobre, rovnako dobre sa zaraba aj cestou do Ameriky, kde sa leti 8 a viac hodin, ale tie dievcence vyzeraju byt po tom lete dobre zodrate. Musi to byt narocne.

Boeing

No mna to ako veľmi láka , ako tu spomínala dobrá víla , ani ja si neviem predstaviť , že by som sedel v kancelárii 8 hodín denne v miestnosti 5x5m a celý deň by som podpisoval nejaké papiere . Mňa láka taká trošku iná , adrenalínová práca a to steward/letuška podla mňa je . A to popri štúdiu nesúhlasím , pretože od teba vyžadujú aby si mohol do práce nastúpiť kedy to im vyhovuje a ty sa musíš prispoôsobiť . Ako im povieš , že nemôžem , lebo mám skúšky a zajtra potom tiež nie , mám prednášku ! Tak čo keby ste mi to dali na budúci týždeň , vtedy mám čas .!!? Myslím , že v tomto prípade by o teba záujem nemali .

K tomu pilotovi , aj to ma napadlo a veľmi som to chcel , ale neviem , či by som to zvládol a navyše ten milion by som nahrabal jedine keby som prepadol banku . IMHO ak nemas bohateho tatka sa dneska tym pilotom stanes tazko .

sway

Piloti studuju v Ziline,aj na dopravne lietadla sa tam da spravit licencia - detaily neviem,ale poznam chalanov,co tam chodia a je pravda,ze treba mat taky milion po ruke,pretoze hodiny lietania si kazdy plati sam a musi dosiahnut urcity pocet hodin aby ziskal licenciu.Ale tieto peniaze su vratna investicia..
Tak bez na konkurzy:-))Nebyvaju casto,ale ak mas jazyky treba skusat,inak z vlastnej skusenosti viem,ze tam je "tlacenka".Cize by bolo idealne niekoho poznat.

dobra vila

Huch, tak to neviem, ci by to na pilota dotiahol. Ci vobec na SR to ma nejake zastupenie, treningy, vybavenie (take spickovejsie). No, ano su, len to neviem, ci to nie su tzv.vojenske, a to je uz ina kategoria. Nvm, to je podla mna inac uplne perfektne, aj si super za-cash-uje a ak to niekto aj robi, tak je zjavne, ze ho to aj bavi, ale to je uz fakt velka zodpovednost, nervy, vycvik. Tazka cesta s velkou davkou vytrvalosti.
Inac, myslim, ze to lietanie nie je tak nahusto, nie som si ista ani ja, ale tusim si to vies nejako zadelit. Aby si mala dlhsie "prazdniny", ale samoska si to potom aj odmakas. Ano, pri rodine to moze byt dost hekticke, najma pokial mas male deti.
Tak ja neviem, je jasne, ze kazdy ma rad nieco ine. Ja si napriklad neviem predstavit sediet v robote od 8-smej, do 5-tej, desim sa toho ako cert kriza, asi by ma to zabilo. A toto lietanie by mozno bolo akurat pre mna :-P. 100 ludi, 100 chuti, hlavne aby to vyhovovalo tomu, co to chce robit :)

sway

Jo,mozno som prestrelila,koniec koncov su tam aby zvladli krizove situacie,ale povedzme si uprimne,kolko z tych letusiek,naozaj zazije nieco ine ako "roznasanie jedla".Musia byt velke diplomatky,lebo niektori cestujuci vedia byt neprijemni.Z mojho pohladu je to pekna praca pocas studia,ale aj velmi vycerpavajuca.Ak to niekoho bavi,nech vydrzi aj cely zivot(sice si neviem sama predstavit sklbenie rodiny a lietanie 5krat do tyzdna hore dole-co je velmi vycerpavajuce).A ak by chcel ist do inej spolocnosti typu austrian,british,czech airlines a kopu dalsich europskych musi mat ten "ich jazyk" tak dokonaly ako native speaker-inak nevidim sancu na prijatie.Akurat som chcela povedat,ze ak ma ambicie na letusiaka v 15stich a ma pocit,zeby ho to bavilo,mozno by bolo lepsie ist naozaj na pilota,pretoze na karieru letusky sa nemusi nijak zvlast pripravovat(samozrejmostou su jazyky).