steward/letuška

dobra vila

Sway - akoze to si trosku prestrelila s tym casnikom vo vzduchu. Jedlo sa roznasa asi 2x pocas 10 hodinoveho letu. Si myslis, ze po zvysok casu si valaju sunky?

Bibba - hej, to mas pravdu. Ale ked uz si akoze letuska, tak ta samoska nevyhodia, ked si prekrocila ten vekovy limit. Iba beru skor mladsie, aby ich zaucali, "vymodelovali" podla seba. Letusku robia aj 50-tnicky, to si predstav :-P. Niekoho to proste bavi.

Boeing - stas sa letuskou, v tvojom pripad "letušiakom" :D NIE JE vobec lahke. Neviem, ake mas ambicie, ale neodporucala by som ti robit pre nizkonakladove spolocnosti. NIKDY NEVIES, KDE (na tych strojoch) SETRIA!! Takze sa radsej uc jazyky, ked to chces robit a vedz perfektne, samozrejme, anglicky + iny svetovy jazyk. Vo vacsine pripadov ich vyzaduju 3 (mimo tvojho materinskeho). Nemusis robit letusiaka na SR, ale odides k lepsim spolocnostiam, aj tu na blizku, a budes "teoreticky doma". K nejakej europskej a celosvetovo uznavanej. Tak vela stastia, podla mna je to nieco uzasne, ak ti to vyjde.

bibba

je to urcite zaujimawa praca pre mladych ludi. ale urcite nie na cely ziwot... wed starsie ani nexcu. aspon do arabskych krajin xceli zeny medzi 21-27 rokow ked hladali, do ryanair do 35. takze si myslim ze je to tak aj w ostatnych spolocnostiach...

bibba

takze letusky chodia letuskowat len brigadne si xcela powedat? casnik zarobi 20 tisic, letuska 50, tak lepsie byt casnik wo wzduchu... ked to tak wolas

sway

Boeing, a ty chces robit cely zivot stewarda?Ved to je to iste,co casnik vo vzduchu:-))Ja myslim,ze baby toto robia casto krat iba popri skole,ono to nieje az take ruzove mat 2hodinovy let tam a dvojhodinovy let spat v ten isty den.Vediet nemusis nic,iba jazyk na perfektnej urovni,najlepsie apson 2.Potom musis prejst kompletnou lekarskou prehliadkou a pisu,ze musis vediet plavat,ale to nikto nepreveruje:-).Okrem toho na SK nemame poriadne letecke spolocnosti,akurat krachujuci sky europe a krachujucu airslovakiu a slovak airlines?tam myslim,ze velmi malo beru a ti tiez nemaju vela letov:-)))Ked mas 15 bud narocnejsi a chod studovat za pilota.

bibba

ano, v ryanair wraj klamu. w skyeurope boli wacsinou spokojne letusky. ale teraz je tazke sa tam dostat... a ostatne? newiem :) a newiem co sa robi na kurze ale wraj wsetko mozne... musis sa naucit teoreticku cast, cize letecku terminologiu, potom urcite budes robit psychotesty a testy z anglickeho jazyka. a prakticka cast zahrna plavanie samozrejme, a priprawa na nudzowe situacie (napriklad ak su na palube teroristi), musis owladat aj zdrawotne weci, to znamena mali by ta tiez naucit co treba robit, ak niekto z cestujucich dostane infarkt alebo zacne rodit... je toho wela.

Boeing

Jo , len napriklad by ma zaujimalo , co sa na tom kurze robi a ake su podmienky prijatia a najma , ci neo.bavaju , pretoze som cital , ze tym co tam robia davali mensi plat ako slubvali .

Boeing

No to je o tom , ze mi je len 15 , zatial viem len trocha po Anglicky , ale to by som sa za tie 3 roky vedel doucit . Na strednej budem mat Taliancinu . Co som si to o tom ryanaire cital tak vysku mam od tych 157 do 185 co tam pisali :P . Cital som , ze sa plati 2000 eur ale ze je tam moznost si pozicat a oni ti to potom bude strhavat z vyplaty . Pytam sa preto uz teraz ked mi je 15 aby som sa za tie 3,4 roky vedel rozhodnut .