NEMAM soc fobiu ale.... !!!!

Príspevok v téme: NEMAM soc fobiu ale.... !!!!
LEjla11

Trapi ma cervenanie.. Viem ze tieto temy tu uz boli ale aj tak som zalozila novu. Chcem len ozrejmit ze nemam najmensi problem ist do mesta , niekoho sa nieco spytat proste ludi ako takych sa nebojim. Len pri komunikacii s nimi ma trapi cervenanie. Nie vzdy a stale ale dost casto.. A neviem preco. casto len pocitim naval tepla a horucavy v mojej tvari a uz viem a citim ze horim . Ale uuplne najhorsie je ked ma na to niekto upozorni pripadne sa na tom zabava alebo smeje.. To su ludia naozaj az takí nechapavi a nevedia sa vcitit do mojej koze??? No asi NIE.. Lebo kto toto nezaziva ten to asi NEDOKAZE pochopit.. Ten pocit ponozenia.. ZLYHANIA vlastnej osobnosti.. Aspon ja to tak prezivam . Potom mam slzy v ociach a tusim ujst mam pokazenu naladu a vsetko mi je vtedy luto.. Ze preco JA.. NNEhovrim ze je to najvacsi problem sveta.. ALE.. CErvenat sa a ani vlastne nevediet preco je strasnee.... NEviem to vysvetlit.. Preco to musim byt prave jaaa,? :((((( Kto zaziva rovnake situacie a pocity??? MYslim ze to je silna trema nervozita a nizke sebavedomie nieco take .. ALe v mojom pripade nie soc. fobia..

Lejla11

Mozno by pomohlo aj to keby boli ludia viac tolerantnejsi voci problemom inych ludi.,.A nezosmiesnovat ich kvoli tomu .Lebo nie kazdy to vie brat s humorom.. Niekto aj so slzami .. :(

JT

Tak keď si si už istá, že nemáš sociálnu fóbiu tak máš potom ereutofóbiu. Každopádne jedno z toho. Tvoje riešenie je navštíviť psychológa, ale lepšie psychiatra lebo má viac možností na liečenie problému. Aj tak si myslím, že skončíš u neho.

Azuriitko

V každom prípade nechoď do toho s toľkým pesimizmom. Ono teraz 90% červenania je určite zo strachu tvoreného pesimizmom, ktorý ti hovorí, že aj tak to nezvládneš. Ale každú situáciu si schopná zvládnuť, proste to dokážeš, len sa na to musíš pozrieť tak, že to naozaj dokážeš, že sa neudeje nič nepríjemné, proste to prebehne, akoby si ani nemala nejaký problémik. A ďalšia vec, ak sa to náhodou nevydarí, nesmieš padnúť zase na 0 a ísť odznovu. Musíš zostať tam kde si skončila, že možno už si to skoro zvládla, takže najbližšie to pôjde ľahšie. A neskôr to už bude len občasné začervenanie sa, na ktoré nebude dôvod upozorňovať a ak to niekto urobí, možno mu neskôr povedz, že je ti to osobne nepríjemné ak na to upozorňuje. Hlavne to nevzdávaj ani po páde. Stále sa trénuj, skúšaj, bojuj, a keď to nevzdáš, úspech je zaručený, to ti garantujem.

bibba

hmm to ti werim. a ozaj, nie si mladucka? lebo casom sa clowek meni... a urcite to nebude az take intenziwne neskor

LEjla11

Kedysi som si samu seba mozno az tak nevsimala ale ty ze ma na to niekto par krat upozornil sa to zmenilo a ja uz mam problem si samu seba az tak velmi nevsimat..

bibba

mozno si prilis wsimas seba... skus byt wiac spontanna. nerozmyslat nadtym co si powedala, co si kedy ako sprawila... nekontrolowat sa prilis a byt na seba taka prisna. powedat si: a co? ...ehm, ale problem je urcite prameni urcite z hlbky. treba zistit preco mas take reakcie a preco si neskusila psychoterapiu? wed neni len pre blaznow. pycholog ti moze pomoct spoznat seba. ak to sama nedokazes!

LEjla11

Ano aj ja si potom strasne vela krat premietnem tu situaciu ci som nemohla nieco inak povedat alebo urobit, ze mozno potom by som sa necervenala.. Vzdy si poviem ze nabuduce to uz bude lepsie ze to zvladnem inak .. a aj tak to vacsinou byva tak ako nechcem :(

17patka1

ja som z toho uz zufala...dufam, ze mi pomoze psychologicka, ktoru chcem navstivit...doma ma aj knihu na zvysenie sebavedomia s CD..pocula som, ze na stres pomahaju aj banany a sport...joga- dychove cvicenia, takze aj na cervenanie a hlavne smiech a pozitivne myslenie..aj ked sa to casto neda(poznam to)... drzim vsetkym palce...:):):)

Azuriitko

No ono hej, nepríjemné je to hrozne a musím priznať, že sám nad všetkým čo mi kto povie hrozne premýšľam dlho potom. Ale tak presviedčam sa, že aj tak ma to štve zbytočne a podobne. Ako úplne sa toho neviem zbaviť ani ja. Úplne to ani nejde proste to patrí k životu. Ale tak ako vravím dá sa to mierne okontrolovať. A kontrolovať sa ti to časom podarí, tomu ver, len sa trochu posnaž, trochu menej si to ber k srdcu, lebo nemusíš a držím palce :)