Nadúvanie

merinka

prosim vas citam tu vase prispevki a mam ten isti problem s naduvanim a krcami a trva to uz niekolko dni kupila som si espumisan a vobec mi nepomahal potom som si kupila dalsie lieki orenzyn a ties velmi nepomahaju. bola som aj u ginekologa tak mi povedal ze to mozem mat s menopavzi co bi ste mi poradili moze to bit pravda alebo je tam nieco ine ? dakujem

bejbyvi

ja som bola na vysetreni ale len zaludku... a akurat mi doktorka odporucila ine probiotika.. a povedala, ze tomoze byt sposobene aj antibiotikmi...ja so brala minuly rok dost casto a siln e antibiotika... a co je horsie mna nie len naduva, ale ked zjem napr cokoladu, mlieko, jogurty, oriesky(lanove, sezamove, para, vlasske, slnecnicove), alebo ovsene vlocky, tak sa mi hned vyhodi akne... a este nemam ani jazvy zahojene vsetky a stale sa mi nieco objavi... ach to travenie

aaaaabbbbbb

tak asi to budes mat z tej antiky.ja som dakedy tiez nemala taketo problemy ale postupne to zacalo,mala som to len obcas a zhorsovalo sa to a mala som niekedy aj hnacky.bola som vtedy aj u doktorky ale nezistili mi nic a ked som tam bola znovu tak sa na mna kukala jak na hypochondra.teraz sa to nezhorsuje ale zial ani nezlepsuje:(

jaja:)

ale ja som take problemy nemavala nikdy vzdy ked som daco zjedla nic ale jak sa napijem dacoho abo daco zjem hned ale vzdy som rovnako jedavala a nic...nemoze to byt antikoncepciou ??? beriem ju 3ti mesiac a dakedy vtedy mi zacali take problemy...inak uz neviem cim to je keby to bolo stravou tak by ma nafukovali oj pred pol rokom...ci nie ?

aaaaabbbbbb

jaja ja mam 19 no je to tiez onicom ked som s niekym von a ideme sa najest,oni si mozu dat cokolvek a nic im nie je a ja len trpnem kedy zase pridu tie krce:(
a skusala som aj delenu stravu ale stale to iste,nafukuje ma fakt zo vsetkeho ci je to maso,zelenina, ovocie a ako som uz aj nizsie pisala mam taky pocit ze ma nafukuje aj ked sa nenajem.teraz vobec nejedavam sladkosti ani ovocie ani biele pecivo a muku,snazim sa hlavne zeleninu a nejake cerealne veci a biele jogurty(z tych jogurtov ma asi najmenej nafukuje)
a espumisan som si kupila v nadeji ze sa nieco zlepsi tak som si dala raz po jedle jednu tabletku a to si ani neviete prestavit ake krce som daostala.no este som ich chcela potom vyskusat tak na druhy den som si dala dalsiu a to iste-strasne krce.

RNG

maso potrebuje najviac kyselin, preto ho treba jest prve, tak ako aj syry, a pockat aspon hodinu, kym sa dobre natravi. Az po dvoch hodinach treba pit, lebo pitim si rozriedis zaludocne kyseliny. Aj ine jedla, najma ovocie, ktore je plne cukru alebo mucniky a sladkosti nie je dobre kombinovat s masom a syrami, lebo pri dlhsiom pobyte masa v zaludku, ked inym jedlom alebo pitim rozriedis kyseliny, zacne kvasenie a hnitie. Ja viem takto delit stravu je velmi nepohodlnne a malokto to dodrzi.
Preto napriklad ja som nuteny pouzivat extra kyselinu a beriem s masom vzdy Betain HCl a enzymi, inac by ma privelmi naduvalo. Naduvanie ale nie je az taky zdravotny problem, ale ked naduva, znamena, ze sa jedlo poriadne nestravi a ziviny sa neabsorbuju. A to je zdravotny problem a vedie k plno dalsim zdravotnym problemom.

maruska84

Nadúvanie nie je spôsobené iba jedlom. Ja mam takisto problemy s travenim a teda aj naduvanim, som alergicka na muku, ale obcas sa mi ju podari zjest :) ked sa zabudnem, bola som aj na cisteni criev a by ste neverili, co plynov som amla v crevach, objem brucha sa mi znizil o 8cm. A doktorka mi povedala, ze napr. ju naduva po tom, ako jej je chladno na nohy, ze ked nema ponozky a chodi bosa, hned ju naduva, ze to nie je len zo stravy. Tak asi na tom neico bude.

:)

Takze treba odsledovat po akych jedlach sa ti dostavi pocit nafuknuteho brucha.Doporucit mozem vlakninu alebo zajst do lekarne a vypytat si Espumisan pripadne v kombinacii s probiotikami(nutrolin,probio-fix,...).Ak problem pretrvava dlhsie,treba navstivit gastroenterologa.

usiko

jaja,

vies co, skus kombinovat stravu - delenu stravu, mam ju uz 12 rokov a neviem, co je naduvanie...staci spravne kombinovat jedlo, aby ti v crevach nekvasili veci, ktore sa spolu neznasaju z hladiska travenia.....pretoze sacharidy sa travia zy v ustach, kdezto bielkoviny az daleko neskor a ked izch zmiesas, tak telo to nevie rychlo a kvalitne stravit....

odkedy mam delenu stravu, nenaduva ma, a ak mam aj vetry, nezapachaju, takisto stolica nezapacha vobec...proste cista praca...

je to len moja rada....