Certifikat z anglictiny

lilien33

Mna by zas zaujimalo, ze ak FCE certifikat nahradi maturitu, ako je to potom ked na VS sa nerobia prijimacky len sa zohladnuju vysledky z AJ na mature

vretienko

Tak ja som si FCE urobila ked som mala 17 rokov, cize 11 rokov dozadu. Najprv som sa zapisala na jazykovu skolu, kvoli priprave, ale tam bola tak strasne slaba uroven, ze som sa nakoniec na to pripravila doma za asi mesiac a skusku som zvladla lavou-zadnou. Od nastupu na gympel som vsak chodievala na mesacne jazykove pobyty do Londyna, uzasne to pomohlo...Teraz zijem 10 rokov v USA a som rodicom neskutocne vdacna za to, ze za mna vycalovali tolke prachy na ten Londyn.

katka...

Dakujem Vam usiko a zuzula11. Asi pre mna najvhodnejsi by bol FCE, vysku uz mam ukoncenu tu na Slovensku, takze nad nejakou v zahranici neuvazujem. Ale je mozne, ze za pracou by som v buducnosti isla von.

zuzula11

Ppetik, nie je to len o gramatike, testuju sa vsetky jazykove zrucnosti. FCE a CAE su Cambridgske testy, TOEFL je uznany v USA. V TOEFL je gramatike naozaj malo, je velmi narocny na slovnu zasobu, posluch a citanie s porozumenim. FCE je nieco ako nas maturita s vyssou urovnou, trosku narocnejsi a ma specificke formy cviceni - tie sa treba nadrvit. CAE sa vyzaduje na mnohych univerzitach v zahranici, je tam nadupana gramatika a neskutocne mnozstvo idiomov a ustalenych spojeni. Samozrejme aj pisanie, posluch a citanie su na vysokej urovni. Su este mnohe ine testy, napr. IELTS - medzinárodne uznávaný jazykový test je vhodný najmä pre študentov, ktorí plánujú dalej študovat na univerzitách vo Veľkej Británii, Austrálii, na Novom Zélande, Kanade a USA. Alebo testy z pravnickej ci obchodnej anglictiny. Avsak kazdemu testu by mala predchadzat dlhodoba priprava, ci uz samostatna doma alebo, co je omnoho lepsie, absolvovanie specialneho kurzu. Musis si vybrat, naco ten cetifikat chces ...

usiko

zuzula, ma spravdu, pozeram sa na to z mojho pohladu, slovensko milujem, a neodisla by som nikam, a teda ma nenapadlo, ze baba mozno potrebuje certifikat pre zahranicie......FCE mi na slovensku pomohlo len na prijimackach, ale zbytocne, lebo aj tak som mala vysoky pocetr bodov, na prijatie, taze ja to hodnotim ako papier pre mna zbytocny, uz 13 rokov......ale ak niekto chce certifikat na uznanie aj inde, tak asi FCE, CAE, ale musi ratat s tym, ze je to cisto o jazyku na pouzivanie, teda aby si sa vedel velmi dobre dorozumiet....rozpravat, citat, pisat, rozumiet, atd....a moze mu to pomoct pri uchadzani sa o pracu....
ppetik,

FCE, CAE su certifikaty, ktore sa onoho casu robili cez Cambridge University, teraz neviem ako, a su to certifikaty, kde testuju grammar, listening, speaking, writing a reading......predchadza im dlha a intenzivna priprava, alebo pobyt v anglicky hovoriacej krajine spojeny so studioum zameranym na tieto sksky.....
ja mozem hovorit len o FCE, potom som uz isla na VS, takze CAE mi bolo zbytocne robit.......na FCE som vychodila jazykove kurzy, konciace 7. stupnom, posledne dva boli zamerane presne na FCE. totizto na tych skuskach su specialne formovane ulohy, na ktore ti nestaci len hovorit anglicky a ucit sa gramatiku, treba to trenovat, a trenovat, tie typy uloh myslim.....
da sa ist aj do cudzojazycneho knihkupectva, a kupit si knihu na FCE, aj workbook, studentsbook, nejaku selfstudy, a ak ju zvldnes, moze ist.....ak vies dobre hovorit, taka kniha by ti mohla stacit....

ppetik

ahojte, viete mi tak v skratke povedat, ake to su tie TOEFL, CAE a ine certifikaty ? Nejde tam len o gramatiku ? Velmi sa do toho nevyznam, ale anglinu mam velmi rada, tak rozmyslam, ci si casom neurobim nejake tie certifikaty ... vdaka :)

zuzula11

Usiko, pokial si pamatam, ucis anglictinu... Ja tiez, na strednej skole, a okrem toho 4 rok pripravujem mladez na certifikaty z AJ. Budem ti oponovat - nasa statnica ti je dora akurat tu na Slovensku. Ucila som tri roy FCE, jeden rok CAE ... Decka boli neskutocne stastne, ze si certifikaty urobili, mnohym to pomohlo dostat sa na vysoku skolu. Je pravda, ze FCE nie je az taky narocny, ale je urcite tazsi ako vyssia uroven maturity. CAE - hlavne teraz po zmenach - je omnoho narocnejsi a decka musia makat!!! Je to skuska, ktoa im pomoze ziskat pracu ci stipendium v na studium v zahranici. Ja tie skusky odporucam viac ako statnicu - tu mam tiez. Pred rokmi som si robila aj TOEFL - americka skuska - a to bolo pat nieco ine.

Katka, dolezite je, naco chces certifikat. Do prace, na studium, atd. Ak chces ist do zahranicia, zisti si, ake certifikaty tam uznavaju. Kamoska isla pracovat pre nejku firmu do Rakuska a podmienkou bol TOEFL. Tam jej nasu statnicu neuznali. Na stranke British Council mas viacero certifikatov ... Ak chces blizsie info, napis na gadgetka@gmail.com.

usiko

kamos robil na statnej jazykovej skole v KE statnicu........a to je dokladnejsia skuska ako nejaky certifikat....ja som si FCE robila, ked som mala 18 a je to smiesna skuska, nemyslim, ze by to niekto mal brat do uvahy...lebo tam ide len o grammar, writing, listening, speaking, reading, ale nemas ziadne info o literature, realiach, atd. Inak, mam aj statnicu z anj z VS a mozem ti povedat, nikto nikdy moj FCE nevidel, len na prijimackach som zan tusim dostala 5 bodov....ale nikto si ho za 13 rokov nevsimol.....

katka...

Dakujem, uz som si nieco pozistovala. Pozerala som British council a tam je aj FCE, ale je to dost drahe. Ale ak niekto robil nejaky certifikat z angliny, kludne moze este sem prispiet so svojimi skusenostami.