priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

ramirka

naozaj to spociva v tom naucit sa povedat nie...a ked argumentujes a on ti povie ze to nie su dobre argumenty tak povedz ze mozno pre neho nie ale pre teba ano...ono to chce cas ak si na to nebola zvyknuta neda sa hned takto spravat asi ak si doposial len ustupovala...a ak teda ani si neuvedomuje ze on toto robi tak sa s nim o tom ani nebav ale rovno zacni "cvicit" spravanie...

usiko

idem spinkat, som uz unavena....vratim sa, ak mozem, zajtra, napisem, ci sa ozval, ked uz bicylkuju dakde v ceskej republike.....dakujem este raz vsetkym......dobru noc

usiko

sway, no, uz sme sa o tom bavili a on si neuvedomuje, co robi, takze to nikdy nepripusti....takze mi ostava len naucit sa povedat NIE.....vies, ked sa vzopriem bez jemu rozumnym argumentov, on z toho vyvodi neskutocne dosledky, akoze som neprisposobiva, neviem robit kompromosy, neviem diskutovat, som precitlivela.........milujem ho, viem, to, lebo castokrat, ked sa pohadame a som nastvana, si mysim ze ako lespie by mi bolo bez neho ale nakonic mi strasne chyba aviem, ze bez neho to neviem...lebo ked mame mier, je to neskutocne dobre....ale proste niekdy nemozem.....

sway

usiko,ale problem nebude v tvojom sebavedomi,ked vo vztahu k okoliu si OK:-(Je to medzi vami dvoma a asi to bude tak,ze ty ho nechces sklamat,zlyhat v jeho ociach,lebo ti zalezi na nom aj na jeho nazore,ale vo vnutri sa nechces podriadit.To je jedine na rozhovor a vyjasnenie situacie medzi vami dvoma,priprav si dopredu argumenty,vysvetli mu,ze sa ti niektore veci nepacia a verim,ze najdete kompromis.Popripade skus neskor pripomenut "zlato vidis?uz zase to robis"Ja zase manipulujem priatelom,menim plany na poslednu chvilu a musi byt podla mna,cize ano da sa lahko povedat nie bez vycitiek svedomia,no jemu sa to tiez nepaci,tak pracujeme natom,aby som ja bola prisposobivejsia:-)

usiko

ramirka, nie, nechcela, v principe nerada bicyklujem, a ak ano, tak len par desiatok km a domcov....ziadne pofiderne prenocovanie kdekade a neistota.....dakujem, aj tebe aj ostatnym, pomaha mi to, budem si to stale citat aby som postupne zacala pracovat na mojom sebavedomi, a riadit sa podla svojich pocitov a presvedceni.....

neexistuju nejake cvicenia na posilnenie sebavedomia???? uz by som sa chytala aj slamky.....

ramirka

usiko to ako sa zachoval dnes to mava chlap muchy a nechapeme..a v tomto pripade sa mohol zdut ze nebolo po jeho...ale ja by som na tvojom mieste naprv.v tejto situacii povedala raznejsie ..mne sa to nezda dobry napad a ja sa sama s byciklom trepat nebudem vlakom...bodka..
len vies je to tazsie ak on je zvyknuty ze len ustupujes ...tak aspon postupne..tie jeho reci ze treba bojovat a neviem co su trapne podla mna..ano treba bojovat ale zase nie za kazdu blbost a hlavne ked sa ti nieco nepaci za to predsa bojovat nebudes...hovor svoj nazor..spytam sa ta chcela si ist s tym byciklom vlakom?? len za to aby si sa den niekde byciklovala v tramtarii a potom zase naspat domov...ak bude odpoved nie tak priatelovi povedat ten napad sa mi nepaci a nepojdem...

sway

usiko,ani ja to nemam rada,ale v tomto zivote je niekedy "divadielko" potrebne:-(A ked zacne poucovat,ja mam dobru metodu-jednym uchom dnu a druhym von.Uvidis,ja viem,ze mas v povahe sa burit a asi mas pocit,ze zlyhavas,ked mu nedokazes oponovat,ale skus sa od toho trosicku odosobnit:-)A ak nemas rada jeho matku skus sa jej,co najviac vyhybat,ale ked uz pride na to stretnutie,radim to "divadielko" a nerobit zbytocne hadky v ich rodine a vo vasom vztahu - jednoducho volit mensie zlo.Jaj mlada zaba,aby radila,zober si z toho sama,co uznas za vhodne:-)Ja som zase necitliva a nemam problem povedat niekomu do oci ,co si myslim a bojujem s tymto,no co uz,kazdy sme nejaky..

usiko

proste tu ide o to, ze ak chce aby som nieco spravila a ja odmietnem, tak sa nastve....neublizuje mi, ale da najavo, ze je nastvany a pri najblizsej prilezitosti to pripomenie, ze sa netreba vzdavat, ale bojovat a riesit.....a nadobudat nove skusenosti a dodrziavat to, na com sme sa dohodli....on castokrat nevidi, ze aj ked sme sa dohodli na niecom, niekolkokrat sa okolnosti zmenili a bolo by byvalo vhodne zmenit aj dohodu, ale on uz to mal tak naplanovae, tak sa to urobilo....
ale nechcem z neho urobit zrudu...je inak velmi tolerantny a pozorny...aj ked to tak nevypada....

usiko

postavila som sa dnes, ked chcel aby som sa trepala s bicyklom vlakom volakde do nejakej dediny v cechach, 7 a pol hodinova cesta, len na to, aby som s nim a jeho partiou 1 den bicyklovala.....lebo sme sa dohodli...lenze ja som si na poslednu chvili uvedomila, ze mi tam nejde dobry vlak, iba nejake ososbaky, s dvoma prestupmi, budem tam o deviatej vecer a ziadne ubytovanie sme tam doteraz nenasli......bol nastvany, tak mi len povedal, ze sa nemam vzdavat ale riesit problem a ked som mu povedala, ze sa to neda, tak povedal len "tak nic, ahoj"...a popritom vcera bol aky mily, volala aj styrikrat za den, ako mu chybam a ako ma lubi......som sklamana, ako sa zachoval...a nie prvy raz....