Klasicke sampony - preco ich ludia nekupuju?

Príspevok v téme: Klasicke sampony - preco ich ludia nekupuju?
shampoo

zaujimalo by ma preco ludia nekupuju tradicne sampony (ZIHLAVA, BREZA, LOPUCH, KAMILKA) vo velkej flaske za ludovej ceny?ved nie su vobec tak velmi prechcemizovane ako ostatne znacky(Pantene,H&S,Schauma atd...)a obsahuju viac vytazkov ako tie vyssie spomenute!a ja som dlhe roky pouzivala Gliss Kur,Niveu a podobne sampony a ziaden na mna tak dobre neucinkoval ako klasicke zihlavaky,brezaky...
Preco si ludia myslia,ze tie drahsie veci musia byt vzdy kvalitne a lacne su zle?!ved u tych drahsich samponov platime len za znacku...

Zaran

Veľmi dobrá otázka. :)
Ja som tiež bola veľmi dlho zaťažená na drahé,značkové šampóńy(Syoss,Gliss Kur,Schauma)iné som nechcela.Aj naši mi vraveli,nech vyskúšam niečo prírodné,čo by mi tak nedráždilo pokožku,no ja som si nedala povedať.Ja blbá som si myslela,že čím je šampón drahší,tým je kvalitnejší,no len prednedávnom som zistila že je to úplny blud!Používala som Syoss ale nedávno som "nabrala odvahu"vyskúšať nejaký lacný,prírodný ako Dixi.Vyskúšala som ho raz a odvtedy iný nechcem!!!Dixi a Luna sú (aspoň pre mňa)tie najlepšie šampóny!!!Vlasy sú po nich príjemné na dotyk,mastnejú oveľa menej,krajšie voňajú ....proste super!!Aj ked na prvý pohľad vyzerajú ako nejaký žbrnd,pretože tá fľaška naoko nevyzerá bohvie ako.No ..nesúď šampón podľa obalu.:D

antonR.

to ze maju oznacenie prirodne, neznamena, ze maju aj take zlozenie. mozno pred 50 rokmi boli cisto prirodne, ale dolezite je, aby mali certifikat kvality a potvrdenie zlozenia odbornikmi. [aj cokolada figaro pred 30 rokmi bola cokoladou a teraz je to len cukor a kakaove maslo povacsinou.] a taktiez su plne lacnych ropnych derivatov. treba sa riadit zlozenim a overenym certifikatom. nie tym, ze aj moja babka to pouzivala a mala pekne vlasy, ked vtedy nebol taky boom po zisku na ukor klamani zakaznika. lebo znaciek vela nebolo a ludia kupovali to, co bolo dostupne. cize nase vyrobky. a este nieco, nie kazdy ma take kvalitne vlasy, aby mohol pouzivat co najlacnejsie alternativy. ludia s citlivou pokozkou, ci lupinami, ci suchymi krepovymi vlasmi, mozu tak snivat o lepsich vlasoch po pouzivani nekvalitnych "prirodnych" samponov.

Freee

Keby boli az take kvalitne, tak ich kupujem, osobne so zihlavovým samponom nemám dobre skusenosti, nepenil, velmi zle sa umyvali, vlasy boli suche bez lesku. Nekupujem ani Loreal a spol, kupujem si sampony v lekarni a som s nimi ovela spokojnejsia

Sassita

no ja napriklad nemozem pouzivat taketo sampony, aj ked by som ovela radsej aj kvoli cene aj kvoli prirodnemu zlozeniu. napriklad aj z alverde ma strasne svrbi hlava a mam lupiny, ktore som nikdy v zivote nemala. takze je to hruza, lebo vobec neviem, co s lupinami robit. ale napriklad sampon lavera mi zas super vyhovoval, len skoda, ze je taky drahsi. a co sa tyka elseve, shauma a podobne hovadiny, tak to hovadiny naozaj su. ja mam vlnite suche vlasy a z nich som mala este suchsie. ale zas brezove a zihlavove mi drazdia pokozku. takze ani jedno ani druhe. ale ak by niekto vedel o niakom lacnom prirodnom a bez silikonov na suche vlnite sem s nim.

Misty

Preco ludia kupuju "drahe" prechemizovane sampony? Lebo dnes si uz pomaly kazda druha zena farbi vlasy a polka z nich ich uz ma znicene,suche,lamave z toho, a take vlasy proste potrebuju tu kopu silikonov co je v H a S, Elseve a pod :)

Sory

Nemyslím si že len drahé veci su dobre a ani že lacné su zle,alebo nekvalitné.Na trhu je proste tisíce kozmetických veci či už šamponov ale všetkého možného že každý si môže vyberat čo sa mu páči a čo mu vyhovuje či cenovo alebo inak ma na to.Keďže ľudia su dosť ovplivnitelny reklamou tak preto sa aj viac predávajú výrobky čo majú dobrú reklamu ale to neznamená že tie ktoré ju nemajú su nie dobre lenže obchod je aj o reklame tak preto sa predáva menej tých ktoré ju bud vôbec nemajú alebo majú zlú.Môže sa sice stať že niektoré výrobky su take dobre že ani reklamu nepotrebujú ale tých je malo,neviem ani uviesť príklad.

Lucka1397

Keď som bola malá, tiež som používala len žihľavové a brezové šampóny, a po umytí som si dávala brezovú vodičku, kt. podporuje rast vlasov. Nedávala som si žiadny kondicionér, ani masku a napriek tomu som mala krásne a lesklé vlasy, ktoré vydržali aj týždeň. Keď som vyrástla, začala som tiež používať šampóny známych značiek, a poviem vám že som zle urobila :-/ teraz si vlasy musím umývať každý deň...vždy keď som si kúpila nejaký šampón, zdalo sa mi že je perfektný, ale po čase som z neho mala hrozne vysušené vlasy, ktoré navyše aj elektrizovali (napr. syoss, head and shoulders, fructis a podobne..)..asi na tom krémovom zložení niečo bude. Po dlhšom čase som teda zmenila šampón. Kúpila som si harmančekový od KISS. Nemyslím si že by o kvalite rozhodovala cena. Vlasy mám z neho úplne krásne, nemám ani zničené konce...nepoužívam ani kondicionér ani nič..len minimálne, keď si to vlasy už pýtajú. A čo sa týka obalu...ide mi o obsah tej fľaštičky a o moje vlasy, nie o to aby som mala v kúpeľni vystavenú krásnu fľaštičku...čo z toho keby som mala zničené vlasy ;) a čo sa týka vône, mne bylinné šampóny voňajú viac ako tie značkové...sú také..prírodné :) páči sa mi tá vôňa :) ..takže celkovo odporúčam ;)

Slobodna

Ja si kupujem aj žihľavový aj brezový klasický šampón a kupujem aj tie hnusné prechemizované :)Značiek šampónov treba mať viac a treba ich striedať, neumývať si vlasy iba jedným druhom, značkou. Vlasy tiež potrebujú rozmanitosť.

kika256

tiez suhlasim. velmi kvalitne su zihlavove a brezove sampony alebo aj obycajny zabal z cerstvej zihlavy. na trhu mame neskutocne vela prirodnych kozmetik, ktore obsahuju kopec chemie. nerobi to dobro ani tym prirodnym kozmetikam ktore su kontrolovane a ktore maju certifikat ktory dostava len maloktora prirodna kozmetika a potvrdzuje ze nemaju ziadnu chemiu v pripravkoch a ze boli testovane a vyvinute dermatologmi a odbornikmi. takto ich to hadze vsetko do jedneho vreca. tieto znacky su cenovo porovnatelne s inymi chemickymi, i ked vyrobne naklady su vyssie tym ze musia konzervanty, silikony, PEG, parfumy, ropne derivaty nahradzat prirodnymi zlozkami ktore nesposobuju alergie. mala som moznost vyskusat 'prirodnu kozmetiku', ktora obsahovala silikony a prirodnu kozmetiku - certifikovanu ktora neobsahovala ziadnu chemiu a umeliny. mozte mi verit ze rozdiel bolo vidiet.

.....

moja mamina ktorá ma už 77 rokov celý čas čo mi pamäť siaha používa demiclén šampón je úplne tmavej až čiernej farby a je v malej sklenenej fľaške.Nikdy jej nepadali vlasy,nikdy ich nemala mastné a ani lupiny nikdy nemala.Ja som vyskúšala asi všetky dostupné šampóny na trhu a všetky sú rovnaké.Záujem o ne robí len reklama nie sú o nič kvalitnejšie ako tie lacné,skôr naopak,je v nich kopec chémie.Ja teraz používam šampón z Lidlu Cien aj s kondicionérom a som spokojná.Striedam to s obyčajným brezovým alebo žihľavovým šampónom občas si dám zábal z olivového oleja a vlasy mám oveľa kvalitnejšie ako predtým