Tocenie hlavy

Príspevok v téme: Tocenie hlavy
točenica

Prosím vás o radu. Mesiac sa nemôžem zbaviť točenia hlavy. Už som bola hádam všade - štítna žľaza OK, hormóny OK, neurológia - OK až na tetániu, interné - liečim sa na vysoký tlak, krčné - OK, očné - OK. Nie sú to také závraty, že ma vyhodí z ničoho nič na cestu, ale je to permanentné, strašne nepríjemné točenie hlavy. Môžem mať nádor? Vtedy vraj hlava bolí, netočí... Ja už neviem, som na maródke, lebo to nezvládam. Nejdem ani do obchodu zo strachu, že so mnou spadne. Pitný režim dodržiavam. Krv mám v poriadku až na to, že mám zápal, ale nevie sa kde a vysok=u sedimentáciu. Občas mám aj trošku zvýšenú teplotu. Lekár mi už nevie pomôcť, tak to skúšam tu. Za každý cenný názor ďakujem.

janitor

Dobry den,mam taktiez intenzívne tocenie hlavy.CT OK,krv OK,dali mi betahistin 16 mg,ale zlepšenie je len male.prosim poraďte čo by som mal absolvovať,dakujem

Romča

Takže točenie hlavy a iné druhy závratov sú veľmi nepríjemné pocity,ktoré varujú človeka,že jeho mozog má málo kyslíka.Najčastejšie sa ľudia stretávajú s točením hlavy pri zmene polohy tela z ľahu do stoja.A nie ste náhodou chudokrvná,lebo aj preto sa vie hlávka točeviať a tak isto točenie hlavy môžu mať na svedomí aj lieky,ktoré užívate ako tu už mnohí uviedli. A na ten nádor sa spýtajte čím skôr svojho lekára,síce nezdá sa mi,že by šlo o nádor,lebo najskôr hlava bolí,straty vedomia a pod,točenie hlavy sa pridáva až neskôr.Predovšetkým neváhajte a spýtajte sa a taktiež by som si dala vyšetriť aj markery v krvi aby sa zistila príčina točenia hlavy,lebo môže sa stať,že sa zvýšili

Lajka

vyhľadajte akupunktúru a dajte si skusmo preliečiť krčnu chrbticu,ak by to neprešlo na 3-4 sedenia,tak preliečiť pečeň a obličky.

Norka

dobry den, ako citam, podobne problemy ako ja ma viac ludi ako som si myslela. Mojime symptomy su: tocenie hlavy, nechut do jedla, malatnost, ospalost, a pri zmene polohy hlavy zdola nahor vidim cernotu,mam 24,vyrastla som uz davno na 170cm, lieky neberem okrem 1tab.denne vitamn Ca+Mg+Zn,lebo mam celiakiu,intoleranciu vajec,orechov. dietu dodrziavam,Uz som rozmyslala aj nad nadorom v hlave ale hlava ma nebolieva, tlak mavam moc nizky,solim,a ani sa slanemu jedlu nevyhybam.pomoze mi niekto???stitna ok,hormony neviem.mam nepravid.menzes-problemy s dozrievanim a uvolnovanim vajicok,krv ukazkova, zavrate mam posled.2tyzdne

karioll

tocenica
moze to byt vec krcnej chrbtice aj vedlajsieho ucinku antihypertenziv,neodporucam masaz,sposobuje hypertenznu krizu.na tetaniu magne b6,popripade sumive magnezium by som si daval par dni.zapal znamena,ze mas vysoku sedimentaciu,crp,leukocyty?to su standartne liecitelne veci,mozno u ineho lekara.neurolog ta moze poslat na ct,pripadne nmr hlavy kvoli zavratom,urcite druhy kontrastnych latok su kontraindikovane s antihypertenzivami

točenica

Ďakujem za odpoveď. Neurol beriem 3. týždeň, Serlift len týždeň, ale hlava sa točila už predtým, keď som nemala žiadnu liečbu. Všetky zdravotné ťažkosti prišli v priebehu júla. Mohla by som ten Neurol zredukovať, ako píšete. Po zápale mi už nepátrajú, keďže mám ľahký stupeň astmy, vraj je to ten zápal. Ale iný lekár to poprel.

:)

Neviem ako vas lekari informovali o neziaducich ucinkoch liekov,ale zavrate(tocenie hlavy) je velmi casty neziaduci ucinok vsetkych liekov ktore uzivate.Velmi casto sa vyskytuje najma pri Rivocore ale ma tendenciu v priebehu mesiaca od zaciatku liecby sa stratit.Okrem toho pricinou moze byt aj Neurol. 0,25mg alebo 0,5mg-pri tazsich stavoch sa moze dat kratkodobo 3xdenne pol tablety.No treba ratat s malatnostou,nechutenstvom a zavratmi.Uzivate Serlift 3xdenne,je nutne aj Neurol tak casto?Ako dlho mate tuto kombinaciu Neurol-Serlift?Tam by mohla byt totiz pricina vasho problemu.A ak sa vysetreniami nic nezistilo,myslim ze CT je namieste.Patraju vam dalej po zapale?

mjanik

vyhľadajte akupunktúru a dajte si skusmo preliečiť krčnu chrbticu,ak by to neprešlo na 3-4 sedenia,tak preliečiť pečeň a obličky

točenica

Lekárovi som sa o tom zatiaľ nezmienila, lebo nechcem byť paranoidná, ale môžem to skúsiť. Ani na CT som nebola. Rozmýšľam, že by to mohol byť aj vedľajší účinok niektorého lieku, ktorých teraz beriem dosť.
Na krvný tlak užívam Rivocor 2x 5 mg, Piramil 1, 25 mg.
Na tetániu Neurol 3x po pol tablety, magnéB6 1 ráno, Serlift 3x po pol tablety. Okrem toho občas B komplex a šumivé magnézium. Všetko mám konzultované s internistkou. Viete mi na základe toho poradiť?