Farbenie odevov

Príspevok v téme: Farbenie odevov
rita23

ahojte, kupila som si farby na textil, a chcem si zafarbit kabelku z bavlny, a rada by som poskusala zafarbit aj veci, ktore su vysedle uz dlhodobym pranim. Prosimvas, ma niekto s tym skusenosti ako farbit? Ma sa latka, ktora nie je biela ale trebars ruzova alebo zelena najskor odfarbit a az potom zacat s farbenim na tu farbu, ktoru som si kupila v obchode? Docitala som sa, ze po farbeni sa latka ma namocit do vody s octom, je to tak spravne a ak ano, preco? Prosim o rady pri farbeni.

lyzicka

no hej, ale nieze si urobis slaby koncentrat... tak, aby si splnala to, co je v navode ohladom mnozstva a iba s odtienom sa pohraj... teda aspon si myslim... ja som este nefarbila v pracke, lebo veci, ktore som doteraz farbila, sa vzdy zmestili do hrnca.. rifle som este nefarbila, iba tricka a tak.

rita23

aj ja mam farbu Duhu, a este Iberiu, a ten navod som si tiez precitala, akurat som nevedela ako namiesat odtien, pretoze v pracke sa uz miesat neda. A ako si farbila nohavice, alebo vacsie veci? Ved to by si musela mat veeelmi velky hrniec,aby ti to tam voslo.
Inak v pracke mame okrem klasickych programov iba program na 95 stupnov, tak dufam, ze to nebude problem.:(, a perie to az 2:19 hod.

Tak pouzijem oba sacky, rozmiesam osobitne vo vriacej vode podla navodu, potom si ich budem skusat primiesavat az na odtien, ktory mi bude vyhovovat a potom to takto nalejem do pracky. Asi tak si myslim.

lyzicka

no tak som sa pozrela na jednu DUHU, co mam doma. Je tu napisane:
Obsah vrecuska rozpustite v 1/4 L vriacej vody a nalejte priamo do bubna pracky (cize ty to rozpustis v tej vriacej vode a tam si namiesas rovno aj odtien, aky chces, aj vyskusas a ked budes spokojna, tak to nalejes do bubna pracky. Ked jeden sacok ide na 1/4 l, tak ak chces kombinovat dve farby, tak urob to asi tak, aby si mala to iste mnozstvo ako jeden cely sacok, len ten pomer si rozdelis uz podla seba...).

Vlože látku do bubna a použite program s najvyššou teplotou (80-90 stupnov C) bez predprania. Po ukončení cyklu látku vyberte.

tak to by slo, nie? podla mna takto by to malo byt ok.

lyzicka

no ja som v pracke este nikdy nefarbila, takze v tomto ti neviem poradit... ale mozno v navode to budes mat, tam to nie je napisane? radsej si to pozri alebo sa opytaj niekoho ineho, nechcem ti tu bludy radit, ked som v pracke nefarbila, aby som ti zle neporadila... potom napis,ak to zistis, aj mna by to zaujimalo :-)

rita23

lyzicka, prosimta, ako mam miesat farby, ked budem nohavice farbit v pracke? Do hrnca mi nevojdu, ledva som tam napchala kabelku (stredne velku). Ta tehlova farba by sa mi aj pacila, no, teda viac hneda ako cervena, poradis?

lyzicka

alebo mozes si urobit aj uplne hnede tie nohavice... ak chces neutralnu farbu, aby sa ti k nej hodilo vsetko, hnedou prekryjes svetloruzovu v pohode

rita23

ano, budem farbit aj tie nohavice, su to skor rifle, akurat v svetloruzovej farbe.(maju uz niekolko rokov, ale ked ich obleciem, preco to nevyuzit...)
ale momentalne som doma, takze farbit budem najskor o 2 tyzdne az sa vratim spat..A este som sa nestotoznila s farbou, aku by som mala na tie nohavice vymysliet. Neporadis mi nieco? Fakt neviem..