Nadmerne pitie vody - choroba?

knarik

Tak ja som na tom horšie, každy den vypijem okolo 18-20 litrov je to priam neuveritelne ale fakt to myslim vazne ... Zacinam sa trosku o seba bat, viem ze mozu zlyhat oblicky kvoli tomu ....neviem preco tolko pijem, stale mam sucho v ustach ... uz takto fungujem 2-3 roky .... dokonca aj v noci sa budim v pravidelnych intervaloch na smad ...

evkica

kazdu pol hodinu vypijem pohar vody len čo rano vstanem po pol hodine som smadna a niekedy ani nejem vela lebo som naliata vodou čo tolko pijem takže neviem ale inač som v pohode niekedy mam malu potrebu pit vodu ja neviem no kde je chyba hmm.

ivana45

mne sa to mnozstvo, co vypijes, javi byt v poriadku. Aj viac by bolo ok.
Ak vsak pijes a mocis viac, nez obvykle a nie je letna horucava, vysetrenia na cukrovku a chorobu obliciek (mozno aj hypofyzy) treba urobit. Prakticky lekar.

TrainingBoy

No zaujimave, niekto tvrdi vela pit, dalsi ze nepit vela. Tak sa uz dohodnite. Najlepsie je ze tvrdite ze vela pit sa nema, ale co je to to vela?

Tak aby sme v tom mali trochu jasno. Pit ked je niekto smadny je uz trochu neskoro, voda je dolezita a jej nedostatok moze zatazovat oblicky a cely organizmus. A zase pit vela moze sposobit ubytok mineralov a moze tiez zatazit oblicky. No u obliciek nejde len o vylucovani nadmernej vody ale aj o filtrovani krvy. Takze vela vody tiez nie je najlepsie ale to su uz naozaj obrovske mnozstva. Popravde okrem demineralizacii sa ine problemy velmi nesklonuju, asi preto ze su len vynimocne. Z toho dovodu by som o zatazi ani velmi nehovoril...

Kazdy sa moze potit inac, mat inu fyzicku zataz, vacsi organizmus a z toho vyplyva aj rozdielna potreba vody. No najlepsie je ked je moc co najcistejsi, takze pokial nevypijete celu cisternu tak sa to da nazvat spravnym mnozstvom.

lilis

Ja mam zas taký problém, že keď mám pred sebou vodu, musím (proste musím) ju vypiť ... :D ale zas keď vodu nevidím nechýba mi... ?

mjlr

Ja tiez pijem velmi vela, aj takych 4-5 litrov za den, a drviva vacsina z toho co vypijem je dojcenska voda, Lucka. Bojim sa ci sa mi od tolkej mineralky neporobia kamene alebo co, ale tak dojcenska by mala byt taka setrnejsia.. vodovodna voda sa mi hnusi, lebo stale aspon raz do mesiaca volaco babru s potrubim a tece spinava, hrdzava, a aj ked tece cista mi je to take hnusne :-D