PRIATELKA A HERPES

borissm

a ako zabraniť tomu aby už nemala neaky herpes?aspon ked tak tak nie odomna z toho bozkavania?mam umyvať zuby?to mam na dennom poriadku a šetko mam v pohode tak neviem ako to mohla dostať

RNG

herpeticke virusy sa nachadzaju aj v slinach, takze sa moze preniest aj pri bozkavani, dokonca (co je ovela mensia moznost)aj pri dotyku. hlavne ked sa dotknes oblasti oparu a pluzgierov.
V kozi su vzdy nejake mikropraskliny, tak isto v sliznici v ustach, takze prenos je mozny. Samozrejme sexualny kontakt je velmi intenzivny a vsetky krvne prenosy sa tam mozu uskutocnit.
Faktom je, ze HSV1 ma vyse 95% Europanov HSV2 v niektorych krajinach az 40%+.
A to sa ale pri dobrej viralnej imunite vobec nikdy navonok nemusi prejavit.
Preto tak zdoraznuje posilnenie viralnej imunity miesto strasenia s moznostou prenosu. Tam mame ovela mensiu moznost kontroly a vyhnutiu sa poskodenia virusami.

Catrina

A mal si ho vtedy alebo predtym ako ho dostala? Ak nie tak to nema od teba. Az 95% ludi je infikovanych tymto virusom na perach a hocikedy v priebehu zivota sa im to moze objavit pri oslabeni imunity. Niekto to ma raz ci par krat za zivot, niekto to ma niekolko krat do roka.

usiak

Herpesov je viacej druhov. Sposobuju ho virusy. Dost okolo toho je popisane napr. na www.herpes.sk
Aj tu na fore sa okolo toho vela pisalo.