Zapal a hnis v zube

Príspevok v téme: Zapal a hnis v zube
Natasha1987

Ahojte, uz skor mi zubarka prevrtala plombu, lebo ma velmi bolel zub, zistila, ze je tam hnis a necha ho vraj odtekat..Mna zub nebolel, tak som s tym ani nesla, az do stvrtka :( zapchala sa mi dierka jedlom a bola som uz dvakrat cistit na pohotovosti a je to este horsie :( Mam opuchnute cele lico, zub ma boli nepricetne, vcera som mala dokonca aj zvysenu teplotu. Nerv v zube mam prestrihnuty, lebo bol uplne odumrety.. Zajtra je konecne pondelok a idem k svojej zubarke, nech mi s tym nieco urobi... Myslite si, ze mi ho vytiahne?:((( Nechcem stratit zub aj ked je to v zadu..

mate59

irenka - ak je to zapuchnuté, je tam vačok, ložisko, niečo, kde je hnis.Musí sa to otvoriť,aby hnis vytiekol a zápal vyliečiť.Treba ísť znova k zubnému,stav sa môže zhoršiť, bolesť takisto, hrozí možný zápal okostnice.

irenka20

dobry den, prosim o radu. Mam 51 rokov. Mala som mostik na lavej a pravej strane a v predu taktiez korunky. Pri preventivnej priehliadke obvodna doktorka zistila zvysenu sedimentaciu krvi. Poslala ma zistovat fokusy. Vsetky vysetrenia boli negativne len krcny mi zistil slabucky chronicky zapal mandli. Zubar nemohol vylucit nakazu tak po snimku mi dal pravy mostik dole, pretoze som mala odumrety zub a tak mi ho vytiahnul, zostal mi este jeden co bol pod mostikom. Na lavej strane ma pobolieval posledny zub a tak bolel, prestal a tak sa to opakovala asi pol roka. Samozrejme, ze v piatok vecer uz boli bolesti silne. Pohotovost u nas neni tak som isla az v pondelok. Dal mi dole mostik a vytiahol zub. Bol zahnisany, lebo si to lekar vsimol. V ten den som mala velke bolesti, horsie to trhalo, bolelo ako ked este zub bol. Do rana som opuchla tak som isla naspat k lekarovi. Lekar mi vytlacil hnis a za tri dni mi ranu cistil. Po case som odpuchla, nic ma nebolelo, ostal mi taktiez este jeden zubok co bol pod korunkou. Asi po mesiaci som cez noc zase opuchla, hoci ma zub nebolel. Narastla mi asi 2 cm hrca. Tak mi vytiahol zub, ale po troch dni mam stale opuchnute na tej strane uz zuby vobec nemam, idu sviatka a neviem co mam robit. Boliet ma to neboli iba na dotyk a stahuje mi oko a lico. Dakujem, prajem pokojne vianoce.

razor

:D môj pripad je horši ...
mal som na lavej strane opuchnute lico od zubu ... pravdaze odvrtal dieru a mal som vicmukavat hnis asi po 2 dnoch som uz opuchnuti nebol lenze o par dni/tyznov som ho mal opuchnuti zas a to mi uz musela rezat dasno .. največia smola bola že som bol tak opuchnuti ze som nevidel na lave oko a tak to nmohla odlozit ... rezanie dasna bolo ta najhoršia vec co som kedy zazil .. smola bola ze akurat tedy vipadla elektrika takze mi to rezala za ziva po tme a asi v 10 min utrpeny bolo ma urcite pocut asi v 20km okruhu :D ked mi vytiekol hnis tak mi to konecne aj odpuchlo a po par tyžnoch zas ale na inej strane neto raz na pravej a tiež horny zub .. ten mi len odvrtala a odpuchol ..a teraz zas na lavej strane ten isti zub ked mi ho zaplnila takhned o tyznem mi zas lava strana opuchla tak som bol vcera u zubarki a zas mi ho odvrtala rozmislam ze si ho necham asi otvoreny pretože vždi ked ho zaplni tak opuchnem ... vcerajsia zubarka nepomohla a nejak mi to neste odpuchnut dufam ze m zas nebude rezat dasno to bi som asi uz fakt umrel .. šak uz mam 3. krat upuchnutu lavu stranu a 1 raz som mal pravu .. pravdaze teraz co mi otvorila ten zub nejak mi to neodteka poprosim ak niekto viete jak bi sa dalo odpuchnut diki moc ( a zub ma neboli iba lico :D )

niko25

Ahoj vypadla mi blomba dlho som s tym nechodil k zubarke začalo to boliet,tak som asi po dvoch dnoch išel.Zub mi rozvrtala a dala nejaku pastu na umrtvenie nervu a obiednala ma o dva tyždne povedala mi že to bude boliet asi dva dni ale boli to už tri dni a ešte mi začala opuchat sanka a dasna prisjel vikend a nenormalne to boli neviem či mam počkat či to prejde alebo ist k zubarke skor?

RNG

Nuz keby son vedel to co dnes okolo iontoforezy striebra na potlacenie mikrobialnej cinnosti v zuboch a pod zubami pred vyse 40 rokmi, mal by som dnes o 5 zubov viac, tj 30 zubov a aj lepsi stav tych zubov.
A keby som to vedel pred 50 rokmi, mal by som tych zubov 32, tj plny pocet.
A keby boli vtedy zname aj citricidal/GSE, tak by som sa asi vyhol aj velkej vacsine kazov.

tpch

Lepsi zubar. Ak mas neznesitelne bolesti a zubarka "nic nenasla", treba sa nechat osetrit zubarom, ktory problem odhali a vyriesi.

jajusss

ahojte, mna boli zub uz treti den, dnes som bola u zubarky, len mi rozvrtala plombu ale nic tam nenasla, vraj sa mi upchali kanaliky a mozno sa mi tam dostala infekcia alebo co..len dedukovala..teraz prezivam strasnu bolest a uz neviem ako si pomoct....nemate niekto nejake napady co naozaj pomaha proti bolesti?? dakujem

Petra22

OndroG: bez s tym k zubarovi, bo ti moze opuchnut zub, mozes dostat zapal okostice a nakoniec skoncit tak, ze ti to budu vysekavat. tak radsej chod ;)

OndroG

Mam dieru v zube ako hrom pred polrokom mi praskla vlozka a ja som sa na to vykaslal neboli ma to ale bojim sa ist s tym k zubarovy vyzera to strasne neviem co tam je nerv mam asi odumrety lebo zub necitim a neviem ci mi to nevyziera aj okostnicu ???? Co mam robit ??!

PERVOLKA

Ja som mala zapal zubu v zadu kde mam stoličku tak som tam mala hnis stalo sa mi to na výkend a nikde nič tak som musela ist na pohotovosť kde mi zub vyčistili a išla som k svojej zubarke a ta mi ho vytrhla... o nejake 3roky nato mam teraz zapal zubu ale predný zub 2zub..začalo sa to tak že ma začala bolet polovica zubov hore,dole a druha polovica nič ja som si myslela žeto teda prejde.. a nič potom ma prestali bolet a začal ma ten jeden a zas na výkend piatok o 4pobede už neznesitelna bolest blízko žiadna pohotovost už najbližšia v BA..tak dneska rano som išla do Ga hned rano chvlabohu že tam ordinovala pohotovost ..vyvrtala miho nechala odtekat hnis a teraz len čakam kym pojdem stim svojej na prečistenie.. dufam ze sa mi to nezhorši..ale jeto strasna bolest na zapal v zube a esce ked tam je hnis nič nepomaha žiadny liek!!! na utlm jedine lad..alebo klinčekovy olej inač nič takže jeto strašne bolest nikemu to neprajem..