jedalnicek sportovkyne

Petuska B

Tiež ďakujem, ale ak by niekto vedel mňa by zaujímal podiel bielkoví, tuku, sacharidov, pre vrcholového športovca. Dík.

mississ

ahojte sportovkyne. na internete som nasla vzorovy jedalnicek pre mladych sportovcov:

Pondelok

Raňajky: šľahaný tvaroh s pažítkou a reďkovkou, grahamové pečivo, bylinkový čaj alebo mlieko
Desiata: grahamové pečivo s rybacou nátierkou, jablko
Obed: zeleninový vývar, dusené kuracie mäso s ryžou alebo so zemiakmi a s čerstvým zeleninovým šalátom
Olovrant: ovocný jogurt s pečivom, ovocie
Večera: celozrnné cestoviny so zeleninovou omáčkou s duseným hráškom, mrkvou a chudým kuracím mäsom, šalát z čerstvej zeleniny, pohár vody alebo čaj

Utorok

Raňajky: hrianka s rastlinným maslom, zeleninový šalát, pohár ovocnej šťavy zriedenej s vodou
Desiata: ovocná výživa s pečivom alebo ovsenými vločkami, pomaranč
Obed: mrkvová polievka s haluškami, zapekané cestoviny s dusenou zeleninou s netučným jogurtovým
dressingom, zeleninový šalát
Olovrant: zeleninový šalát s jogurtovým dressingom, pečivo, čaj
Večera: pohánková kaša s orieškami. Kakao

Streda

Raňajky: „na sladko” šľahaný tvaroh s čerstvým ovocím alebo cereálie s netučným mliekom a ovocím, čaj
Desiata: celozrnný chlieb s rastlinným maslom, šunkou a paradajkou/paprikou, banán
Obed: kurací vývar s cestovinou, pečené rybie filé na olivovom oleji a dusenej cibuľke, varené alebo nasucho
pečené zemiaky, netučný jogurtovo smotanový dresing s bylinkami, zeleninový miešaný šalát
Olovrant: grahamový rožok s kyslým mliekom, kúsky čerstvej zeleniny
Večera: francúzske zemiaky so zeleninou a vajíčkom, čaj

Štvrtok

Raňajky: celozrnná žemľa so zeleninovo-syrovou nátierkou, bylinkový čaj alebo mlieko
Desiata: biely jogurt s müsli a ovocím
Obed: šošovicová polievka, rizoto s kuracím mäsom a zeleninou. Ovocná šťava
Olovrant: chlieb s rastlinným maslom a pórovou nátierkou, zelenina, čaj
Večera: zapekaná brokolica so syrom, čaj

Piatok

Raňajky: biely jogurt s müsli a ovocím, grahamový rožok, čaj
Desiata: pečivo s tvarohovo-zeleninovou nátierkou, kiwi
Obed: brokolicová polievka, tortila s fazuľkou v jemnej rajčinovej omáčke na mexický spôsob, prípadne aj s trochou kuracieho mäska, netučný jogurtový dresing, bohatá porcia miešaného zeleninového šalátu
Olovrant: celozrnné pečivo s jemnou dusenou kuracou alebo morčacou šunkou, plátok syra, 1 celé vajíčko, paradajka, čaj
Večera: ryžovo-mliečny nákyp s čerstvým ovocím, ovocný čaj

A nezabudni !
Ovocie a zelenina 5-krát denne na tanieri ...

Petuska B

To chcem vedieť aj ja. Hlavne teda čo jesť, konkrétne aby bol pomer živín zachovaný a človek aby vládal športovať, nejedná sa o ľahké športovanie tipu spravím 50 brušákov denne a stačí mi. Skôr o vrcholový šport. Dík aj ja.