Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

alena111

to Miro73

Dobry den Miro73, Vasmu otcovi sa tak rychlo zhorsil stav, kedze je v nemocnici? Ako som si citala v predchadzajucich prispevkoch, pred par mesiacmi bol na tom zdravotne este celkom dobre. Moj manzel uz taktiez nechodi a bojim sa presne tejto situacie, pretoze on zasadne odmieta akekolvek ozivovanie, alebo napojenie na umelu ventilaciu. Nepomohlo by v tomto pripade prehlasenie Vasho otca (ak moze aspon hovorit)o tom, ze si nepraje napojenie na pristroje za ucasti notara alebo nejakeho ineho kompetentneho cloveka? Tiez by som rada poznala odpoved na Vasu otazku. Nema s tym niekto skusenosti?

m+m

Pre Miro73: Môj otec je na umelej ventilácii už tretí rok, je to hrozný život. Žiaľ, na Slovensku nemôže človek odmietnuť takéto niečo, lebo by to viedlo k uduseniu človeka.

Miro73

Dobry den

dnes mojho otca odviezla zachranka do nemocnice a povedali ze ho daju na umelu ventilaciu, potom mu do priedusnice zavedu nejaku vec, chcem sa ale spytat, otec taketo nieco zasadne odmieta a neche takto zit, lenze kedze je v nemocici tak ze on a ani ja na to uz vpliv nememe, neviete mi niekto poradit ako z toho von ? ...vieme ze je to isty koniec , ale on si to tak zela

Dakujem

Miro

Ivka 1

To sf úprimnú sústrasť , je mi to ľúto aj za Vás.Viem ako sa cítite a ako to veľmi bolí,keď prídete o milovaného človeka.

RNG

Uprimnu sustrast aj odomna.
Je velmi tazke vidiet ocividne odchadzat cloveka pred vlastnymi ocami a byt pri tom viacmenej bezmocny.

alena111

to sf

prijmite odo mna uprimnu sustrast, boli ma to i za Vas, tento prispevok pisem so slzami v ociach.
Kazdy clovek ma urcenu istu trasu, po ktorej musi ist ci chce alebo nie. Bohuzial ludia s touto diagnozou maju az na par vynimiek tuto cestu velmi kratku, avsak ti, ktorym sa podari bojovat s tymto ochorenim dlhsie, tiez si nedovolim povedat, ze je to vyhra, pretoze i ked sa to mozno nezda, ale trpia este viac ako ti, ktori sa o nich staraju.
Prajem Vam vela sil do dalsieho zivota, clovek, ktory vidi kazdy den svojho blizkeho v takomto stave, velmi casto prehodnoti svoj doterajsi zivot a veci, ktore sa mu dovtedy zdali podstatne v tej chvili stracaju svoj zmysel.
Ak budete mat silu a chut, budem rada, ked sa na tomto fore este "stretneme".
Este raz si Vam dovolujem vyslovit uprimnu sustrast a drzte sa.

jojar

to alenka111,
môjmu ocovi diagnostikovali chorobu asi 3dni pred smrťou a mesiac pred ňou mal 65. On chodil stále ale ruky mal slabučké a prehĺtanie mu robilo značné prblémy. No ešte kedysi mu diagnostikovali DNU a tak si myslel, že tie ruky má od toho a to prehĺtanie - bol tuhým fajčiarom a tak sme si mysleli, že to má z toho.
On lekárov obchádzal na kilometre. Dokonca mu mama dávala pivné kvasnice a bol pribratý až opeknel.Je pravda, že problémy s prehĺtaním sa stupňovali, pravdepodobne ho choroba zožierala od vrchu a z vnútra tela, lebo ako som spomínala, chodil úplne do konca.
V nemocnici nám ,povedali, že sa vlastne udusil, on ešte deň pred tým podpísal revers aby mu nerobili tracheo..., že sa s nami ešte dohodne.Ja som za ním, ten posledný deň ani nešla, lebo som čítala toto fórum od začiatku, trápilo ma to, bola som uplakaná a nechcela som aby ma takú videl(teraz to ľutujem).

sf spomína, že je potrebné udržať váhu, skúste pravidelnou, rôznorodou stravou a možno pomôžu aj pivné kvasnice.

Ďakujem, za slová útechy, v tejto situácii zohriali pri srdiečku.

Veľmi Vám držím palce a želám Vám z celého srdiečka veľa síl aby ste to spolu zvládli.

sf

Bohuzial, otec vcera po 3 rocnom boji s touto chorobou zomrel - nakoniec zlyhalo srdce potom, co mal vazne plucne problemy. Vybral sirokospektralne antibiotika, ale nepomohlo to.

Priblizne po 1 roku zacala odchadzat rec, pomaly ruky a nohy, potom po 2.5 roku uz nohy a ruky takmer uplne a uz sme mu museli pomahat so vsetkym.
Mama mala vybavene opatrovanie na socialnom urade. Su tam urcite podmienky a je treba vela papierov, ale da sa to.
Da sa vyuzit aj ADOS a na chvilu sme mali domacu opatrovatelsku strarostlivost na podavanie infuzii.

Prajem vsetkym viac stastia, je to tazka choroba pre pacienta aj pre rodinu.

RNG

Viete, ze sa jedna o poskodenie nervov a zapaly, nenapadne vas brat na regeneraciu nervov DHA a rozne protizapalove latky ako curcumin s bioperinom, boswelin,dumbier serrapeptazu a podobne?
Kokosovy olej tu spominate, ale ovela/radove ucinnejsi produkt vyrobeny z kokosoveho oleja a glycerinu, monolaurin tu nikto ani nespomenul.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ALS - amyotrofická laterálna skleróza - Fórum - ZDRAVIE.sk