Stepper chudnutie

Príspevok v téme: Stepper chudnutie
fliacik2

Ahojte...potrebujem radu ohladom stepperu...takže cvicim na nom uz asi 6 mesiacov..zo zaciatku som cvicila len 15-25 minut 2 krat do týždna viac som nevladala...postupne som zvysovala cas a teraz asi mesiac sa znazim cvicit tak kazdy druhy den 60 minut a kazdy druhy den cvicim cielene cviky na problemove partie....a chcem sa spytať ako je mozne, ze mi narastol zadok? (chcela som presny opak)...cvicim malo alebo vela? v com robim chybu? este chcem dodat, ze nechcem nejak velmi schudnut tak mozno 2 -3 kila...hlavne chem zostihliť...to co mi narastlo pocas cvicenia na stepperi..prosim poradte

Strejdo

ushko normalne ma prekvapuje, co si jej poradil. Toto ti odbornik poradil? To je co za odbornika?Snad nie na vzpieranie???

To je jedno aka pohybova aktivita sa vykonava, hlavne musi trvat dlhsie, ako 20 minut, kedy sa na svalovu pracu zacinaju uvolnovat zo zasob prave tuky. Do tych 20tich minut je hlavny zdroj energie pri praci glykogen. Po cca. 20tich minutach sa zasoby glykogenu znizia a organizmus musi prejst na zasobovanie energie z inych zdrojov a to prave z tukov. A kedze organizmus postupne ziskava kondiciu pravidelnym cvicenim je normalne, ze najpr cvicis 20 minut a po urcitom obdobi potrebujes cvicit dlhsie, aby si sa "citil tak zniceny" ako niekedy pri 20tich minutach.
Aby som vas damy vyviedol z omylu, ktory vam tu ushko poradil, uvediem vam jeden priklad. Ja trenujem pravidelne kazdy den na bicykli 4 hodiny, slovom STYRI, takze prejdem okolo 100 az 120 km. Este raz opakujem, KAZDYYY DEN. Podla tvojej teorie ushko a toho odbornika tvojho, by som mal mat nohy ako slon. Hm zaujimave a ja cim dalej, tym viac chudnem, az mam z toho depky. Potom asi so mnou nieco nieje v poriadku. Niekto by mohol argumentovat, ze steper je nieco ine ako bicykel. Ale ucinok je ten isty. Pri kazdej pohybovej aktivite, ktora k svojej praci vyzaduje prisun kyslika. Za 20 minut sa zacinaju odburavat tuky.

fliacik2, problem bude niekde uplne inde, nie v tom, ze cvicis dlho, to je prave pozitivne a vhodne. Rozmyslam nad tym, ci nemas prilis velku zataz a nezadychas sa, pretoze to je dovod naberania svalstva. Ked sa zadychas, zo svalstva sa zacinaju odburavat bielkoviny a ako kompenzacny efekt po cviceni, svalstvo prijme viac bielkovin, ako malo pred cvicenim a zvysi svoj objem. Takze, NESMIES SA ZADYCHAT!. Ale zase ani nesmie byt nizka intenzita, pretoze potom zbytocne cvicis.

Ale aj tak, najlepsie na chudnutie a hlavne zo sedacich partii, su korcule.

melindag

ahoj fliacik2. Ja sice niesom odborníčka a nevyznam sa v sportovani, ale na nete som citala ze by sa mala na stepperi cvicit 40-45 minut trikrát do týždna. Hodim ti aj link kde to pisali.
www.zeny.cz

fliacik2

whee_ee
zial na stepperi nemam moznost nastavenia zataze, takze to môze byt aj tym, ale ja neviem ci mam velku zataz :-)pretoze som zatial na ziadnom inom necvicila :-)
adelka007
drzim ti palce aby sa nic podobneho ako mne neprihodilo :-) skus sa radsej predtým ako zacnes cvicit spytať nejakeho profesionalneho trenera na nazor
karioll
tepovu frekvenciu som si nemerala a ani som nestriedala kardio. takze to bude asi tym.

karioll

zadok ti narastol preto,lebo ti narastli svaly na nom,pri chudnuti a formovani postavy musis striedat druhy kardia,cvicit pri tepe 200-vek x 0.6-0.75.iba vtedy sa spaluje tuk.za predpokladu ze nemas ziadne chronicke ochorenie srdca,ciev,cukrovku,astmu.

adelka007

Ahojte. Ja som si kupila nedavno stepper, ale teraz neviem ako dlho mám na nom cvicit. Chcem si trochu zostihlit stehna a zadok. co keby som cvicila kazdy druhy den 20 minut stepper plus este cviky na stehna, zadok a brucho. Pomohlo by mi to? nechcem aby sa mi tiez zvätsil zadok ako autorke prispevku.

ushko

marry, ale stepper a behanie su trosku ine typy aerobnych aktivit :o) mne tak bolo poradene od profika, ze na steppery 20 minutiek denne kraasne staci :o))

vevericka

ja cvicievam na stepper 15 minut a dalsich 20 na rotopede, kazdy den, svaly mam stale rovnake, kedze cez semester nemam cas cvicit kazdy den..teraz som aj trocha schudla:)