ako na to vo vztahu, aby zena svojho priatela po case neomrzela?

gelsomina

dakujem vam velmi pekne za rady... Bruno: mrzi ma, ze ty mas vaznejsie problemy, ale ja za to nemozem. Tento problem, ktory som tu opisala, povazujem za dost vazny, pretoze sa mi kvoli nemu zrutil takmer trojrocny vztah. A cudne je na tom to, ze my sme neboli spolu kazdy den, vobec nie. A program sme mavali pestry. A napriek tomu hladal na mne chyby.

mellinda

Jednoducho nechavat partnerovi dojem, ze si ziadana aj inde, nie si odkazana len na neho. Takisto si nechat pre seba prilisne vyznavanie lasky. Hoci to tak citis, predsa len to drz na uzde. Mozno sa to zda zvlastne, ale pre zenu je vzdy lepsie, ked miluje menej, ako partner, samozrejme len na oko, ak viete, co tym myslim. Potom vas bude stale dobyjat, nebude si taky isty, a to ho pri vas udrzi. Viem, o com hovorim.:-)

mellinda

Pisala som to uz v inej, podobnej teme, tak to len prekopirujem:
Nesediet stale doma a necakat na neho. Nehovorit mu vsetko ako na tanieri, kde si bola, co si robila, atd. Obcas povedat, ze nemas cas sa stretnut, lebo uz mas nieco ine, nebyt vzdy k dispozicii. Nadalej udrziavat dobre vztahy a pravidelne stretnutia s kamaratmi. Venuj sa tomu, co aj predtym ako ste spolu zacali chodit. Skratka nemoze sa to dostat do polohy, ze on je to jedine na vyplnenie tvojho volneho casu.

mortisha

hmmm... neviem my s partnerom mame rozne zaujmy, ja plavanie a zumbu, on judo a basket, mame aj roznych kamosov (samozrejme aj spolocnych ale...)a stretavame sa s nimi aj oddelene(to znamena ze on vo svojom klube ja vo svojom )aj spolu ako velka partia , my sa stretavame 3-4 krat do tyzdna, cca kazdy druhy tyzden stravime spolu cely vikend, ja mam skolu a pracu, on ma skolu a pracu, a nemam pocit ze sa nudime.sme spolu 3 roky a od septembra planujeme spolocne byvanie.vzdy ked sme spolu mame sa o com rozpravat a vieme aj skvelo,pokojne a spolu mlcat... cas s nim si vazim a moc sa tesim... moj byvaly partner na mne zacal hladat chyby vo fazi kedy som intuitivne citila ze sa chce rozist, ze ta laska uz nie je medzi nami, ze to asi nebola ani laska... a jednoducho to suviselo nie s omrzenim,ale s tym ze sme k sebe nepasovali... som zastancom toho ze nesmie byt par na seba nalepeny 24 hod. denne a nesuhlasim ze ked sa zoberu su stale spolu ... je to podla mna len o nejakej organizacii a tom,aby clovek v partnerskom vztahu seba sameho nestratil... jednoducho kompromis, aj pre vztah aj pre seba... mas ty nejake zaluby?zaujmy?alebo si bola zvyknuta byt non stop len s drahou polovickou? co ste robievali? po akej dobe nastal zlom?

gelsomina

bolo to tak, ze tym, ze som ich omrzela, zacali na mne hladat chyby a kritizovat ma. A ano, chcem sa tomu vyhnut. Ale neviem, ako to urobit, aby som priatela neomrzela. Mozno by bolo dobre nebyt spolu kazdy den, aby sme si boli vzacnejsi... ale neviem, ci toto je riesenim, lebo ked sa dvaja neskor vezmu, tak su spolu kazdy den... takze v tom by to nemalo byt... no neviem

mortisha

ahoj , nerozumiem celkom otazke... myslis si ze ta kritika bola vyvolana tym ze si predchadzajucich partnerov omrzela? chces sa vlastne vyhnut tej kritike?alebo ako?