vysoká hladina železa

jajkafr

To hej pri nedostatku máš suché popraskané pery, suchú pokožku, sucho v ústach, strašne sa ti zíva a chce sa ti spať a navyše sa ti točí v hlave a potom začne bolieť

ceky

a vôbec nevládzeš nič robiť... nie to ešte športovať... nemá človek potom na nič chuť a nič ho nebavý... prestáva mať chuť do života a iba prežíva... H2O je dôležitá!!!

jajkafr

To hej a jedine čo mi zaberie je tabletka a spánok. Preto nenechávam nič na náhodu a vždy mám pri sebe min. pohár vody alebo fľašu minerálky :)

jajkafr

No áno pitný režim je veľmi dôležitý napr. ja keď málo pijem začne ma tak strašne bolieť hlava že to už nezachránim ničím

ceky

jajkafr, som rád že si mi dala za pravdu...
...ak môžem poradiť k akémukoľvek problému, zatiaľ v každom mojom sa spomínal pitný režim... to hovorí o jeho dôležitosti, či už pri vysokej hladine železa, srdcovej činnosti alebo zdravých kĺbov...sme v podstate voda takže vodou vodu vodu ;)ja sa idem pustiť do toho a oddnes už len zdravo:)

jajkafr

ceky: To máš pravdu tie lieky by som nebrala asi ani ja keď máš ísť na holter. Keď začni až po holtere. No a ja si myslím, že ten šport by ti mohol pomôcť, pretože fakt športovci majú o dosť nižšiu pulzovú frekvenciu. Kamoške predpísala lekárka na tachykardiu magnézium ten pomáha relaxacii svalstva a tiež ho posilňuje. Je vhodný tiež pri svalových kŕčoch. A navyše je to minerálna látka žiadna chémia.

ceky

jajkafr to je fakt ale s tým srdcom je to na tej ceste.... doktor mi predpísal tabletky na zníženie tepu ale neužívam ich...rozhodol som sa pre šport...športovci mávajú nižšie hodnoty úderov pretože ich srdce je silnejšie a nepotrebuje toľko biť... doktor mi totiž najskôr nahodí tabletky a potom ma chce sledovať holterovým monitoringom...môžem ho... nebudem sa dopovať nieakým svinstvom čo nemôžem len tak vysadiť pre silu tých tabletiek...je mi to fuk... tabletky do seba nedám takže buď sa to upravý športom alebo mám proste smolu... C´est la vie - taký je život....každý raz pôjdeme ;) ...

Simca: ja sa ale dosť šokujem svojími výsledkami na vytrvalostný beh... nebehávam vôbec a len tak si zmyslím že idem a bežím polhodinu bez prestávky...a potom zase naspäť...inak je fakt že dnes som bol a bol som horší ako minule ...ale to bolo o 7 °C menej ...takže neviem...železo vraj v krvy viaže kyslík ...

melon: toto určite vyskúšam...dikes...lebo môj pitný režim nie je boh vie čo...

melon

Aj ja som to mala, doktorka mi povedala, ze mam vela pit a po mesiaci ci dvoch prist opat. Poctivo som dodrziavala pitny rezim a zelezo mi kleslo na polovicu.