Melasa, čierne zlato

simusaaaaas

Chcem tuto temu troška obnovit...zaujímaju ma skusenosti a nazory ludi ohladne trstinovej melasy..či a ako vám pomohla..na čo a ako ju používate..
Články na nete o nej vravia len same pozitiva..aj ked počula som aj taký názor že je to obyčajný cukor a len si škodim..
Budem vďačna za kazdy príspevok

zuzkak

Melasu odporucam rozpustit 1-2 lyzicky v teplom mlieku. Potom to trochu pripomina bielu kavu. Moj otec si ju zas rozpusta v teplej vode :-)

Druhy overeny sposob je - pridat ju rano do horucich ovsenych vlociek varenych 5 minut vo vode.

nick0000

Melasa chutí výborne s jablkom.
Očistené jablko nakrájané na štvrťky namáčam do hustej melasy a zjem.
Prípadne si zvyknem dať aj mletú škoricu na jablká a tak namáčam do melasy.
Mne to takto chutí a vôbec ma z toho nenapína ako sa tu píše.
A paradoxom je zas to, že čo je zdravé nemusí byť vždy maximálne chutné.

sasia

Viem ze cierny zazrak chuti a vonia hrozne ale ja mam na to recept uplne jednoduchy:
ked ho idem dat do ust zapcham si nos aby som nic necitila ,hlavne chut a dam do ust potom zapijem vodou. Vtipne ale tak je to najlepsie..

FISKA

slamkaa - hej, da sa to tak povedať. cerealie s mliekom, ci uz obyčajnym alebo cokoladovym... z toho som najviac pribrala... tiez som tam mala malo stresov, vela oddychu, lenosenia.. co sa doma neda, ked si zamestnana.. ale v UK je uplne ine jedlo, ako u nas.. vsetko polotovary. proste tam priberies, aj ked nechces.. :) i ked poznam aj výnimky, čo tam schudli, ale to boli baby, ktore tam sli na blink, nasli si pracu vo fastfoode, makali, behali cely den, nemali cas sa najest, napit.. jasne, ze vtedy človek schudne...

slamkaa

FISKA, vyzerá to, že si v Anglicku dosť "frčala" na cereáliách. Nevidím tam rozdiel, medzi stravovaním u nás a v Anglicku.

FISKA

slamkaa

aj ja potrebujem pribrať ale na SK sa mi to nedari.. hovorim, 2 mesiace po navrate z UK som schudla 10kg, to čo som pribrala a neviem sa dalej pohnut....

v UK
raňajky - cerealie s mliekom
doobeda ovocie, sladkosť ak som bola moc hladna, zase cerealie s mliekom

obed - sendvič so zeleninou a sunkou, salamou

poobede - ovocie, sladkost alebo cerealie s mliekom :) (milovala s om tie ich, zabijem sa? :)

večera - tak ako u nas obed.. čiže hlavny chod... kuracina, zemiaky, parky s pyre... vela hrachu alebo kukurice vzdy ako priloha...

občas - 2x do mesiaca Mc Donalds alebo tak max 1x do mesiaca barbacue = steak, parky, zeemiaky, zelenina, kukurica grilovana..

uff, tak mi ta ich strava chýýýýýýýba :P

FISKA

takže.. včera som si kupila melasu...
fuuuuj, ma neznesitelnu chut, napina ma z toho... a ta "vôňa" no hroza :(
neviem si predstavit, ako sa prinutim toto konzumovat...

nemate niekto nejaky recept, ako do seba melasu dostat bez toho, aby ma napinalo? s čím ju je najlepsie jest?

FISKA

dnes ju idem kúpiť... dufam, ze z nej priberiem ;)
nikdy sa mi nepodarilo pribrat ani z B12, ani z mastneho nezdraveho jedla :)
v anglicku som zila 1 rok a pribrala som 10KG z ich stravy..
ale po 2 mesiacoch na SK som celých 10kg opat stratila.... :(

dufam, ze čo písete je pravda, a ze melasa mi pomôže dosiahnut mojich vytuzených 55kg :)

teraz mam 47 :P