Kde sa dá študovať za LETUŠKU?

Boeing

Pri vačšine spoločností , ktoré hľadali letušky/stewardov bol vek od 20 niak do 27 či 33 . Pochybujem ze 20 ročný človek , ktorý práve dokoncčil strednú školu má nieake iné skúsenosti .

dobra vila

Letuska, ale to si potom nemala taky kurz, o akom sa asi bavime my. Tam si uz potrebovala urcite predchadzajuce skusenosti, vedomosti atd. Nebolo to pre "radoveho obcana", ak chapes, co tym myslim :-P. A este k tomu referencie...tie by asi nikto z nas zatial ponuknut nevedel. Si predtym uz robila v inej leteckej spolocnosti? (ale potom by ti naco bol kurz...). Ech, nejako v tom nemam jasno. Ake referencie si potom ponukala? Si napriklad predtym robila nieco na letisku?
Inac...ja som k takej moznosti este ani nedostala resp.ju nevidela, ze prv kurz. Aj ked to malo asi svoju uroven, ked vas potom popripade porozdelovali do inych aeroliniek.
A ked to bola ruska spolocnost, tak ste asi vsetky museli dobre ovladat rustinu, ci nie? Lebo zvycajne je to tak, ze taketo "domove" aerolinky vyzaduju aj znalost ich vlastneho jazyka...
No ja fakt neviem...ale tie jazyky naozaj treba riadne vediet, ked sa chce toto povolanie vykonavat.

Letuška

He-he: Prečo by som klamala?:) Mne je to jedno, iba som odpovedala na otázku, keďže sa ma dosť blízko týka:)
Záujemcov - účastníkov kurzu si vyberali na základe doterajších skúseností, vedomostí a hlavne referencií...Nebolo možné, aby si vybrali niekoho kto vie ,,len,, dva jazyky a pracoval tak akurát cez leto niekde na terase (u väčšiny spol. to samozrejme tak nie je. V mojom prípade sa jedná o súkromnú ruskú spol.)Na tento kurz nás vybrali okolo 20 a tí, ktorí neprešli, alebo nevyhoveli všetkým podmienkam, nemali zas problém umiestniť sa v iných spoločnostiach. Keďže kurz nebol z tých lacnejších a spoločnosť bola solventná, ostatných dosadili niekam inam. Pochybujem však, že takto to prebieha napr. u Ryanairov alebo SkyEurop. Tam je to myslím tak, ako píšu ostatní... najskôr pohovor, potom kurz.
Takže ssia, študovať sa to neštuduje. Na to sú kurzy a neskôr skúsenosti. Dovtedy však môžeš ty študovať a to jazyky (nerátaj tam angličtinu, to má byť tvoj ,,materinský jazyk,, obrazne povedané). Ovšem komunikatívnosť a pod. Taktiež ,,milota,,. Nie sa nasilu usmievať lebo je to tvoja povinnosť. To musí z teba vyžarovať. Prirodzená elegancia. Dúfam, že ťa ten zápal neprejde a dosiahneš, po čom túžiš:)

he-he

letuska : mne sa zdá,že klameš,čo ty na to ? a u koho si bola na tie skušky ? pre akú spol.robíš ? máme letušku doma a vieme,aké to všetko je...

mariah

najprv sa robi nabor a interview, ked si ta vyberu mozes absolvovat kurz. samozrejme baby musia dobre vyzerat a ovladat 2 svetove jazyky. ale aj tak to nie je ziadna sranda a nemysli si ze uvidis kopec sveta, zakapris v lietadle a po hoteloch a casto ani nebudes vediet kde sa prave nachadzas :D

dobra vila

Letuska, ale to si bola prv na nejakom pohovore u aerolinkach, nie? Alebo to akoze kde si si robila ten kurz a u koho?
Pretoze to zabezpecuju iba letecke spolocnosti a este som nepocula, ze by prv bol vycvik a potom rozhodovanie sa...
Sice, ked si si to platila sama...ved aj tak sa na tych ludoch nabalia...neviem, co to bola za spolocnost...ale lepsie spolocnosti, pre ktore sa oplati robit postupuju uplne inak. Tam viem, ze to tak urcite nechodi...
A 2500eur? Pekna palka :-O. To kto si preboha urobi prv kurz, ked nema istotu, ze potom ho vezmu?? Toto nema ziadnu logiku, sorry! :-O

Letuška

hmm...ja som robila naskôr kurz a až potom boli skúšky, na základe ktorých sa rozhodli koho vezmú...stálo to cca 2500 €.

figurkami

dobra vila ma pravdu. len dodam, ze nie kazda letecka spolocnost plati nasledny vycvik. travel service a nizkonakladove let. spolocnosti vacsinou neplatia, CSA plati. nie je to lacna zalezitost. uvodny poplatok sa zacina na 5 tis. cca. dalsie neviem uz tak podrobne.