Alergia na farbu (na vlasy)

Kycera

Počuj, dievča, to máš odkiaľ, že nepomôže adrenalín, ale len kortikosteroidy? Máš s tým snáď vlastnú skúsenosť? Nie, nemáš! Inak by si na liek zachraňujúci život, toto nevypotila!!!

wednesday1

Zienky, davam vam radu ako jedna z vas, alergicke reakcie sa prejavuju od svrbenia a vyrazok az po obrovske opuchy (viem o tom svoje), niektore to mate aj napriek tomu ze predtym ste nemali ( nebudem zachadzat do fyziologie) ale je to uplne normalne, je jedno aku farbu ste pouzili ci z obchodu alebo zo salonu, vsetky obsahuju PPD (parafenyldiamin) farbiacu latku (popripade mozete mat alergiu aj na ine zlozky) ktora sposobuje tieto alergie. Nefarbite si vlasy uz farbami co to obsahuju najdite alternativy pre alergikov ( nejake existuju) a ak mate ci uz malu alebo velku tu reakciu treba ist na pohotovost hned nikdy neviete ako sa to moze za par minut zhorsit. Niekedy nestacia len antihistaminika alebo adrenalin, treba to vykinozit kortikoidnymi steroidmi (pokial mate velky opuch). Roky som si farbila vlasy striedavo farbami aj z obchodu aj v salone a vzdy som mala len miermucku rekciu dva dni svrbenie popripade vyrazky, nic co by stary dobry zodac nevyriesil, a raz toho uz malo telo dost a zacala mi pichnut hlava ako besna, cakala som dva dni VELKA CHYBA treti den mi to preslo uz az na viecka a tak strasne spuchli ze som sa ani nevedela cez ne predrat k ociam (stalo sa to behom asi 2 hodin) a skoncila som v nemocnici na steroidoch. Takze fakt akoze nepodcenujte to chodte tym lekarom co najskor, necakajte a hlavne nefarbite :)

Asik

Mas alergicku reakciu kup si v lekarni zodac 10tbl ten ti vydaju aj bez predpisu alebo ine intihistaminikum.A vezmi 2 tbl.Hlavne sa neskrab.V pripade celkoveho opuchu zajdi na pohotovost aby ti pichli injekciu.

Vivush

Ahojte…
Vo štvrtok(čiže pred 4 dňami) som si fabila vlasy s Palette Color Šampón(odtien 231) a mám alergickú reakciu,celá hlama ma svrbí mám drobné vyrážky na pokožke okolo vlasov a tie vyrážky mám červené.Bojím sa ísť k lekárovi že čo mi na to poviem:( čo mám robiť?existuje niaky krém s čím by som si to mohla natrieť?

mia_jola

Ja som dostala alergicku reakciu na syoss 12-0 a mala som aj na palette uil po syosse mi opuchla hlava a sla som na pohotovost kde mi dali 2 injekcie plus mam lieky fenistil a uz som ok ale farbit sa uz neplanujem!

Agnes989

lenusik choď radšej na pohotovosť, mali by ti pichnúť buď adrenalín, alebo antihistaminikum, aby to rýchlejšie prešlo. Bolo by dobré, keby si si teraz umývala tvár, telo a vlasy produktami z mŕtveho mora, šampón, telové mlieko, krém a pod. Tieto výrobky majú veľmi dobrý účinok na kožný ekzém. Popýtaj sa v lekárni, tam by mohli mať koncentrovanejšie výrobky ako v drogérii. Ideálne sú obklady z vody z mŕtveho mora, ak sa ti to podarí zohnať, ja som mala tiež ekzém a tieto obklady sú silno koncentrované, krásne sťahujú ekzém už za krátky čas. Svrbenie ti to výrazne zlepší okamžite a za pol dňa to zlepší aj stav kože.
Vlasy si už nefarbi, lebo nabudúce môžeš dostať anafylaktický šok a to je život ohrozujúci stav.

lenusikdanih

Dobrý deň..chcem sa opytat pred vcerom som si farbila vlasy s palette modrociernou :/ a na druhy deň sami po hlave vyhodil mokvajuce vyrazky ktoré strašne svrbia,tak isto ma svrbia aj chodidla ä,dlane,a aj telo,aj na ušiach mam chrasty a aj na tvar.trosku mi opuchlo aj celo..vlasy mam stych chrast normálne polepene..kupila som si sampon v lekárni Nizoral ktorý mi ani az tak nepomohol :/ no bojím sa ist na pohotovost..cmco mi tam stym urobia?????dakujemm

lienka-33

ewiku.....kaderníčka...možno mala zakaznička problem ako ja-brala nejaké lieky,denne..alebo ma nedostatok vitamínov v tele,Ja si tiež nemožem hocičo natrieť na hlavu.Možno to nieje tvoj problem,ale ona by si mala uvedomiť,že oslabená imunita sposobí katastrofu-to su precitlivené telá ..ani tehotná predsa hocičo nemože a rovnako onkologická pacientka-niektore ani po vyliečení,poznám taku pani

lienka-33

ahoj...mne naposledy spoosbila alergiu značka WELLA,najprv na hlave a do 3týždnov na celom bruchu..skoro som zošalela z toho svrbenia :D
farbím sa na rišavo a mam dolámane vlasy slameneho vzhladu,ale najlepšia farba v zivote čo som uplne ostala mimo z nej bola Garnier OLIA ..nadherne vonia,nestípe amoniakom a ostanu ti z nej hladke a leskle vlasy-aj tá moja slama !!!-použila som ale hnedý odtien ,nie zosvetlovací (risavu)

zuzka9898

existuju vselijake prirodne pripravky na zafarbenie - napr. henna farebna alebo aj bezfarebna - ak mal niekto reakciu moze to byt dosledok nejakych zvysenych hodnot.. Treba vyskusat ineho vyrobcu.

Na zafarbenie - hlavne sedin - pouzivame antisediny ultra od eshop natureal - obsahuje prirodne mineraly, latky, extrakty - nie je z coho dostat alergiu si myslim... takze odporucam.