nespavosť

dianka z LV

ja ked som sa rozvadzala, tak som roky trpela depresiami, velmi som schudla, adt. nespavala som asi 3roky. nikdy som sa neliecila z depresie u ziadneho odbornika, nejak som sa z toho sama vymotala. snad kvoli dietatu. ked preslo to zle obdobie, tak uz spavam bez problemov. vsetko je o psychike

Bruno333

Ja lekár síce nie som, ale syn doktorky:)Okrem toho mám skúsenosť s antidepresívami a s depresiami, aj s nespavostou. Všetko sa dá riešiť. Depresia sa prejavuje mnohými, individuálonymi syndromami, jedným z nich je skoro vždy nespavosť. Preto vyhľadaj odborníka čím skor!!!
B.

Bruno333

Ak nemožete spávať, nie je zlé začať aktívny život, zdravú životosprávu, šport apod. Ak to všetko máte a napriek tomu nemožete spať jediná alternatíva sú hypnotiká-lieky na spanie. Je to pre organizmus lepšie byť s liekmi a spať ako nespať vobec.
Ak sú pritomné aj depresívne stavy(na dne), je to dobré vyriešiť antidepresívami.

Lea 02

no ja preto nechce, brať lieky , lebo ak si človek na to zvykne, tak bez toho nezaspí. Mám iba melatonín. Predpísal ti ich lekár ? Koľko máš rokov katzu ? ja má 45 a neviem či to nie je prechod.

Lea 02

no ja preto nechce, brať lieky , lebo ak si človek na to zvykne, tak bez toho nezaspí. Mám iba melatonín. Predpísal ti ich lekár ? Koľko máš rokov katzu ? ja má 45 a neviem či to nie je prechod.

katzu

Ja tiež spávať nemôžem a trvá to už skoro dva roky a lieky beriem stále, ale už menšiu dávku, ale inak nezaspím. Viem, čo to je za problém. Už som nevládala v práci a celkovo ma všetko prestalo baviť. Proste bez sily.