Ako dostane človek zápal slepého čreva?

alzbee

Jeeej, nasla som ten clanok...ale ospravedlnujem sa, lebo ako som spominala, citala som ho davno a myslela som, ze tam pisu len o "zbytocnych organoch" cloveka, no vidim, ze tam boli spominane aj zvierata :-) tak az mate zaujem, tak:
www.21stoleti.cz

co?

jajka - ano vidim, tuto dokonca pisu o funkcii dolezitych bakterii v slepaku...
a hej, ludia si zvyknut mysliet ze sa vybera cely slepak, ale necudo, ved vacsina doktorov to vola : vybratie slepaka a nie : vybratie cervoviteho privesku slepeho creva
a to ze su zatocene do roznych smerov som predtym nevedela, to je zaujimave :)

co?

jajka - aha tak si mohla povedat skor :D a ja som rozmyslala ako to nejako ludsky napisem...no nevadi...kazdopadne nechcem tu nikoho za nic napadat, len vravim, ze pricin moze byt viac...
a okrem toho , ja som zasa pocula teoriu ze slepak ma imunitnu funkciu -ale co je na tomto pravdy, to uz neviem

jajka001_

co? - ano, aj o tom sa pise v tych clankoch, aj som o tom uz pocula, nechcela som to sem cele kopirovat tak som dala len tie linky

jajka001_

jasne rozumiem - vies oni este nezistili na co to je tak to oznacili za zbytocnost. ale vezmi si fakt, akym dokonalym organizmom je ludske telo, ako to vsetko v sulade funguje, takze logicky z toho vyplyva, ze nic tam nie je zbytocne...a to plati aj o ostatnych organizmoch a celkovo prirode, vsetko nadherne spolu funguje, v harmonii, a staci odchylka a vymru cely rody, druhy...nastastie je tu este evolucia a schopnost prisposobit sa