Unava, slabost, divné stavy

Príspevok v téme: Unava, slabost, divné stavy
Susina

Tuto dilemu uz riesim nejakych 5 rokov v roznej intenzite, u lekára kopec vysetreni nic neukazali, akurat mam nizsi tlak. Velmi sa musim premahat aby som normalne mohla fungovat. Spím cca 7-8 hodin a budim sa uplne ztrieskana, ako keby som spala tak 2 hodiny, boli ma hlava tak ako z unavy, ked pocujem silnejsi zvuk ozýva sa mi to v hlave a je mi to nepríjemné tiez ako pri unave, som na materskej dovolenke a vacsinou si musim pospat poobede s malym tiez inak by som asi odpadla od unavy, catso pride na mna taka slabost spojena so spavostou a derealizacia, ze mam pocit, ze zaspim do omdletia doslova, uz neviem co mam robit :( jeden cas som brala aj antidepresiva, vraj to mam zo psychiky, ale mne sa to nejako nepacia tie stavy, takisto mam pocit, ze s ami zle dýcha po jedle, busi mi srdce, neviem s anadýchnut, ultrazvuk brusnej dutiny je bez nalezu.

Susina

tatiana - tak Ty to mas apson na papieri :)))len ma napadlo, ze akurat na toto ma neskumali, neviem ja Ti to poviem takto u mna to prislo z jedneho dna na druhy dovtedy 100% zdravy vesely clovek, kludne som mohla aj nespat celu noc a v pohode som zvladla aj robotu aj vsetko a zrazu bum, prisla som z obeda v práci a uz musela mama po mna dojst mala som 20 rokov chceli mi zahcranku zavolat, nemohla osm s apohnut, myslela som, ze zomriem strasne zle mi bolo a potom vysterneia, pnka, potom som sa na to vykaslala, dala osm vypoved z prace lebo som nevladala a odvtedy des

tatiana26

na SM ma skúmali 2x, niekoľko neurológov ma ubezpečilo, že ju nemám a že takto sa neprejavuje...dokonca som bola v blave u odborníčky aj v martine...

Susina

tatiana - mna napadla este jedna vec co nam moze byt :((( ale nechcem na to ani pomysliet, unava a slabost je priznakom aj sklerozy multiplex, ale je to hrozna choroba tuto by som dostat nechcela, vlastne ziadnu, ale toto nie, da sa zistit magnetickou rezonanciou mozgu a pri podozreni biopsiou. Inak citala som, ze chodis aj do panickej poruchy, inak pocit teploty mam aj ja dokonca som isla dobrovolne na operaciu mandli, lebo som si myslela, ze to mam z toho, mandle vybrali,a le teplota ostala niekedy

tatiana26

Prácu zvládam len tak-tak...a niekedy len s neurolom...ale tomu sa snažím vyhýbať kým sa dá... máš to aj ty tak, že nemáš vôbec silu? ráno som nakladala susedovi invalidný vozík do kufra a skoro mi vypadol - hoci je ľahký a zväčša s tým nemám problém...cítim takú slabosť vo vnútri rúk aj nôh, neviem to ani popísať...a často mávam pocit akoby som mala "zdrevenené" nohy...že už nimi ani nepohnem...poznáš to? kokos, toto sú iné stavy...na zabitie, fakt...
mail : tatiana_f@centrum.sk, budem rada, ak napišeš, musíme sa z toho nejak dostať

Susina

tatiana - tak dobru noc :)mozes nechat mail, ja sa citim so svojimi stavmi ako exot, aj dnes som musel aodist domov skor, lebo proste des, najviac sa clovek boji o dieta v takej chvili co s nim aj niekde zamdlie, ja este netujem, mam prehodeny den chodim spavat dost neskoro, ale zas nemusim rano vstavat, ale materska mi uz konci takze aj toho s abojim dost co bude daleja ako zvladas pracu?

tatiana26

Určite si ešte popíšeme, hádam aj mimo tohto fóra, ale teraz mi treba ísť spať, lebo vstávam do práce :)

susina

tatiana26 - vsetko mozne :))) brala som AD tiez pomohli na cas ale mali neziaduce ucinky spanok nula bodov, vysadila som, psychoterapia, venujem sa alternativnej medicine, hladam pricinu problemov v sebe vo svojom zmyslani, chcem aj zacat sportovat, citim, ze musim zmenit svoj zivot, lebo len spim, som na internete a max. s malym vonku inak by som povedala, ze dost zivot "flakam" nezijem naplno asi to bude chciet prehodnotit zivot a konecne nieco zacat robit, aj ked zas na druhej strane k tomu vsetkemu ma dohnali prave tie stavy dovtedy som vsetko bezne zvladala, chodila so prace, nebola unavena, atd. teraz zvladam taks trvtinu z toho co predtým, zial a Ty? a tocenie hlavy bezna vec denno denne :(

tatiana26

SUSINA tak toto čítam o sebe...uf, presne toto ja riešim už niekoľko rokov...na čas mi zabrali AD, ale posledný rok sa neviem z toho vyhrabať...plus k tomu všetkému, čo popisuješ mám ešte točenie hlavy...čo si už skúšala robiť?