Extremne dlhy a bolestivy porod

mikee

Ja som rodila v Banskej štianvici a musim povedat že mam fantasticky zažitok,uplne perfektny pristup,lekarov,sestričiek,celeho personalu.Pôrod trval asi 3hodiny a vzhladom na to že som bola prvorodička bol pri mne primar skoro až do konca.Všetko prebehlo v poriadku a rodila som bez epidu ralky tam ju ani nedavaju a hned po pôrode mi maleho priložili na prsnik.Ešte že existuje takato nemocnica.A musim dodat že nie som BS ale z uplne ineho okresu vzdialeneho asi100km.

tigrica

Ano sandy, vo vsetkom suhlasim, az na jednu malickost ze doma v pripade necakanych komplikacii ked by matke ci dietatu islo o zivot, ked ide naozaj o sekundy by nedokazali tak pohotovo pomoct ako v nemocnici..

sandy21

ahojte, ja este nemam deti, ale citala som si stranky o porodoch doma- vraj porod v nemocnici je neprirodzeny, je tam kopa cudzich ludi a stresove prostredie, preto su porody castokrat dlhe a nepostupuju, lebo v prirode je to tak, ze rodiace zvierata sa utiahnu do bezpecia, ticha a kludu, kde nic nehrozi a aj clovek to ma tak zakodovane, zevraj doma sa citi v bezpeci, tak by aj porod bol lahsi. a o tych ich vyvolavackach ani nehohorim- porod sa vyvola nasilne a jasne, ze to konci natrhnutim ci az roztrhnutim krcka. ale to je aj netrpezlivostou lekarov, nechce sa im cakat dlhe hodiny ako by trval prirodzeny porod. no neviem, nieco na tom bude, v zapadnej Europe vo vyspelych krajinach ako Skandinavia viac ako polovica zien rodi domas

tigrica

Este musim napisat ze najneprijemnejsie chvile boli, ked zo mna sestra laktou tlacila dieta von, bolo to bolestive, aj som ju raz odstrcila, bez tej pomoci by som ale sama synceka nevytlacila. Tiez som mala stastie na perfektneho porodnika, aj sestricky :)

tigrica

Tita, po prvy krat vidim vacsie cislo ako moje. Mna zasivanie vobec nebolelo, totiz to ja som si zaplatila epidural, keby mi ho nepichli, rodila by som dlhsie, lenze mi ho pichli skoro, asi hodinu pred porodom a citila som ze zabera len nejakych 15 minut, to bola lahoda, ziadne bolesti, lenze ked prestal ucinkovat, bolesti boli asi take ako keby mi koncatiny amputovali :(. Druhu davku epiduralu mi dali pred zasivanim, sice ma zasivali hodinu, na pocudovanie ma to nebolelo. Ja som tiez chodila na psychoprofylaxiu, cize predporodnu pripravu, bola som asi 7 krat, aj nas dychat ucili, lenze realita je ina a tie najbolestivejsie kontrakcie sa nedali predychat vobec :((
Maria je pravda ze sportovkyne maju tazsi porod, kvoli tvrdemu svalstvu, nie je take pruzne..

tita26

no tak ja som to teraz naschval zratala a od prvej kontrakcie po samotny porod som rodila 34 hodin, skončilo sa to nakoniec cisarskym pre nepostupujuci porod. a chodili ku mne každu chvilu, bol tam aj manžel, no nemožem sa na personal počas porodu stažovat.

[zruseny12]

TIGRICA
tiez som mala dlhy porod...lekar mi povedal,ze za 5 min.dvanast som mala.../pripravovali ma aj na cisarsky,keby nahodou sa nieco stalo/ale nakoniec som porodila normalne...
potom som chodila chvilu aj so synom k neurolog.ci nebol pri porode poskodeny,ale bol v pohode...
ja som dostala bolesti rano o pol poatej a narodil sa druhy den rano o pol piatej...
...zaujimave je,ze ked som este pracovala a uz som bola tehotna,tak mi jedna pani v praci povedala,ze ci som bola niekedy sportovkyna...ja ze ano,a ona na to,ze budem mat tazky porod...a mala pravdu...
a druhy som mala zasa velmi rychly a lahky...

lenkalienka

musím sa ti priznať - zašívanie ma bolelo viac ako samotný pôrod. Čakala som, že to bude horšie, ale vydržala som v pohode. Počas tehotenstva som trénovala dýchanie a trochu som aj cvičila, myslím, že to mi pomohlo. No a mala som super doktora, fakt zlatý. Inak moja malá tiež nebola nejaký drobec - 3740 gramov, sestrička sa normálne čudovala, že na prvorodičku som to zvládla tak rýchlo.

tigrica

No ja som bola tiez prvorodicka a termin som mala 22.4, maly sa narodil 13.4. Ja som ratala ze tych 14 hodin max. sa da vydrzat, ale 29 ???? To som ani v najhorsom scenari nedufala. Nemam sa na co stazovat, lebo moj syncek je v najvacsom poriadku, sice som ho ledva vytlacila, mal 4280 gramom. Roztrhol sa mi aj krcok maternice a bola som riadne nastrihnuta az po.. viete kam..
Macko pu.. to mi jeluto, az mi je do placu ked si to predstavim, chudatko malinke. Myslim si ze tomu mohli predist keby boli obozretnejsi :(
Lienka.. zevraj rodit vyvolavackou je este horsie.. Nemala si priserne bolesti?