Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.

Príspevok v téme: Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.
Zdena41

Mám 18 ročnú dcéru s ktorou máme skvelý, otvorený, kamarátsky vzťah bez tajnosti a úžasne si rozumieme. Je inteligentná, slušná, zodpovedná, dobrosrdečná. proste bezproblémová dcéra ktorá mi za celý svoj život nedala jediný dôvod potrestať ju, ba ani jej vynadať. Vychovávam ju sama, lebo manžel a otec nám zomrel pred 13 rokmi. Dnes pred tromi hodinami mi však pripravila hrozný šok. Kámošky ju doniesli z večierka opitú, dá sa povedať, že do bezvedomia. Nedokázala sa udržať na nohách, bola úplne pomočená a poriadne pokakaná. Jedným slovom, bola to hrôza. Teraz už spí a ja tu sedím a rozmýšľam čo jej zajtra povedať. Neviem či jej jednoducho vynadať a ten hrozný stav ktorý si zajtra užije jej ešte znepríjemniť, alebo byť k nej taká, ako som stále, láskavá, chápavá, kamarátska a pomôcť jej to prekonať. Určite si uvedomí, že urobila hlúposť, bude ju to mrzieť a bude sa hanbiť. Myslím si, že je to pre ňu poriadne ponaučenie a som si takmer istá, že s alkoholom to už veľmi nepreženie. Tou morálnou kocovinou sa vytrestala sama. Bude to pre ňu hrozný pocit. Tie špinavé veci, čo som z nej stiahla pred sprchovaním, som dala do igelitového vreca s tým, že si ich zajtra vyperie, nech si vie predstaviť ako vyzerala. Teraz ale rozmýšľam, že ich pôjdem vyprať ja, lebo aj bez toho to pe ňu bude dosť kruté. Stále rozmýšľam čo robiť a ako ráno reagovať. Poraďte. Tie veci, by ste nechali na ňu, alebo by ste ich jej vyprali? Ako by ste reagovali keď sa preberie?

Zdena41

ikoutere: Uvedomujem si veľmi dobre čo sa mohlo stať, no dýchala normálne (12 dychov/m), pulz som jej kontrolovala, hydratovať sa mi ju podarilo tiež celkom slušne a keď zvracala, tak som bola pri nej, takže nehrozilo, že sa mi udusí zvratkami.

ikoutere

Zdena41: nechcem ťa strašiť, ale podľa mňa si sa zachovala veľmi nezodpovedne. Máš šťastie, že tvoja dcéra žije, ale možno bude mať nejaké následky. Z tých príznakov, čo opisuješ a z toho, ako dlho sa na druhý deň preberala, ide jednoznačne o otravu alkoholom. Mala si ju okamžite viezť do nemocnice a dať jej vypláchnuť žalúdok, uvedomuješ si, že mohla zomrieť alebo upadnúť do kómy????

DANKA:

zaujal ma tvoj problem uz len tym ako si ho podala napisala citit z tych riadkov ako svoju dceru milujes ako ti zalezi na tom aka reakkcia z tvojej strany je pre nu najlepsia dufam ze áj ja budem a snazim sa mat takyto vztah so svojimi detmi aj ked su to drobci myslim teda viem ze to co si urobila ta tvoja reakcia ktoru si jej podala bola z tvojej strany uplne uzasna a ju co najviac trapilo je to ako spadla v tvojich ociack je krasne a v dnesnej dobe velmi ojedinele mat s dietatom takyto vztah verim ze sa to tvojej dcere uz nikdy nestane nie v takom rozsahu mate krasny vztak ktory vam moze kazdy zavidiet

inga20

Zdena41, mam 35 rokov a viem ti radu dat len z vlastnej skusenosti. Bola som aj ja vzdy dobre dieta, ale taketo veci stavaju a myslim si, ze nieje to tragedia. Moja mama mi raz povedala jednu vetu, naco nikdy nezabudnem a koli tomu stale sa snazim tak chovat, aby sa moji rodicia nehanbili za mna. Moja mama mi povedala, hocikedy hocico zle urobim, keby som aj niekoho zavrazdila, bude ju to hrozne boliet, ale navzdy budem jej dcerou a vzdy bude zamnou stat. Myslim, ze pre dieta je tato istota najdvolezitejsie a bud si ista, ze nic zle viac neurobi, zaco by si sa mala hanbit.

odpoved

fajn hrajte sa na tvrde... ja si myslim ze sa poucili obidve... no ziadna z nas nema pravo ich sudit... stat sa to moze dobrej matke ci zlej no otazka je ktory matka je ta dobra a ktora ta zla... a ja si myslim ze zdena patri medzi tie dobre... ale ako vravim stat sa to moze aj tej dobrej... sudte sami sema a nie druhych... lebo kazdy by mal sudit iba seba...o

muc

...a este nieco: mlada keby sla na pecenove testy, tak by len vtedy videla, ze okrem moralneho ponizenia, "okorenenia" vcerajsej noci svojej mame, tak co spravila svojej peceni a svojmu zdraviu...

evelynočka

aj na mamy, ktore nie su ochotne tolerovat opilecke vylevy svojich deti, sa samozrejme da doverovat a stoja pri svojich detoch ked ich potrebuju.