Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.

Príspevok v téme: Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.
Zdena41

Mám 18 ročnú dcéru s ktorou máme skvelý, otvorený, kamarátsky vzťah bez tajnosti a úžasne si rozumieme. Je inteligentná, slušná, zodpovedná, dobrosrdečná. proste bezproblémová dcéra ktorá mi za celý svoj život nedala jediný dôvod potrestať ju, ba ani jej vynadať. Vychovávam ju sama, lebo manžel a otec nám zomrel pred 13 rokmi. Dnes pred tromi hodinami mi však pripravila hrozný šok. Kámošky ju doniesli z večierka opitú, dá sa povedať, že do bezvedomia. Nedokázala sa udržať na nohách, bola úplne pomočená a poriadne pokakaná. Jedným slovom, bola to hrôza. Teraz už spí a ja tu sedím a rozmýšľam čo jej zajtra povedať. Neviem či jej jednoducho vynadať a ten hrozný stav ktorý si zajtra užije jej ešte znepríjemniť, alebo byť k nej taká, ako som stále, láskavá, chápavá, kamarátska a pomôcť jej to prekonať. Určite si uvedomí, že urobila hlúposť, bude ju to mrzieť a bude sa hanbiť. Myslím si, že je to pre ňu poriadne ponaučenie a som si takmer istá, že s alkoholom to už veľmi nepreženie. Tou morálnou kocovinou sa vytrestala sama. Bude to pre ňu hrozný pocit. Tie špinavé veci, čo som z nej stiahla pred sprchovaním, som dala do igelitového vreca s tým, že si ich zajtra vyperie, nech si vie predstaviť ako vyzerala. Teraz ale rozmýšľam, že ich pôjdem vyprať ja, lebo aj bez toho to pe ňu bude dosť kruté. Stále rozmýšľam čo robiť a ako ráno reagovať. Poraďte. Tie veci, by ste nechali na ňu, alebo by ste ich jej vyprali? Ako by ste reagovali keď sa preberie?

odpoved

ok nehadam sa zabudla som nato ze mozes mat aj dovod preco na to upozornujes... len si to mohla napisat trosku inac... a nie tak surovo...

muc

odpoved, ak by si aj ty mal/a mladu sesternicu vdovu "vdaka" zadusenim sa zvratkami jej opiteho manzela, tak by si vedel/a preco na to upozornujem a ze je to nanajvys dolezite a netreba podcenit

+bezmocna18

Zdena41... musim ti povedat ze si super mama a to nie preto ze si nanu nekricala abo co ale preto ze ma pre svoje dieta pochopenie a i ked aby to bolo s respektom ale cches aby ti doverovala a vedela ze na teba sa moze aj v zlych situaciach obratit... fakt je to super... drzim ti palce aby ste s dcerou stale dobre vychadzali ako do teraz... verim ze sa poucila na svojej chybe a urcite ta uprimne lubi ako mamu, priatelku ci autoritu... drze sa obe:)

muc

odpoved, ja nerypem, ja konstatujem to, co je mozne dosledkom opitosti sa stat. a v obidve pripady sa mozu koncit fatalne.
...mimochodom som zena...

Zdena41

Ahoj. Konečne som si v kľude sadla a tak vám píšem. Úvodom ďakujem za všetky rady a názory. Noc bola síce perná, ale je za nami bez ujmy na zdraví. Žiaľ, nedá sa to povedať o ujme na duši a na psychike. Chvíľu potom ako som vám napísala, začala znova zvracať a keďže pri tom vlastne spala, tak som sa od nej nepohla, len čo som chodila vyprázdniť kýbel. Dvakrát som musela prezliekať ju i posteľ, lebo pre nás obe bolo takéto zvracanie do kýbla premiéra a nejak nám to moc dobre nešlo, vlastne dcére to šlo až-až, no občas mimo kýbla. Snažila som sa do nej dostať čo najviac minerálky s vitamínom C, aby nebola dehydrovaná. Že sa mi to celkom dobre darilo som zistila asi pol hodiny po tom, čo konečne zaspala v čistej posteli a pomočila sa. Keď som ju dávala do druhej postele, nôžky ju ešte neposlúchali, ale slzy v jej očiach ma ptešili, lebo som vedela, že už trošku vníma realitu, no zároveň zarmútili, lebo mi bolo jasné, že jej duša už trpí. K praniu jej veci som sa dostala až dnes poobede. Keď ma videla čo robím a ako tie veci vyzerajú, rozplakala sa. Bolo jej úprimne ľúto čo vyviedla, takže mala som čo robiť, aby som ju aspoň trošku ukľudnila. Pôvodne som sa chystala byť k nej dobrá, ale trochu ju zjazdiť som plánovala. Prvýkrát v živote som mala aký-taký dôvod to urobiť. Keď som videla ako ju to vzalo a počula zaslzené reči ako naštrbila moju dôveru k nej, že možno pokazila aj náš vzťah, len preto, že je blbá, tak som jej, podľa niekoho možno príliš kamarátsky, len povedala nech si z toho nerobí ťažkú hlavu, že raz sa to môže stať každému, nech na to zabudne, no nech to v jej podvedomí ostane ako taký maličký strážny bod, ktorý jej tento exces už nedovolí zopakovať. Trestať dieťa za jediný prehrešok v živote, ktorý nekonečne ľutuje, nie je ľahké. Potom sa trochu ukľudnila a keďže bola ešte stále v hroznom stave, tak som ju poslala spať. Som si istá, že zajtra sa k tomu vráti a dozviem sa všetko. Želám si, aby to už nebola debata cez more sĺz. Ešte by som chcela dodať pre asl: Neľutujem, že mám s dcérou kamarátsky vzťah. Som šťastná, že taký vzťah s dcérou môžem mať, že som ju nikdy nemusela trestať a stále som pre ňu bola a som, prirodzenou, rešpektovanou autoritou a zároveň mamou i kamarátkou ktorej dokáže povedať všetko.

odpoved

muc... ty si vtak... je to starostliva matka urcite je pri nej... prestan byt tvrdy aj tebe sa to moze stat... miesto toho zeby si poradil tak ripes... fakt si hnusny...

muc

namiesto toho, ze tu ospevujes svoju "slusnu" dceru, tak radsej si mala sediet pri nej, lebo nie je vylucene, ze upadne do bezvedomia nasledkom intoxikacie alkoholom, alebo sa zadusi zvratkami.

AdamKrt

winki: no mozno to aj zistila, ale ak jej povedali, ze to bolo trosku vinka do koly a dali tam nieco tvrdsie a ona sa zahrala na hrdinku....