vyskakovanie jablcka

Príspevok v téme: vyskakovanie jablcka
quinn

Dobry den. Mate niekto skusenosti s vyskakovanim jablcka? Mne pred par tyzdnami pri sporte vyskocilo jablcko, o dva dni sa to zopakovalo. Zaroven mi zistili, ze mam aj zlomene predkolenie. Nohu som mala v dlahe, po zahojeni zlomeniny mi ju dali dole. Teraz sa znova ucim chodit a prebudzam k zivotu ochabnute svalstvo. Po par dnoch mam pocit, ze cim je svalstvo uvolnenejsie, zacina byt aj jablcko nestabilne. Viete mi niekto poradit, co s tym? Je to len pocit, alebo mi hrozi dalsie vyskocenie? Dakujem za odpovede

boli ma noha

cawte aj ja mam podobný problém... robyl som atletiku a vtedy to zacalo a viskakovalo my na lavej strane a dnes rano my viskocilo na pravej strane...co mam dalej podniknut ci dake cviki ci operaciu sam newem prosim poradte my na E-mail tomy9369@azet.sk

milanh

Dobry den. Asi pred 10 rokmi mi vyskocilo jablcko v lavom kolene. Po cca minute a uvolneni svalu sa mi dostalo do povodnej polohy. Potom sa to este zopakovalo v priebehu 3 rokov cca 3 X. Stale som dostal dlahu. Vcera sa mi to po 7 rokoch zas zopakovalo. Bol som na pohotovosti, kde mi to zosnimkovali a odisiel som s bandazou a s radou vyhybat sa rotacii. Doma som si dal na to octan, neskor fastum gel. Ked si prevazujem nohu a mam ju nezabandazovanu, mam pocit, ze mi jablcko chce zas vyskocit na lavu stranu, ked doslapim na uvolnenu nohu. Myslite, ze na tento stav sa zmeni bez dlahy ci inej terpie? alebo mam vyhladat ineho lekara? dakujem

fasta

Ak koleno raz-dva krát vyskočí, už nieje pevné aké bolo.V lekárni určite majú niečo ako flexibilné látky na rôzne časti tela.Ak by ste si to nechávali na kolene, spevnilo by ho a nemohlo by vyskočiť.fasta

vsevedka

Koleno treba ukázať otopédovi, ktorý posúdi, či je potrebná ešte nejaká zobrazovacia metóda na spresnenie diagnózy - RTG, CT, či MR.

Svaly, pokiaľ nie sú aktívne (dlaha, sadra..) veľmi rýchlo dokážu atrofovať, ochabnú, ale s nárastom svalovej hmoty je to naopak, trvá veľmi dlhý čas, kým sa sval dostane do formy, do pôvodného stavu.Sú na to cviky, ktoré treba robiť pravidelne niekoľkokrát denne.

Tinuška

Neviem Ti veľmi poradiť, ale vieš, koleno je veľmi háklivá vec. Je to kĺb a ten ak sa raz poraní, už to nikdy nie je také ako to bolo predtým.