cena potratu

veve_IX

nie je to fanatizmus. Samozrejme, že najlepšie je ak je človek zdravý, mocný, úspešný...No ja hovorím o tom, že tí čo zdravie nedostali, dostali iné dary, vďaka kt. dokážu byť šťastní. Oni svoj handicap prijali, iné im asi ani nezostáva. A to ich robí silnými. Majú neuveriteľnú charizmu šíriť svoju radosť do okolia. Vďaka tomu ich ľahšie príjmajú nielen ich blízki, kt. to majú často ťažké, ale aj náhodným okoloidúcim urobia hoci len na chvíľu slnečnejší deň.

3nttt

vieš si predstaviť aký chudobný by bol svet bez chorých detí? oni možno nemajú zdravie, ale sú obdarení inak. S nimi prísť do kontaktu je úžasne obohacujúci zážitok. --- ano prist s nimi do kontaktu.lenze ich matky s nimi neprichadzaju raz za cas do kontaktu.toto mi uz pride ako fanatizmus.a ano mas pravdu.netreba mysliet len na seba.lenze narodenie postihnuteho dietata sa netyka len matky,ale aj otca,starych rodicov a celej rodiny.

veve_IX

M 25: ľudský život vzniká počatím, to ti dosvedčí ktorýkoľvek seriózny lekár. Odkedy by mal vyvíjať ak nie od začiatku? Veď nakoniec, čo by prišlo po 9 mesiacoch na svet, to "nič" by sa narodilo?
2. vieš si predstaviť aký chudobný by bol svet bez chorých detí? oni možno nemajú zdravie, ale sú obdarení inak. S nimi prísť do kontaktu je úžasne obohacujúci zážitok. Kto to nezažil, tomu to prajem. V dnešnej dobe treba myslieť hlavne na seba...myslíš? často myslíme len na seba a tak to aj vyzerá. Paradoxne, najšťastnejší a mnohí aj úspešní, obdivovaní v dejinách boli práve tí, ktorí na seba mysleli menej. Viac na iných. Slúžili tým kt. ich potrebovali a boli šťastní. Služba ohohacuje.

M 25

a to dieťa sa ešte nenarodilo, tak nehovor o ludskom živote ..
ale toto je len môj názor, hoci väčšina s ním súhlasiť nebude..

M 25

veve, je to len jej vec! je to moralizovanie, však po sebe čítaj!
jasné, treba robiť všetko pre to, aby sa vyhlo počatiu, ak dieťa ozaj nechceme, ale ak sa stane nehoda... či nebodaj znásilnenie, dieťa sa má narodiť choré, matka by nezvládala vychovať, nevedela by to, nedostatok financií .... stále si ho má nechať??? v dnešnej dobe treba myslieť hlavne na samých seba....a čo je pre nás dobré .. a ked to dieťa už raz nechce, tak ju asi nikto neodhovorí ...

veve_IX

nina aj všetky ostatné ženy, veľmi vás prosím nerobte to. Ak sa nemôžete, neviete alebo nechcete o dieťa postarať, existujú aj iné možnosti riešenia ako ho zabiť. Poradenstvo získate napr. tu: www.alexisporadna.sk
Jediné čo mu môžete dať je život. Urobte to a ono vám bude nesmierne vďačné. Prosíím...

veve_IX

nejde tu o moralizovanie, ale o upozornenie na fakty holej pravdy. Mnohé ženy čo si tým prešli, dnes veľmi ľutujú a traumy sa aj po rokoch zbavujú len veľmi ťažko. Dieťa nie je kozmetický doplnok, aby sa žena rozhodla či má oň práve záujem. Skúste sa len trocha zamyslieť, aký je to ohromný dar. Koľko je takých čo túžia po dieťaťku a nemôžu ho mať a koľkí tak ľahostajne a bezohľadne ničia najbezbrannejšie životy tých maličkých...je to smutné :(

3nttt

lolinka- ak ti to potvrdi lekar neplatis nic a ukoncenie tehotenstva sa vykonava do 24 tyzdna. ak si po 14 tyzdni tak na "potrat" zabudni.pojde to klasicky :( ak budes chciet nejake info tak mi napis na 3nt@azet.sk . pred pol rokom som si tymto istym presla takze ta mozem poiformovat :)

veve_IX

výčitky svedomia, pocit viny za vraždu nevinného najbezbrannejšieho stvorenia, z ktorého sa veľmi ťažko uzdravuje na CELÝ ŽIVOT.