rozpadnuty vztah po modlitbach

Príspevok v téme: rozpadnuty vztah po modlitbach
neveriaca

Chodila som uz s bvyvalym priatelom. Myslela som si, ze hoci nam je dobre, trebalo by sa za nas vztah aj modlit. Lenze par dni ci tyzdnov po tom modleni ma byvaly priatel nechal. Znamena to, ze Boh nema rad lasku medzi partnermi? Alebo nas len skusal, ci sa k sebe vratime? Alebo on nebol ten pravy a chcel ma uchranit? Ci to bola iba nahoda? Predtym, ked som sa nemodlila, bolo vsetko v poriadku. Na par drobnych hadok, ale tie sme si vedeli rychlo vyjasnit. Teraz som sa zatala a ked nemusim, ani do kostola nejdem. Vraj Boh je dobrotivy, ale preco nas potom nenechal na pokoji, nech si zijeme svoj vztah? Vdaka, ak odpisete aj veriaci, aj neveriaci.

sway

jajka001_ Ja mam skor z jej prispevku pocit,ze to nastrbilo jej vieru.Ved aj nick ma neveriaca.A taka viera,ktora sa zlomi po niecom takomto za vela nestoji..Ale vsak ma 2 moznosti prehodnotit svoj vztah k bohu a viere alebo si to v ramci nej oddovodnit.Tak ci tak,je blbost,ze to sem napisala,lebo vysvetlit jej ako to vo svete funguje sa tu nikomu nepodari.

sway

Suhlas s jajka001_,naozaj pekny prispevok.
Ale vsak je dolezite aby si to vyriesila sama v sebe,nie?Ked to zvali na boha,je to jej problem,ci nie?

jajka001_

aby som to uviedla na spravnu mieru - modlit sa za vztah to mi pripada ako modlit sa za vyhru v loterii - nieco co trosku mimo...mozes sa modlit za zdravie, aby ti vysla skuska, proste o podporu urcitej snahy, aby si mala fajn pocasie na dovolenke, ale nie za to aby ta niekto neopustil, lebo to je....vies obcas sa ti moze stat, ze sa ti splni to co si zelas, a to sa stane tvojou nocnou morou. lebo ty nevidis vsetky tie suvislosti...mozes sa modlit aby ti boh pomohol pochopit nieco, aby ti ukazal, co je spravne, ale jednoducho, boh nie je carodejna skrinka kam povies prianie, a to sa ti splni. svoj zivot riadis sama.
vravi sa , pomoz si sam, aj pan boh ti pomoze.
z toho vyplyva, ze je potrebna urcita tvoja snaha,aby sa nieco dialo. same od seba ti nic z neba nespadne.
ak rozmyslas tymto sposobom ze za rozchod moze boh, tak je to chybne rozmyslanie. chybu hladaj v nom, v sebe, vo vztahu, v okolnostiach...

kostolná-myš

neveriaca, myskaseda: ja som to myslela totálne ironicky, je mi luto ak som to prehnala. Proste mi prišlo smiešne, že sa trápiš takýmito hlúposťami. Vieš, ako tu už bolo napísané, vzťah si treba pestovať a snažiť sa oň, modlitby nepomôžu, predovšetkým sa ty musíš snažiť aby to fungovalo. A ak sa vzťah rozpadne, nezvaľuj to na Boha. Proste ste sa ty a tvoj partner mali viac snažiť, alebo ste si neboli súdení, alebo si našiel inú...proste viera s tým nemá nič spoločné! Čo si čakala, že teraz si sa pomodlila, tak už si môžeš sadnúť na zadok a nič viac pre váš vzťah nerobiť? namiesto nariekania na Bohom by si mala zdvihnúť telefón a opýtať sa tvojho priateľa prečo ťa nechal a poučiť sa do budúcnosti. Veľa šťastia.

myskaseda

pozorne som citala, kedze som napisala ze sa mi nepaci jej prispevok, precitaj aj ty moje :) ja som jej chcela vysvetlit, aj som, ze ked sa modli za nieco a nevyjde to, neznamena to ze to nema vyznam, lebo vysledok moze prist neskor, iny, mozno lepsi...

katty192

tak toto beriem ako uvítanie do témy: bola som nedávno v Medjugoriju... ak je tu niekto veriaci, nemal by privolávať hnev, a ani hnevať by sa moc nemal, ak neviete odpovedať, radšej neodpovedajte a ... táto téma nie je vítaná na zdraví, takže opatrne, nech nenarobíte viacej zla

sway

Nie som krestanka...Vsak ked tomu veris,tak sa podakuj bohu,ze ho od teba odlucil,asi ma pre teba pripraveneho lepsieho adepta na vztah:-)Ja si tiez vela veci v duchu prajem - ale zdravase a otcenase nerecitujem.Neboj vsetko je v poriadku,z tohto vztahu sa dostanes a dobre partnerske vztahy nie su nic naco by si kvoli svojej viere - nech je akakolvek - nemala pravo.

ach jaj!

moja zlata! ja som tu nikoho neodsudzoval za to, ze sa modli. modlenie ako - take je fajn, ale nechapem, preco vinu zvaluje na Boha, ci modlenie. precitaj si to pozorne a pochopis.