Bez Onanie

Príspevok v téme: Bez Onanie
KamoMako

Nazdar.
Cirkev berie masturbaciu i onanovanie ako hriech.
Som krestan a uz 3 roky som neonanoval. Chcem sa opytat tych co sa do toho vyznaju, ci mi to nemoze neako uskodit.

Tiez prosim menej inteligentnych ludi citajucich tuto stranku, aby neprispievali prispevkami typu: "Si debil, zacni si honit"

Vdaka

jan36

KamoMako, mas moj obdiv. Ani ja uz dlhe roky nemasturbujem a nebadam ziadne problemy.
A pre vysvetlenie ostatnym: v Desatore Bozich prikazani sa pise: nezosmilnis. Smilstvo ma rozne podoby. Jednou z nich je i sebaukajanie. Sex (milovanie) je tu pre plodenie noveho zivota. Vsetko ostatne nie je podla Bozieho zakona, okrem prirodzenych metod planovania rodicovstva a samozrejme mnohych individualnych okolnosti (choroba, neplodnost...) Samotne sebaukajanie nie je naplnenie najdolezitejsieho Bozieho prikazania o laske - v laske nejde o chamtivost, ale o darovanie sa.
Tot moj nazor.

roman08

kamomako vsetci sa tu odvolavaju nato ze aj knazi onanuju a ze cirkev hlasa nieco zastarale.len sa drz svojho presvedcenia atento zakon nevymyslela cirkev ani knazi ten pochadza od boha.a keby boh vedel ze sexualna abstinencia ti nejak poskodi tvoje zdravie urcite by to nebolo v 10-tich prikazaniach.co sa tyka tych vedcov ti kazdy rok pridu na nieco ine a co bolo pred rokom teraz neplati a o rok to bude zase inak.inac ti smilny knazi sa budu rovnako ako kazdy iny clovek za svoje hriechy zodpovedat.to ze to oni robia neznamena ze je to v poriadku akoze boh ti povie spachal si hriech tym ze si smylnil a ty mu povies ved aj fero onanoval a je knaz a boh ti povie a ked aj on a je knaz tak aj ty mozes.takto to urcite nefunguje. takze drz sa vlastneho rozumu.prave preto dal boh cloveku slobodnu volu aby sa sam rozhodol a niesol zodpovednost za svoje spravanie a ver tomu ze ak hriech pacha miliarda ludi tak boh urcite nepovie toto uz hriechom nieje lebo je vas vela.kazdy si zato bude niest vlastnu zodpovednost.

AdamKrt

KamoMako:

a kde je to pisane, ze je to hriech ? V 10tich prikazaniach to nemas. Masturbuju aj niektore zvierata - su hriesne ?

A ak by to bol hriech, tak mozes masturbovat a ist sa vyspovedat. Knaz, co Ta bude pocuvat mozno robil nedavno to iste...

KamoMako

Vdaka za rozumne odpovede.
Pre priblizenie: mam 20 rokov, som uplne normalny, zdravy muz(chalan) so vsetkymi tuzbamy a pudmy, ktore sa ma snazia ovladat. Babu nemam, ale nedavno som ukoncil dlhorocny vztah. Ale s babou som nikdy nespal a az do svadby ani nechcem. Pred pubertou som normalne zacal onanovat a skoncil som s tym ako som uz pisal pred tromi rokmi.
Viem ze je ma asi tazko pochopit, ale aspon ma prosim neodsudzujte. Ja tiez neodsudzujem vas, iba chcem zit trochu inak ako vy.

A inak, kto povedal, ze knazi nemasturbuju? Vsak su to slaby ludia.

No nic ale. Takze mam iba vyzsie percento uspechu na rakovinu prostaty.

-Niesu ziadne potvrdene problemy s potenciou, alebo kvalitou spermii?

vevericka

pravidelna masturbacia znizuje riziko rakoviny prostaty, a potom uvolnuje sa stres, takze ma to do dobry vplyv aj na psychicku pohodu

Sebaukájanie mužov a žien nemá žiadne negatívne následky, naopak, ľuďom bez partnerov môže pomôcť s vášňou odbúravať napätie. Všetky reči o vzniku impotencie, ohlúpnutia, deformácií chrbtice, tuberkulóze a i., ktoré sú staré už celé desaťročia, sú, ako bolo spomínané, úplným nezmyslom a sú absolútne popreté.

Jedným z autorov takéhoto grandiózneho nezmyslu bol francúzsky lekár Samuel-Auguste Tissot (1728-1797) so svojou dizertáciou z roku 1774 o ochoreniach vyvolávaných masturbáciou.

Skúmania austrálskych vedcov v roku 2003 viac než 1 000 mužov s rakovinou prostaty a približne rovnakého počtu bez rakoviny prostaty dokonca ukázali, že riziko rakoviny prostaty u mužov, ktorí už veľmi skoro onanovali viac ako päťkrát týždenne, bolo asi o jednu tretinu nižšie. Výsledky štúdie sú uverejnené v „Journal of Urology/BJU International, zväzok 92, 2003.

primar.sme.sk

Giuseppe

No neviem ci mas nejaku priatelku, ak ju mas a mavas pravidelny pohlavny styk tak Ti to neuskodi. Ak to tak nie je tak sa Ti bude tvorit menej spermii. Ono bude tu platit asi nieco v tom zmysle, ze ak sa nieco nepouziva tak to,, zakrpatie,,.
Velmi by ma zaujimalo co je na tom hriesne ak toto cirkev povazuje za hriech. Ono cirkev nieco hlasa co platilo za,, Marie Terezie,, a pritom sa pravidelne v mediach objavuju spravy o sexualnom zneuzivani deti knazmi, tak nech zacnu masturbovat aby sa im uvolnilo sexualne napätie a o takychto pripadoch nebudeme pocut. Lebo kazdy zdravy muz ci uz je obleceny v monterkach alebo knazskom ruchu, ma nejake sexualne potreby a nijaka viera mi to nevyvrati. v konecnom dosledku masturbacia ma pozitivny vplyv na sexualne zdravie muza.

Princesska

ani priatelku nemas? neviem si to celkom predstavit, uprimne Ti poviem krestanstvo vela s ozajstným zivotom spolocne nema, ani Bibliu nevedia poriadne precitat a vyznamy si casto upravuju podla seba