jeho rodina - prosím o názory

Príspevok v téme: jeho rodina - prosím o názory
letnička

naša situácia v skratke: on býva u mňa, bol nezamestnaný na podpore 60€ mesačne. Neprispieval na byt ani na stravu lebo nemal z čoho. Všetko som ťahala ja - veď nakoniec môže sa to stať každému že príde o zamestnanie. Platila som byt, inkaso, jedlo, drogériu-proste všetko. Mám vlastný byt aj prácu. Moji rodičia sú skvelí prajní ľudia, ktorí ešte k tomu pomáhali tak, že poslali či vajíčka, zeleninu, ovocie alebo nejaký koláč či jedlo. A nemuseli!!! lebo v srabe som nebola ja ale on. Jeho rodina NIČ! vedeli kde žije, ako je na tom finančne a v podstate že ja ho živím, vedeli aj to že naši pomáhajú ako môžu. Podotýkam že nie sme manželia. nebolo by Vám to trochu sprosté? alebo ja som nenormálna že takto uvažujem a oni predsa nemusia pomáhať synovi, ktorý je dospelý...

tinushhqQa

pozri mozno je to tak ze ked zistili ze sa o nho v uvodzovkach ,,staras´´ tak si pomysleli ze nemusia posielat peniaze...a nie nie si nenormalna...len proste chces tomu cloveku pomoct a preto to vsetko robis..a este nieco podakoval ti niekedy za to vsetko?

heaven

letnička co? Ten posilnovaci pristroj si dostala ty a on ze ho vezme domov mame? Ak by ho dostal on, tak v takej situacii v akej ste je jeho psou povinnostou povedat, "zober mame, aj tak vacsinu veci nam davaju oni". Recicky ake mi je to trapne, su len recicky. Necital som cele toto vlakno, ale z malickosti vznikaju velke veci aj velke neprijemnosti.

samotna

letnicka:
kedze uz byvate spolu, tak predpokladam, ze ste uz obidvaja dospeli ludia. nie je povinnostou rodica, aby zivil dospeleho syna. chapem, keby bol vazne chory. ved je to na hambu! nemate deti, tak kde je problem, aby si nasiel aspon nejaku brigadu? ked sa chce, tak si najde. ale na co by hladal, ked ho zivis ty.
ja som vyrastala v normalnej rodine. ked som sa rozviedla, tak mi dokopy nikto nepomohol, ale nie zeby nechceli, no otec mi povedal, ze som uz dospela a musim si vediet poradit sama, bez pomoci. najprv ma to velmi ranilo, ale teraz som mu vlastne vdacna, lebo som to zvladla sama, bez pomoci a este k tomu s malym dietatom. teraz som maximalne nezavisla zena, ktora sa vylucne spolieha iba na seba. tiez som bola nezamestnana a musela som platit byt, zivit seba a dieta. no stale som si nsala aspon nejaku brigadu. nesedela som doma a neplakala nad rozliatym mliekom. niekedy je fakt dobre, ked clovek spadne na dno a vtedy, aj ked sa to nezda, ma najviac sily.
takze vyzen svojho mileho z pred telky, nech nevylihuje, nech zacne konat a nie, sa vyhovarat na svojich rodicov!!

letnička

ovečka - ja viem že to nie je ich povinnosť ani to od nich nechcem, skôr mi to je nepríjemné keď vidím ako je to z druhej strany...

katuška - neviem, ako to je - tvrdí mi že ma veľmi miluje a že samému je táto situácia trápna a nie je z toho nadšený...ale na druhej strane, minule som dostala posilňovací prístroj na ruky a ja už doma taký mám tak hneď povedal že ho vezme domov mame ani sa neopýtal či by som to ja nechcela pre moju maminu keďže som to dostala ja a je to ešte milión takýchto maličkostí čo ma mrzia...ale nejdem sa nad tým už pozastavovať, ve´d koľko ľudí toľko názorov

katuskaja

letnicka
ved saporozpravaj s tvojimi rodicmi a nech na tyzden vam vobec nepomahaju,a hlavne jemu a jemu o nicom nehovor a nech si zvyka ved lubi teba ako cloveka, ci ta chce len pre peniaze

0vecka

inaq nevim preco sa stazujes na rodicoch skor je to chyba toho typka a tvoji su fajn ak vam pomahaju ale nemyslim si ze je to ich povinnost...

letnička

presne tak nejak si to myslí...ale podľa môjho názoru aj keby žili moji rodičia v paláci nie sú povinní pomáhať cudziemu človeku, keď mu ani v rámci svojich možností nepomôže vlastná rodina

AdamKrt

tak mu povedz, ze naco caka pomoc od Tvojej rodiny a od jeho nic ? Co jeho rodina je socialne odkazana a Tvoja milionari ?

letnička

veď ja by som na to kašľala keby on neočakával pomoc od našich, lenže od nich čaká nech pomáhajú keď majú z čoho a jeho sú chudáčikovia tak ich netreba zaťažovať!!! :-(