Strojček na zuby

odpovedam

smajlinko:
ja som mala strojcek uz davno, snali mi ho dolu pred cca 4 rokmi, a aj som ho mala cca 4 roky na zuboch. Kazdy mesiac som platila 100 Sk, na zaciatku som platila tusim 1000 Sk + nejakych 500 Sk za odtlacky zubov. Ono je to naozaj drahe, ale moja zubarka nikdy naraz nepytala vsetky financie. Postupne sa to da zvladnut. No neviem, ake su dneska cenniky.

majka_:
mala som fixny aparat, po jeho snati som tristvrte roka nosila tu "protezu" - tzv. latentnu platnu. Sadla mi vsak dobre, poctivo som ju nosila a nebol problem :-). Zubky mam nastastie rovne, ale trolinku sa poposuvaju a poukladaju podla seba, kedze po donoseni strojceka nie je na ne vyvinuty tlak. Ale to nie je tragicke, skor je to trosku o zvyku, no zuby ostanu stale pekne rovne. Len je to potom zvlastny pocit :-))) Potom som uz len chodievala na kontroly. Rozhodne to za to stalo.

Obe baby, ak si chcete dat strojcek, tak si dajte. V nasom veku (ja mam 21) by este podnebie nemalo byt tvrde, cize sa zuby este daju tvarovat. Ale naozaj neviem, kolko to dneska stoji :-(

majka__

odpovedam: a ako pokracovala tvoja liecba u dr. po snati strojceka? mala si fixny? totiz i ja som nosila strojcek, a po jeho snati mi dal zubar taku umelu "protezu", na ktoru som si proste zvyknut nemohla a nosila som ju malicko. zuby sa mi (jednotky hore) trochu posunuli a ja by som chcela vediet, ako liecba postupovala u tvojej dr. moj zubar mi totiz nic ani nevysvetloval. mam teraz 21 a uvazujem, ze si v buducnosti dam mozno opat strojcek... neviem no.

smajlinko

ODPOVEDAM :
ďakujem ti za odpoveď. ešte by som sa ťa chcela opýtať že či náhodou nevieš koľko budem platiť keď mám už 20 rokov a budem si musieť strojček hradiť sama. ďakujem

odpovedam

Ja som chodievala ku Trubenovej na sidlisku Tahanovce, myslim, ze je to dobra odbornicka. Vzdy mi dobre poradila, nic neodflakla a vysvetlila, co mi bude nabuduce so strojcekom robit, pripadne aj kolko budem nabuduce platit, aby som presne vedela. Takze ak by som mala odporucit, tak ju. No ineho zubara ani nepoznam, k nej chodim cely svoj zivot :-)))