Facebook, je toto normalne?

Príspevok v téme: Facebook, je toto normalne?
RosseM

Takze mam facebook uz dlhsie. Ale nejako extra ho nevyuzivam, sem tam pozriem, co nove. Zorganizujem nejaku akciu a vylet, turu. Ale. Mam tam kamosky a tie tam snad davaju vsetko. Fotky vsetkeho. Niektore maju 30, maju dieta. Uverejnuju tam fotky, ktora si co lepsie kupila, lepsia znacka. Dietatu daju do ust cigu a tak to zverejnia, vsetky alkohol party, sex party. Pozy tam hadzu akoby boli nejake s pardonom slapky.
Mylsim, ze som vazne k svetu, ale take fotky zverejnovat? Pisat statusy, dnes idem o.ebat desat tisic. To som taky status dnes nasla. Idem zam urobit rekaciu. proste sa mi to nepaci.
Cim to je? Nedostatok sebavedomia, snaha uputat alebo inteligencia v haji?
Pisem to na portal zdravie, lebo podla mna ma toto suvis so psychickym zdravim.

ex-fejsbuk

Facebook som pozivala takmer rok... najskor to bolo fajn, velmi to ulahcilo komunikaciu v ramci kruzku pocas studia na VS, ale tu som uz skoncila. Postupne mi zacali vadit rozne aplikacie, testy, pozvanky na neviem ake weby ci akcie, fotky znamych aj neznamych, na ktore som sa neviem ako preklikala... pribudajuci priatelia, ked pocet mojich priatelov prekrocil stovku, zistila som, ze som sa stratila vo virtualite. Tolko priatelov skutocne nemam... Zratam ich na prstoch dvoch ruk, takych tych realnych. Cele mi to uz islo hore krkom, kazdy vedel o kazdom vsetko... Zacala mi vadit aj moja (priznam to) zavislost, akasi rutina chodit tam... Potom som sa jednoducho rozhodla. Pred par dnami som sa odtial natrvalo zmazala. Nie tak, ze mat moznost vratit sa a obnovit konto. Nastalo. Koniec.
Vazeni, prezivam neuveritelny pokoj. Nevisim tam (hoci aj bezdovodne) cele hodiny, nechodia mi stovky mailov na upozornenie na nove fotky, nove komentare... nic, bozske ticho. Kamarati, ktori nimi naozaj su, si ma najdu. Vedia predsa, kde byvam. :)

shockin

ja nechapem,co tak strasne odcudzujete..Ved prave fb je o tom,byt v kontakte s ludmi,s ktorymi ste kontakty stratili.Podla mna je to fajn,mat tam starych kamosov zo zakladky,strednej,vysky,kamosov z detstva.. a uz je to okolo 100 ludi ked si to spocitate.Jasne ze sa neda s kazdym stretavat,ale je mile,ked mi kamoska zo zakladky posle oznamenie ze sa vydava,da tam fotky, druhy kamos,ze sa stal cerstvym oteckom, mam byvalych spoluziakov,ktori su rozlezeni po svete a vdaka fb o nich viem,kde su co robia,ako vyzeraju,ako sa im dari,pozriem si fotky z dovolenky,pochvalim. Len na vyske mam 70 spoluziakov a mozno polovicu mam aj v piateloch. O co je lahsie dat na stenu ze potrebujem take a take skripta, info o skuske a podobne a hned tam mam ospoved. Ludi ktorych nepoznate ignorujte, aj tie trapne kvizy.Podla mna je fb omnoho prospesnejsi ako taky pokec a si myslim,ze je fajn. Tak ja nechapem,co vam na tom vadi... tych 10 ludi co sa s nimi aktivne stretavate denne vlastne ani nemusite mat na FB,kedze o nich vsetko viete...

smejemsa

Mne je vtipne ze tam bezne ludia maju okolo 300priatelov.. Tak ak su to naozaj priatelia, tak gratulujem, ako stihat 300 ludi, klobuk dolu :D haha sak ti ludia si realne pisu s najviac 10ludmi a ostatnych 290 tam maju len preto ze "aha kolko mam ja kamosov, viac ako ty" no podme sa pretekat!
Ja mam na fb 15priatelov, ludia s ktorymi si naozaj pisem a par z nich zije v zahranici, tak je to pre mna dobra sanca ako byt s nimi v kontakte.. ale ked mi posle niekto ze si ma pridal do priatelov, a toho cloveka som videla 1x v zivote a viem ze si nikdy nebudeme pisat, ze ma tam chce len do poctu, vzdy ho odignorujem a zmazem ho.. dokonca mi uz prisli 3pozvanky od ludi ktorych som nikdy nevidela, ti asi posielaju pozvanky kazdemu koho najdu aby mali aspon 1000priatelov.. pride mi to take uubohe, ano ano mam 300priatelov som niekto :D HAHA a este to vypisovanie statusov ze idem do kina, idem na kavu, mam auto v oprave, som v robote, idem spat, idem sa umyt atd... este tam napiste dnes som bola na velkej potrebe a presny cas, nech ste konpletny!!

katka272727

popcap trafil si to presne. ja nepochopim status typu: aaaaa ide sa do sprchy, taky clovek zije asi iba vo virtualnom svete plnom "fantastickych" ludi, ktorych ma tam 350, aj napriek tomu, ze polovicu z nich ma uplne na salame, len ich tam proste ma.

ja mam plno fotiek z roznych akcii a inych blbosti, popripade idem na akciu, ale nefotim sa tam len preto, aby som to chytro na druhy den hodila na face. ale zato ze to tam nehadzem a vazim si svoj sukromny zivot este neznamena ze nic nerobim.

a dalsia vec co ma tam vytaca je ta, ked ma niekto narodeniny a plno krasnych prianiiii pisu ludia co sa ani nerozpravaju, NIE! ktory z nich napise to iste ale smskou? a tak zase ten co to urobi v intimnosti cez smsku, popripade dotycnemu zavola vyjde z toho na facebooku tak, ako keby si nespomenul na nikoho.

ellie

hmm.. napriklad ja poznam jednu holku, ktora tiez asi zije iba fb.. denne je schopna namalovat sa a vyobliekat len aby sa mohla hodinu fotit a potom to hodit na nastenku.. kazdu pol hodinu si meni status a pise tam veci typu - idem si spravit kavicku a tak.. ma asi 300 priatelov a z toho su viac ako dve tretiny ludia, ktorych este nikdy nevidela.. toto podla mna naozaj nie je normalne.. ale napriklad aj ja sama mam fb a obcas tam rada zajdem, naslo si ma tam zopar ludi o ktorych som si nemyslela, ze este niekedy s nimi budem v kontakte, lebo nie vzdy je mozny osobny kontakt.. takze fb urcite neodsudzujem - podla mna je to dobry napad a ten, kto to zalozil si moze blahozelat, hoci kazdy, kto sa aspon troska rozumie programatorstvu vie, na akom jednoduchom principe stranka funguje :)

ahaha

Tiež používam facebook... na komunikáciu, mám tam zväčša priateľov, ktorých osobne poznám, dá sa to využiť na posielanie správ, publikujem fotky z výletov a podobne... ale asi by som tam intímne veci alebo súkromie neprepierala... je pravda, sem tam napíšem, že sa cítim zle alebo že som videla dobrý film .. to je myslím si normálne, ale fotky zo sex-party? to je už naozaj choré!!!!

popcap

Kto nemá skutočný život, používa Facebook. Smutné je, že mi prídu 2-3 pozvánky na Facebook týždenne od ľudí, od ktorých by som to nečekal. Na stretnutie si čas nenájdu, ale týmto spôsobom by sa chceli kontaktovať. Keby to boli kamoši z Austrálie, možno by som to chápal (aj tak si viem predstaviť anonymnejší spôsob komunikácie). Divní ľudia, divný svet.

SiSA89

podla mna si vynahradzaju nedostatok pozornosti ci uz od partnera alebo priatelov,mozno im to dviha sebavedomie alebo je to jednoducho egocentrizmus a myslia si,ze su pupkom sveta.

majka__

rosse, mozno je to tym, ze hoc maju 30, tak sa citia na 20 rokov a niektore 20-rocne to fakt robia. ja mam 21, tiez som na facebooku, ale nanajvys som tam hodila svoju fotku do profilu. fotky, co by som tam nanajvys pridala, by boli mozno fotky z posedenia, plesu, svadby (ale ak by sa tieto akcie tykali aj ludi, o ktorych viem, ze na facebook chodia mam ich medzi priatelmi. inak by som svoje sukromie tam neodhalovala. ved koho zaujima, ako vyzeram v spodnej bielizni alebo ake viem hadzat pozy? mne sa to zda kus trapne... ale hovorim ti, niekomu sa to zda normalne a proste tak zije.