po operacii

karioll

muc
keby som bol taky ako si myslis,nepisal by som sem,je to minanie casu a ty a tebe podobni ma v tom mojom rozhodnuti iba podporujete.skus si este raz precitat moje prispevky

karioll

titi
ja som nenapisal ze sa nevyraba.som napisal,ze uz sa nedava 20 rokov,lebo je modernejsi ucinnejsi a bezpecnejsi detralex.to ze ti ho naordinovali neviem preco celkom dobre nechapem,ci zaujem farmaceutickej firmy ci co?videla si v poslednom case reklamu na claritine?lebo ho uz nikto nepredpisuje,tak velka reklama.lebo kazdy dava telfast,tak anavenol firmy tlacia.ja sa len snazim poukazat na to,ze ked je novy liek,mal by sa ordinovat a nie davat stary.ako som pisal muc,bol som svojho casu pred asi 10 rokmi v revucej a v tych konciach a nikto tam nepoznal sartany,lieky na hypertenziu,co sa v ba predpisavali uplne bezne.to je pre mna nepochopitelne.musis chapat mna ,ze ked ja cely zivot fungujem v ba a teda to co tu je pokladam za standard a je tazke pochopit,ze inde je to uplne strasne.iste ze je zdravotnictvo v srackach a bude este horsie

muc

karioll, dakujem za odpoved. zrejme sa vyznas.
ale v tvojom pripade opat raz sa potvrdzuje moj nazor, ze skoda, ze na univerzitach predmet zvany "Inteligencia" nevyucuju. lebo je inteligencia, ktora je uz cloveku dana a je taka, ktorej sa da pocas zivota priucit. a ty zrejme profesne si na potrebnej urovni, no na zaklade tebou napisanych reakcii usudzujem, ze ako cloveku ti je blizsie ludi osocovat, ponizovat, utocit a vyvysovat sa nad nich. pritom etiku myslim, ze na skolach vyucuju.
je to zarazajuce, ze predmety ako biologia, biochemia, anatomia sa dokazes naucit (podla mna su to veeelmi narocne uciva) a na druhej strane humanny pristup u teba vysoko absentuje. chyba ti takt, trpezlivost a pokora. urcite je to na skodu v globalnom ponimani tvojej osoby inymi ludmi. ja ti prajem vela uspechov osobnych i pracovnych.

jaLENja

moja skúsenosť: bola som na dvoch operáciách, v rodine trombózy ani nič podobné nebolo a predsa mi kázali doniesť elastický obväz, hoci zdravotná poisťovňa tento obväz má hradiť, takže každej pacientke majú dať čistý a im to preplatia. Špeciálne som sa na toto pýtala v zdravotnej poisťovni telefonicky! Platím poistenie a chcem vedieť na čo mám nárok. Tam mi aj pani povedala, že aj keď nie je"veľké riziko" je jednoducho nárok na túto prevenciu v podobe obväzu.
Nie som doktor, ale na toto som sa informovala. Či to platí u detí, to neviem, ale myslím si, že pacient je aj dieťa a má nárok na to isté.

titi...

Karioll to nie je pravda že dvadsať rokov,ja som ten liek veru brala v roku 1998 aj 2000 pri obidvoch tehotenstvách.Ešte aj otec bral v roku2002,takže nie 20 rokov.Co som tam písala je čistá pravda.Pritom počas celého tehotenstva im neprekážala moja noha,fakt mi bolo na odpadnutie ked mi povedali,na jednu nohu maju bandáž na druhu už nie.Ked už takto tak pri prvom teh.na vaginálny ultrazvuk automaticky mali pripravený prezervatív,druhýkrát som nosila so sebou.Mimochodom do všeob.poist.som samoplatičom takže nemálo penazí dostane od každého jedného občana.Pravidelne sa to zdražuje,pritom je to rok a rok horšie.Ked som to začala platit stálo 600sk,teraz je to 802 v korunách.Co sa týka lekárov,aspon na gynekologa mám šťastie,super,no už nerobí v tej nemocnici,ako ked som rodila.Ja som o tom nepísala,že nechcem nikde svoje veci nosiť,ked to povedia samozrejme že si to kupím čo treba,no ked ti jasne povedia nemôžeš vo vlastnej košely,dokonca z oddelenia sestričky ti povedia neprines budeš to mať špinavé krvavé,potom tam stojíš skoro nahá,komická situácia!!!Zdôraznujem to bolo ešte vtedy,ked na pôrodnicu sa nemali nosiť veci pre kojenca,len šaty v čom si ich zobrala domov.Aj plienky látkové oni dávali,vyvárali,atd.Doba sa mení,len sa pozri ktoré roky som písala.Nebolo to spred 20-mi rokmi,len 11,aj 9 rokov.Neviem koľko môžeš mať rokov,vlastne prečo píšeš 20 rokov ten liek sa nevyrába,tak som ako mohla brať ked sa nevyrábal?Lekár mi vypísal na každej poradni.Teraz môže byť ten druhý o čom píšeš,ale to je teraz.O čom je tá téma vlastne:bandáž.Sesternici v Blave minulý rok operovali nohu,,veru mala aj bandáž,aj injekciu dostala potom pár dní aj doma.Zdravá mladá žena.Karoll nechcem sa s tebou dohadovať,nemá to zmyseľ,no čo si neprežila ,tak v každom prípade nemusíš byť taká mudra.Ako si písala nie je lekár ako lekár.Aj v tom mám skusenosti ležala som na gynde 11 týždnov ako tehotná,tak som niečo prežila.Nie som detsko,píšem len fakt čo sa mi stalo,mám 46.

Najčítanejšie články