Čo robiť, keď deti v škôlke plačú

Príspevok v téme: Čo robiť, keď deti v škôlke plačú
Lola7

Prosím o radu. Nastúpila som ako učiteľka do materskej školy a mám na starosti najmenšie detičky. Už týždeň len plačú a plačú a ja už neviem, čo robiť. Kolegyna vraví, že ich treba nechať ich vyplakať, ale ja neviem. Nie je to už akosi dlho? Nech robím čokoľvek, spievam, púšťam rozprávky, hráme sa, stále takmer všetky plačú.Čo platí na také malé detičky, poradí mi niekto?

[zruseny12]

...moje deti neplakali...dcera plakala,ked som ju zo skolky brala...:0)))

inak a preco placu,spominaju tam aj pri placi mamku?

mozno hej

nado bukvy samozrejme ze by mohla. ak ju zamestnaju neni problem.. ja som na VS pedagogickej a tiez ucim v skolke ako prax ale vzdelanie este nemam ukoncene.

radana

nado bukvy,ak si si nevsimol,tak je 9. septembra,takze zaciatok skolskeho roku.Deti,ktore su uz v strednej skupine su zvyknute chodit do skolky,vela z nich aj cez prazdniny do skolky chodilo.Tu ide o malu skupinu 3-4 rocnych deti.

nado bukvy

Radana,

preco by mali byt vsetky deti iniciatorom placu prvy tyzden? Nikde sa to tu nepise. Navyse sa tu myslim nepise, ze by sa jednalo o prvy tyzden. A este ma prekvapuje, ze takuto otazku sem dava niekto s pedagogickym vzdelanim. Ja by som svoje deti urcite do tej skolky nedal.

radana

Prvy tyzden-dva su iniciatorom placu vsetky deti.U takych malych deti je to pochopitelne,doteraz boli cely den s mamou v prostredi,ktore dobre poznali a mali ju sami pre seba a zrazu su v cudzom prostredi medzi cudzimi detmi.

nado bukvy

Skus najst medzi nimi iniciatora placu. To je take decko, ktore zacne plakat a vsetky ostatne to po nom odpozeraju a placu tiez. S tym sa skus porozpravat, ze by to nemalo robit. Potom skus najst take decko, co sa furt usmieva, nech robis hocico a s tym sa bav. Ostatne to od neho odpozeraju a budu sa furt smiat, aj ked im budes nadavat do debilov.