Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha

Príspevok v téme: Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha
Livinka1

Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa liečby chronickej nádchy a nadmernej tvorby hlienov. Od bábätka mám problém s nádchou a hlienami, mám slabšiu imunitu, dennodenne upchatý nos a zväčša dýcham ústami (aj v spánku). Pokiaľ ma chytí choroba ťažko sa mi dýcha aj ústami, nakoľko mi hlieny stekajú do ústnej dutiny a často ich musím vykašliavať aj keď nie som chorá. Už ako dieťa som vyskúšala mnoho nosových sprejov, no nič nezaberalo. Mala som 3x vyberané nosné mandle, čistenú sliznicu a mnohokrát prepychovaný nos, to zabralo max. na mesiac. Potom ma moja obvodná lekárka poslala na alergiológiu, kde som zbytočne chodila 5 rokov a brala kopu liekov,napr. Xyzal, Aerius, ... nezabralo. Ďalej ma poslali na vyšetrenia soli v pote - Cystická fybróza kde bola hodnota na hranici s nábehom na túto chorobu. Momentálne užívam prírodný prostriedok - Sinusan, ale výrazné zmeny nieje vidieť. Viete mi prosím Vás poradiť akú liečbu mám zvoliť? Ďakujem :)

- mira

Alergiu na chlad vyvoláva ovocie, hlavne tropické ktorého úlohou je ochladzovať organizmus ľudí žijúcich pod horúcim tropickým slnko. Podobné ale o niečo slabšie účinky má domáce ovocie.
Ovocie i obsahom ovocných kyselín a jednoduchých cukrov spôsobuje precitlivelosť slizníc a kože na alergény a je silne hlienotvorné.
Olejčeky, mastičky, sú len slabá náplasť, ako hovorí vaša dlhoročná skúsenosť.

RNG

ak tie kvapky obsahuju naozajstny citronovy alebo pomarancovy olej, tak je tam v nom 4 az 6 % citralu, ktory je silne antimikrobialny.( -odkaz odstránený- )
Problem s citronovym a limetkovym olejom je, ze ich treba velmi riedit, inac napadnu kozu aj sliznice.Najmenej napada tzv sladky pomarancovy olej.
Uz pred rokmi sa davali do obruskov na nos s tym, ze zmensovali moznost prenosu virusov pocas chripkovych epidemii.

lesslie

ja mam chronicku nadchu tiez ale alergicku, nie az tak v zlom stave, mne totiz pomaha zodac v letnych mesiacoch, no v zime mi nepomaha nic, lebo som alergicka na chlad a to je len brutal nadcha! vtedy si davam olejove nosne kvapky s vonou citrona, dobre mi zmastnia sliznicu a uvolnia dychanie...volaju sa coldastop, tak skuste

RNG

rozne ziarenia,najma infracervene zvysuju cirkulaciu a tak mozu napomoct hojeniu a obrane. Ale v pripade astmy a infekcii v prinosnych dutinach to zialbohu velmi nepomaha.

modracik

Livinka1:svetelna terapia,tzv.fytoterapia svetlom bioptron by Ti vedela pomoct.Napis mina meil,ak chces vediet viac.

jajkafr

o inej možnosti neviem ale počula som niečo o nejakej liečbe svetlom. Našla som to na nete už neviem kde keď natrafím na tú stránku dám tu na ňu odkaz.

Livinka1

Jajkafr a práve tomuto som sa chcela vyhnúť samé lieky a spreje,preto som chcela vedieť či nieje aj iná možnosť :)

Livinka1

Zuzic ORL map poslal na operáciu, kde mi čistili sliznicu a znovu brali nosné mandle a žiadne lieky. A alergiu mám asi iba na prach :)
Priehradka? Nosné mušle? Opuchnutá sliznica? o tom mi žiaden doktor nič nevravel a asi ani nezisťoval...