kasel ako sa ho zbavit?

Príspevok v téme: kasel ako sa ho zbavit?
lilly09

ahojte viete miniekto prosim poradit nejake domace recepty na zbavenie sa kasla?????
moja dcerka(4rocky)ma uz viac ako dva tyzdne kasel ale doktorka povedalaze nema s hrdielkom nic...
doma sme ju leicili sirupmy aj ked jej to trochu preslo tak ten kasel stale ma hlavne vnoci a rano
prosim vas nechcem ju stale napchavat liekmi poradte mi niekto niecooooo......prosiiiim

jajkafr

lilly09
keď ide prevažne o nočný kašel a kašeľ nad ránom môže ísť o gastroezofageálny reflux. Skús sa opýtať lekárky na túto diagnózu. Skratku má GER. Alebo možno tiež nábeh na astmu alebo alergický kašeľ. Všetko však treba prešetriť a myslím si, že nieje správny prístup lekárky ak ti povedala, že všetko je v poriadku pľúca aj priedušky hrdielko kľudné a aj napriek tomu predpíše lieky od kašľu. Ak to je všetko kľudné treba pátrať po príčine. GER sa dá zistiť aj jednoduchou a nebolestivou metódou ultrazvukom. Je to ochorenie, ktoré vzniká pri porušenom zvierači, ktorý sa nachádza pri vchode pažeráka do žalúdka. Tento zvierač je oslabený neuzatvára sa dostatočne a keď si dieťa ľahne obsah zo žalúdka sa mu vracia späť do pažeráka čo môže spôsobovať spomínaný kašeľ v noci a ráno o tvojej malinkej.

jilly09

no aj ju pocuvala ale povedala ze je vsetko v poriadku...priedusky a pluca
neviem uz som aj ja myslela na tu alergiu ja sama som alergicka ale nikdy ma take nieco nedrzalo...
takze paperove vankuse u mna neexistuju ani zvieratka zial...
a nejaky domaci recept?skusam jej dat cibulovy sirup hmmm este neviem ci zaberie....

jajkafr

lilly09
aké vyšetrenia boli zrobené tvojej maličkej? Dieťa nemôže len tak kašlať bez toho, aby mu čosi bolo.

AdamKrt

Samozrejme, ze hrdlo moze mat dobre, ak ma chytene napr. priedusky, alebo pluca. To nevysetrila ???

Tak isto sa moze dusit, moze ist o alergicku reakciu na nieco.

Ak sa jej tvori napr. v noci hlien, moze jej zatekat a dusi sa. A hlien moze byt napr. z alergie na prach, alebo na perie z vankusov... Mate doma paperove vankuse, alebo tie umele, antialergicke ?

Proti alergii je volno predajny Zyrtec. Ale pri takom malom dietati je dobre to konzultovat s lekarku.

Na hlien na prieduskach - ak ma slabu imunitu a je to nejake virove ochorenie, moze pomoct pitie cajika /vlazneho/ -kombinacia repik, nechtik, rumancek.

Osobne vtedy jedavam aj cesnak, ci kloktam si JOXom na dezinfekciu.

Ak ma zase zapal, tak protizapalovy a na posilnenie imunity je vyborny enzymaticky pripravok wobenzym.

Samozrejme, zakladom je dobra strava bohata na ziviny - pestrost ovocia /jablka, ananas, kiwi,.../ a zeleniny /cvikla, kel, paprika atd./. Zvysene uzivanie vitaminu C, by nemuselo byt tiez na skodu /idealne v strave, ak sa neda, doplnkovo/. Doplnat tiez vitamin E, zinok, selen, horcik.

Niektore koreniny maju tiez rozne protivirove funkcie - ak kurkuma a chilli.