odsudene (ale realne)

Príspevok v téme: odsudene (ale realne)
ninkaH

Zaujimalo by ma ako to funguje vo vazani.. Mozete pisat kazdy, kto mate nejake skusenosti, ale najlepsie bude, ak napisu ti, co sedeli.. Ta otazka ma dost zaujima a ak niekto pozerate odsudene a mate aj vlastnu skusenost, rada by som vedela ako to porovnavate serial- skutocnost. Naozaj sa moze clovek vo vazani bat o svoj zivot? Naozaj je policajtom "jedno" co sa tam deje? Nikoho nezaujima ked tam chce niekto niekoho zabit (alebo "len" zmlatit ci inak potrestat), len sa tvaria ze o tom ani nevedia? Mne sa ten serial odsudene velmi nepaci, pozrela som si prve diely len zo zaujimavosti a zda sa mi byt prehnany. Tak by som rada vedela pravdu.. dakujem

samosam

vobec netusim podla coho urcuju tresty.
no co sa tyka pobytu za mrezami tak len od jej brata viem, ze tie dozorkyne su tam velke svine a nie tie odsudene.

ninkaH

samosam to tak k nej nepustia ani keby ona chcela? Ved to keby si este stale bol jej priatel, nemohol by si ju vidiet celych 9rokov! Musi to byt zvlastne, ja si neviem predstavit ze by sa moj priatel, ci uz terajsi alebo ex dostal do vazania..

Inak ma celkom zaraza, ze zena za vrazdu svojho babatka dostane 2roky, a ina dostane za uverovy podvod 9! Nie jeto trosku otocene? To podla coho sa davaju tie tresty?

samosam

ninkaH / odsudili ju za uverovy podvod, dostala 9 rokov v 2.naprav. uz 2 roky ma odpykane. nenavtevujem ju aj som chcel, no nie som rodinny prislusnik tak nemam pravo.

nínkaH

darika tusim mas celkom skusenosti kedze poznas dvoch trestanych ludi :) Ja nepoznam nikoho.. A to co pises, ze tam proste treba prezit, to suhlasim, ale myslim ze je to aj dost narocne a troska aj nefer, ze tammusis sediet a este aj mat take zle podmienky, bat sa co sa vsetko moze stat.. a on ako dlho este ma byt vo vazani? 10rokov, to mi pride takdlhy cas, snad az neuveritelny.. ja by som tam nevydrzala zrejme ani 2mesiace..

Jaja presne tak, ale cest vynimkam..

jaja:)

myslim ze v iektorych vazniciach je to este horsie ale enmyslim tym slovenske vaznice...inak co mozem dodat na policajtov...policia je uz ako jedna mafianska skupina...okrada ludi berie uplatky zneuziva svojej moci pri vypocuvani vymaha odpovede neprimeranym sposobom...nepovolene mlatenie ludi pri zatikani....

priklad nekalosti policie: prikladom je zeleznicna policia v KE: vzdy ked tam niekto vojde vyjde vonku s monoklom

policajti si pristavia auto na chodnik otvoria dvere idu do obchodu a deti s bicyklom nemozu prejst dokonca ni matky s kociarmi a pod.

na policajtov neplatia dopravne predpisy

beru uplatky napr za vratenie vodicskeho preukazu

a vela vela toho :) taka je nasa policia...a myslim ze ked toto policajti robia tak im je ejdno co sa deje vo vazeni...ked sa biju oni by sa najradsej pozerali nato ako na divadelko

darika

tak takeho tu tazko najdes.Ona to musela planovat od zaciatku,pretoze nikomu nic nepovedala,len odrodila sama doma v spalni.A dokonca nechodila ano do poradne pre tehotne.V tom kontajneri to nasla ciganka.
A co sa tyka serialu,ja neverim,ze je to tam take.Mozno trosku podobne,ale pozeravam pravidelne na jednom programe "zensku vaznicu" a tam je to uplne ine.
Viem ale o jednom,je sice chlap,kedysi sme si pisali,lebo sme boli dobri kamarati.Je uz vo vaznici 10 rok a co on pisaval bolo,ze ak chces prezit,musis byt neutralny.Na zaciatku si hned ukazat,ze nemas strach,ale nikdy sa nepridat ku skupine.

ninkaH

darika no to mas pravdu, nabuduce uz nebudem na hlupe reakcie nic pisat :) ja by som povedala, ze ta tvoja spoluziacka mala nejake psychicke problemi, alebo bola nejak inak "narusena".. teraz to nemyslim v zlom, len ze asi jej proste nejak preplo vtedy, pocas tehotenstva.. a ty sa s nou aj obcas stretavas? Myslim na stretavkach skolskych alebo tak?

A urcite by ma zaujimal este aj prispevok niekoho, kto sedel. Dufam ze sa tu taky najde..

darika

Baby,ja sa vam absolutne cudujem,ze sa nechavate vyprovokovat.Vsimajte si len prispevky,ktore vam sedia a na ostatne nereagujte.Tym,ze reagujete,len rozsirujete a posuvate prispevky,ktore s temou nemaju nic.
Mne sa nahodou tema paci.
Takze ja neviem,ale on bol asi taky tupec,ze si to naozaj nevsimol.Alebo vedel a nereagoval a nepovedal na to nic.Ona bola totiz to od mala trosku o par IQ menej za ostatnymi.Len ja nerozumiem jednej veci.Pred tym cinom uz rodila 2x.A ked ju prepustili,starala sa o tie 2 deti akoby sa nic nestalo.

ninkaH

darika :-o 2roky? To jej jak nic.. ale ako je mozne ze ten manzel to nezistil? Ved pred manzelom sa neda len tak schovat brusko!
Ale zrejme by si to na tu babu nepovedala, ze je take nieco schopna spravit vsak?