Velmi nepravidelna menstruacia

Príspevok v téme: Velmi nepravidelna menstruacia
larvica

velmi prosim o radu...
mam 22 rokov, menstruaciu mam od 11rokov, takze som vo veku kedy by som ju uz daaavno mala mat pravidelnu. ja ju mam naopak velmi nepravidelnu, problem je ze takmer nikdy mi nepride po mesiaci. za tych 11 rokov sa mi stalo asi 3krat ze prisla po troch tyzdnoch, ale keby chodila takto tesila by som sa. dost casto mi pride za 6 ci 8 tyzdnov, par krat sa uz stalo ze neprisla ani 3-4 mesiace. nebola som komplexne vysetrena- resp. boli mi robene niektore ciastkove vysetrenia, pocas uplynulych rokov - podla toho ku ktoremu gynekologpvi som prave chodila - pozerali mi vajecniky, velkost a ine veci s vajickami co je vidiet pod ultrazvukom, bola som na endokrilologickom vysetreni...vsetko vyslo ok az na to ze mam hladinu testosteronu na hornej hranici priemeru, teda o trochu zvyseny. pol roka som brala Diane 35 ale nerobilo mi to dobre, po vysadeni som dostala 1.menzes nacas, druhy po 8 tyzdnoch a dalsie tri museli byt vyvolane lebo tiez vobec neprisli. potom som brala 1rok Jeanine, nedavno som to vysadila, 1menzes prisiel po cca 5 tyzdnoch, teraz uz je to cca dalsich 7 a zasa nic. prosiiiim poradte... nechcem byt odkazana na tie vyvolavajuce injekcie...velmi tuzim mat raz babo a bojim sa ze s tym bude problem...neviete niekto v com by mohol byt u mna problem? v tej suvislosti hladam noveho gynekologa-mozte poradit nejakeho dobreho? rada by som sa dala komplexne vysetrit aby sa nasla a odstanila pricina nepravidelnej menstruacie pripadne nejake testy plodnosti len sa obavam ze s tym bude problem lebo sa este o dieta nesnazim ale chcem vediet na com som a pripadne sa liecit...

Janulka

Ahojte!
Lavrica máš pravdu, že menštruácia musí byť už pravidelná 8 rokov po menarché (prvej menštruácii). To znamená, že ak máte všetko v poriadku z hľadiska hormonálnej stránky a netrápi vás nadváha, podvýživa, hematologické, neurologické, psychické ochorenie, musí byť problém inde. Skúste denne zaradiť do jedálnička aj v tabletkovej forme Zinok (20-25 mg), Horčík (400-450 mg) a Železo (22-26 mg) tieto minerály sú veľmi dôležité z hľadiska pravidelnosti menzesu. Bolo by dobré keby ste si merali bazálnu teplotu a poznali svoje cykly (menštruačne). Pozri: www.rodina.cz
Potom by bolo ľahko zistiť či vajíčko neovuluje (preto také dlhé cykly) alebo nie je niečo v poriadku so žltým telieskom (zas príliš krátke cykly).
Mám informácie, že nepravidelné cykly sa objavujú aj 6-8 rokov pred menopauzou, pretože u žien vo veku okolo 46. roku sa folikuly vo vaječníku zmenšujú a ich počet klesá. Existuje vyšetrenie, ktoré umožňuje pozrieť veľkosť a počet vajíčok vo vaječníku, čo však nebude váš problém pretože ste na to mladé, hádam...

rose

ahojte!tak aj ja mam taky problem obcas mi chodi menzes pravidelne ale dost casto aj meska .vacsinou tak 1-2 tyzdne ale je to dost blbe pretoze ma hocikedy moze prekvapit a tak si nemozem najma v lete planovat mkupaliska

bojazliva

ahoj aj ja mam s tým problem bola som za doktorkou a kedze som studentka tak mi povedala ze to moze byt stresom , aj mne chodil pravidelne ale teraz posledne 3 mesiace mi tiez chodi tak za 7 týždnov co je dost ale neboj moze to byz s toho stresu

nikaaa

ahoj, ja mam tiez problem s menzesom, len to nie je az tak vyrazne.meska mi v priemere asi 2-3 tyzdne, niekedy aj viac, aj menej, ale viac ma trapi, mam biely vytok, je uplne slaby, dakedy vobec nic, ale ma to nieco spolocne s menzesom?aaa neviete poradit nejaku/eho dobru/eho gynekologicku/a v poprade???

steffi

nepravidelnost menstruacie nema nic spolocne s otehotnenim ako ze by tam bol nejaky problem ze neottehotnie ak su testy v poriadku tak tam sa to upravi po poorode:) to ti potvrdi kazdy gynekolog/-cka , len treba absolovat tie testy a ci su hormony v poriadku

lajka

mam kamaratku, ktora ma 22 rokov a uz 8 rokov ma nepravidelnu menstruaciu- meska jej 1,2,2..6 mesiacov. nikdy sa na to neliecila, nechala volny priebeh a v pohodke otehotnela (aj ked nechcela, ale to je vedlajsie:))

ski

Ahojte. Mám 30 a mam rovnaký problém , nepravidelná menštruácia. Na stredu som sa objednala k lekárke , tak uvidím . Brala som HAK , duphaston , teraz beriem medocriptin a stale nic . Obcas ma chyta depresia , s toho , ze nebudem mocť mať deti , gynekologička tvrdí , že všetko sa dá a k tomu názoru sa pridala aj endokrinologička . Tak dúfam , že majú pravdu . Neostáva mi nič iné , len bojovať .

kaca

ahoj larvica.
mam pre teba tiez novinku. vcera som to aj ja dostala , ale po 96 dnoch:))))dufam ze sa to upravi casom , ahoj kaca