gastrofibrioskopia, roblili vam ju?

Príspevok v téme: gastrofibrioskopia, roblili vam ju?
[zruseny1]

ahojte...
mam taky problemik s vyrazkami ktore su posledne dva mesiace uplne neznesitelne..nikdy som taku hruzu na tvari nemala, zapalene, opakujuce sa na tych istych miestach na licach a pod ocami a vobec sa to nehoji... testy odbery a vytery zo vsetkeho mozneho mi vysli v poriadku, ziaden helico ani nic, vobec nic ...mam iba nejaky slabulinky zapal v tele... kde to nevie nikto
tak mi obvodna navrhla gastrofibrioskopiu... ja by som sa aj na to dala.. cert to ber, budu aj horsie veci, len ma zacali doma odhovarat ze to nevydrzim, vraj je to dobre neprijemne...
chcem sa spytat, ako dlho to priblizne trva a ci je to ozaj take strasne ako sa vravi

loujou

ahoj, ja som z tych slabsich povah, prezila som si uz dost vysetreni, ale tuto gastro neznasam, a kedze aj nieco mam, tak sa vo mne hrabu cca 15minut.
no naposledy ked som bola som si dala pichnut naladovku, a vsetko bolo fajn , nic som skoro nevminala, vsetko sa mi zlialo do jedneho a akurat si pamatam ze celu cestu domov som sa strasne smiala :-D
takze ak si nebudes ista ci to zvladnes, je tu aj tato moznost, ale plati sa za to.
drzim ti palce

[zruseny1]

fiha :D no neukludnili ste ma teda :))
dakujem karioll za postup, bude to lepsie, ked uz viem co ma caka... aj tak v zivote budu horsie veci, takze tych par minut ma isto nezabije a aspon si nasi nebudu mysliet, ze som padavka.
mne je jedno co mi bude kam pchat, len nech uz aspon zistim, kde je problem.
a to ze budem plakat, grgat soplit je velmi dolezita poznamka :DD uz viem ze nebudem brat nikoho so sebou
takze dakujem este raz vsetkym a zelam peknu nedelu

[zruseny12]

presne tak,nie je to prijemne...a hadicou sa neide len do zaludka,ale az do creva...preto sa to tak vola GASTROFIBROSKOPIA...TO MI VYSVETLOVAL LEKAR...
a zalezi aj na lekarovi,aky zvoli postup,ale trva to asi 5min.ako uz tu pisal KARIOLL2,a tak ako pisal,vela kapesnikov...to je velmi dolezite...
no a hlavne sa ukludnit,neist tam v stresse...

roman08

postup je presne taky aky ti tu opisal karioll.netreba mat ziadny stres hlavne bud pri tom pokojna a aby ta co najmenej napinalo tak pritom zhlboka dychaj a bude to uplne v pohode aspon mne to pomahalo.inac tu hadicu do teba nasuka tak rychlo ze nebudes stacit ani zareagovat.

karioll2

pokial nemas alergiu na mesocain,tak ti daju spray alebo tabletky cmulat,lahnes si na bok,ruka pod hlavu daju ti do ust naustok ktory ma v strede dieru,kusnes do neho,a tou dierou ti da hadicu do zaludka,neprijemne je to akurat vtedy,ked sa ti chce grcat a musis ju prehltat.ked zu pohybuje hadicou v zaludku,uz to necitis.ak si ok,trva to cele asi 5 minut,budes pri tom plakat,grgat,soplit,takze dostatok kapesnikov si zober.vyhoda je ze je to najpresnejsie vysetrenie,a keby sa mu nieco nezdalo,hned si moze zobrat kusok zaludka zobrat na histologiu.