poviete mi co je ekonomika ale strucne?

Petuska B

Ja ti to vysvetlím jednoducho.

Ekonómia je teória - napr. si kúpiš knihu o sexe a naštuduješ si ju- to je ekonómia.

Ekonomika je prax - to čo si si naštudoval o sexe, prakticky využiješ a dobre si podľa príručky zašukáš.
Už to chápeš preboha???

el567

Ekonómia – gr. oikos – dom, hospodárstvo a nomos – zákon
EKONÓMIA ako veda hovorí o tom, ako ľudia využívajú vzácne a obmedzené zdroje na výrobu statkov a služieb a ako tieto statky a služby rozdeľujú, vymieňajú , spotrebúvajú. Jej úlohou je uspokojovanie hmotných potrieb človeka.

EKONOMIKA – oblasť spoloč. praxe zameraná na určitú hospodársku činnosť. Rieši 3 základné otázky: 1. Čo vyrábať? – riešenie môže byť jednoduché, ak by sme mali nevyčerpateľné zdroje
2. Ako vyrábať? – otázka súvisí s technologickými a technickými možnosťami ekonomiky
3. Pre koho vyrábať? – rozdeľovanie statkov závisí od delenia príjmov a bohatstva

ekonomikaeko

ty si iny dilino ked ani teraz to nechapes...

ekonomia je teoria,veda,kt. skuma....
a ekonimika je uz prakticka aplikacia v praxi..........................

somsnezienka

no tak fakt najjednoduchším vysvetlením je, že ekonomia je vlastne len teoria (vedna disciplina) a ekonomika je uz prax :D
ale inac povedane je ze ekonomia je veda, ktora skuma ako ludia vyuzivaju vzacne zdroje a ekonomika je zamerana na hospodarsku činnost..snad som pomohla :D