Mandlovy olej na plet

Príspevok v téme: Mandlovy olej na plet
mandlovyolej

Chcela by som vas poprosit o radu, ako pouzivat mandlovy olej. Kolegyna mi poradila, ze treba po sprche este na mokre telo ponatierat male mnozstvo oleja a potom normalne utriet uterakom. Tak to tak robim, je to fajn, ale je to nelogicke pre mna, lebo olej sa s vodou nezmiesa a tym padom sa vodu nedokaze vstreba do pokozky. Na druhej strane si myslim, ze ak by som si ho natierala na utretu pokozku, tak budem velmi mastna a moja plet aj tak produkuje dost mazu. Viete mi poradit ako mandlovy olej spravne pouzivat na pokozku, ci sa da pouzivat aj na tvar a na vlasy? Dakujem.

Marika17

Ja používam čistý 100%sladký mandľový olej lisovaný za studena značky Natura House kúpila som ho za 5,50€,obsah 100ml čo je fajn cena :-).A vy aké značky používate resp.poznáte? môžme si urobiť malý prieskum?:-)))

kikirika

a este ktomu mandlovemu iba tolko, ze mi uz hodne dlho nevyrasila ziadna vyrazka na tvari :-)) co bolo u mna pravidlom ze raz za 3 dni jedna :-DD

kikirika

Ahojte,

ja som olejový začiatočník, tiež som ako prvý vyskúšala mandlovy. Moja skúsenost:

na tvár super, som nadšena (mam normálnu, v T-zone trosinku mastnejsiu plet a na licach trosinku suchsiu)ten olej presne vie kde co chyba a kde je coho nedostatok :-)

na telo taktiez, mam problem uz viac rokov so svrbivymi nohami. Neviem z coho to je ze si ich musim stale skriabat :-(
Kožna mi predpisala U-Lipolotio.. co mi absolutne nepomohlo.

Mandlovy olej je na moje nohy hotovy zazrak :-))) uz sa neskriabem 2 tyzdne..

Marika17

Ahojte dievčatá, tak som aplikáciu mandľového oleja testovala niekoľko dní. A tu je moja skúsenosť. Určite máte pravdu tie,ktoré ste tvrdili, že olej sa lepšie vstrebáva o pokožky. Áno je to tak! Po osprchovaní som si olej vtrela do polosuchej pokožky. Rýchlo sa vstrebal a mala som fajn pocit,že nie som mastná a môžem sa skôr obliecť.Aplikácia na tvár - olej tak isto sa rýchlejšie vstrebal do pleti ale tu som nemala taký dobrý pocit, pociťovala som mierne sťahovanie a viac ráz som sa musela natierať aby moja pleť bola spokojná:-).Mám veľmi suchú pokožku, tvoria sa mi šupinky a priama aplikácia čistého neriedeného oleja mi viac vyhovuje.Predsa väčšia koncentrácia látok,masáž niekoko minút robia pleti dobre.Možno pre mastnejšu pleť riedenie bude vhodné.Čítala som na internete, že v tomto období-v zime, keď môže cez deň mrznúť sa ani neodporúča olej riediť s vodou, voda v pleti mzne a poškodzuje ju. Takže ďakujem Vám za tip ako používať mandlový olej. Určite riedený si ho budem dávať na telo a neriedený na tvár aspoň teraz. Na ja sa vrátim k riedeniu. Pozdravujem Vás a budem rada a aj vy napíšete svoje skúsenosti.

cajik

Marika, daj vediet, ja mam skusenost ze lepsie vpije do pokozky ked je vlhka. Napr niekedy som si robila kupel s olivovym olejom (a peeling z cukru), a mala som pokozku krasne vlacnu :)

Marika17

Aleluja, ja som si ho kúpila na výstave Beauty, ale predávajú ho na internetovom obchode -odkaz odstránený-. Je to 100% sladký mandľový olej lisovaný za studena.Má aj pumpičku v cene takže sa dobre aplikuje. Práve teraz ho používam a dávam si ho na suchú pokožku. Ale dievčatá odskúšam aj váš postup a dám vedieť čo je lepšie dobre?

mamia

tiez pouzivam na telo oleje, mam vyskusane - kokosovy, sezamovy, makovy, mandlovy, lieskovy za studena lisovane- nanasam na pokozku zlahka poutieranu, nie suchu, ani vyslovene mokru- som velmi spokojna

aleluja, dostanes kupit v predajniach s prirodnou kozmetikou, zvyknu mat aj tam kde zdravu vyzivu