Hormonalne ci geneticke?

juno23

asi odjakziva, ja som to vzdy brala ako hormonalnu nevyrovnanost, ale teraz mam 19 a uz si tym tak ista zase nie som... ten pravy nie je mensi ovela, cez oblecenie to nie je takmer vidno, ale na nahy pohlad uz viac, mna na tom skor zarazaju tie chlpky...

aluska

no pokym t mas odjakzia..teda odvtedy ako t zacali rast prsia..tak je to geneticke...ale asi aj hormony tam zohravaju dolezitu ulohu...
a o kolko vacsi?lebo to je celkom bezne ze jeden je trochu vacsi..lebo dve polovice tela su neni sumerne..

RNG

nesumernost je obvykle z rozdielu cirkulacie v tele, ked si selektivne zvacsis jednu stranu na uroven druhej, uz by sa to potom nemalo velmi menit. Hlavne ked je to urobene este v mladom veku.
Pozri na zvacsovanie prs:
-odkaz odstránený-

RNG

Samozrejme je to aj hormonalne, aj geneticke.
Mozno by ti pomohlo natierast si krem s obsahom yamu alebo prirodneho progesteronu
Viem, ze sa este krem z obsahom DIM(diindoilmethane) alebo I3C nevyraba, ale snad by sa dal zamiesat a pouzivat topicky, molekula DIM je pomerne mala, len o trochu vacsia ako cukrova a mozno by vedela preniknut cez kozu,,hlavne tak jemnu, ako je na prsiach.
Presne povedane DIM a I3C neznizuju totalnu hodnotu estrogenu ale menia silny (estradiol) na slabsi(2-hydroxy estrone), co pomaha aj pri rakovine prs a jej predchadzaniu.