Katolícka univerzita RK

Emilka

Ahojte,
Momentálne som druháčka na ku, odbor - predškolská a elementárna pedagogika a som so štúdiom veľmi spokojná. Musím povedať, že som už študovala na inej vysokej škole (v zahraničí) a na ku som sa prihlásila preto, že predchádzajúca škola vôbec nesplĺňala kritériá ľudskosti a od Katolíckej univerzity som očakávala férovejší prístup zo strany učiteľov. Potvrdilo sa mi to :)
Navyše, učitelia sa svojej práci rozumejú a známky nedostávame zadarmo, ako niektorí ľudia tvrdia.

Emilka

Ahojte,
Momentálne som druháčka na ku, odbor - predškolská a elementárna pedagogika a som so štúdiom veľmi spokojná. Musím povedať, že som už študovala na inej vysokej škole (v zahraničí) a na ku som sa prihlásila preto, že predchádzajúca škola vôbec nesplĺňala kritériá ľudskosti a od Katolíckej univerzity som očakávala férovejší prístup zo strany učiteľov. Potvrdilo sa mi to :)
Navyše, učitelia sa svojej práci rozumejú a známky nedostávame zadarmo, ako niektorí ľudia tvrdia.

skyline34

Som študent KU a pravdou je že som sa na ňu dostal až na druhý pokus keď ma nevzali rok som študoval v nitre a viem to porovnať
študujem históriu a angličtinu v kobinácii a musím povedať že som s týmito predmetmi nikdy nemal problém .. rovnako mi bolo povedané ako sa na túto školu dostane každý takže som sa vôbec na prijímačky neučil
zjavne to vôbec nebolo tak ako mi radili a ako polovica ľudí píše sem
chcem obhájiť filozofickú fakultu ktorá je plná kvalitných učiteľov a štúdijné programy ff ku sú naozaj náročné keďže nikto vám tu nič nedá zadarmo
.. ešte chcem povedať že v dnešnej dobe sa na vš naozaj sotane každý.. otázne však je či sa tam aj udrží .. pretože školský systém funguje naozaj tak.. berme každého budeme mať prachy aspoň za 2 semestre

ewelin288

ja som skončila manažment na spomínanej unierzite...no poviem ti to takto, ja nemám dojem, žeby to bolo 5 stratených rokov, mne tá škola dala mnoho vedomostí, ktoré verím že určite v praxi využijem...no zamestnávatelia považujú túto univerzitu za jednu z najhoších..najhoršiu asi nie (nájde sa zopár ešte horších, neboj :D), takže z tohto dôvodu by som asi druhýkrát na túto univerzitu nešla....aj keď ja som si pol roka po škole robotu našla - takú, ktorá ma vie celkom dobre uživiť a aj ma baví...takže ja neľutujem, že som skončila túto univerzitu :)

Pznám mnoho mladých ľudí, ktorí túto školu skončili, sú šikovní, inteligentní a vo svete sa isto nstratia a určite sú šikovnejší ako absolventi iných VŠ v podobnom odbore (ktorých tiež osobne poznám), takže ja byť zamestnávateľom, nesúdim len podľa VŠ ..ale zase na druhej strane ich chápem ak prišlo na pohovor niekoľko lajdákov z KU, tak ani sa im nedivím že o ďalších už nemajú záujem...
rozdiel medzi KU a inými univerzitami (teda tými lepšími) je v tom, že KU skončí viac lajdákov ako inde a preto ma také meno, ale nie je pravda, že všetci čo túto školu skončia sú hlúpejší a neschopnejší ako absolventi iných VŠ...verím, že raz táto univerzita bude patriť medzi tie lepšie na Slovensku...ale to sa bude musieť zmeniť hlavne nás "úžasný" slovenský VŠ systém (hlavne legislatívu mám na mysli...)

Sayan

Katolícka "univerzita" má naozaj mizivú úroveň. Dostane sa tam kadekto a mnohí ľudia, ktorých odtiaľ poznám, radšej mohli vyštudovať nejakú SPŠ a bolo by to pre nich lepšie, aj by sa uplatnili. Navyše KU je skládka mnohých študentov, ktorí boli takí vymastení, že sa inde nedokázali dostať.

Nepotrebné detašované pracoviská a otváranie katedier, ktoré sú inde omnoho lepšie a mizerná úroveň tejto školy sa nedajú zachrániť pekným areálom a knižnicou (údajnou).

Iste, na KU sa nájdu aj poctiví študenti, ktorí to myslia vážne, no ak sú k sebe úprimní, mali by si zvoliť kvalitnejšiu školu.

kikaHR

tento rok maturujem a chcela by som ist na Katolicku univerzitu v RK len som sa dozvedela, ze odbor politologie stratil akreditaciu....vedel by mi niekto, co tam studuje pomoct? chcela by som len vediet ci je to pravda...dakujem

ewelin28

ja ja...mozem sa opytat, ze kedy si tie prijimacky robila??..v ktorom roku?...ja momentalne koncim bc na KU..odbor manazment..predpokladam, ze aj ty si robial prijimacky na tento odbor..lebo prave na neho sa robia prijimacky z matiky a informatiky...ale si smiesna, ak tvrdit, ze si mala 3 body z matiky..a si skoncila prva...som sa riadne nad tymto tvojim prispevkom zasmiala :D
ja sa teraz enchcem chvalit ani nic..ale som z gymnazia...na matiku mam dobru hlavu..pisomnu maturu som mala napisanu nja z celej triedy...prijmacky som napisala z matiky na plny pocet bodov..z informatiky som par bodov stratila..a skoncila som daka 10ta az.....
nahodou si na tie prijimacky nesla s obalockou??..ked za nic si skoncila prva??...
inak..poznam vela "blbcov" studujucich na tych akoze naj VS na slovensku...a takisto poznam inteligentnych ludi na KU RK..
all: nie je pravda, ze na KU vezmu kazdeho, mam viac kamosiek, ktore tam chceli ist..ale nevzali ich...a teraz napr studuju na slavnej UMB :D

Bc.Nika

Ďakujem Vám za súhlas :) dd a levicaaaaa.
Btw prestížne nemyslím len v rámci Slovenska :). Každá škola má niečo do seba a nie je to nikde med lízať, si myslím.