Cervene lica

Príspevok v téme: Cervene lica
NeviemCoDalej

_ Zdravim vas vsetkych.Mam29 rokov.Moj najvacsi problem je,ze mam cervene lica a este som k tomu hanblivy jak svina.Uz ma to fakt prestava bavit,lebo mam normalny sympaticky ksicht,,nema tam ta cerven co robit!!!A po fyzickej namahe som fialovy.Aj ked sa zahanbim som fialovy.Ja nemozem ist dalej v zivote,nemozem viac co mam,aj ked by som mohol.Preco? Moj ksicht ma stale zradi!!!!! Zmeny tepla,som cerveny.Stresove chvile,som cerveny.Ale len lica.Celo a brada su v prirodzenej farbe.Mam kolisavy krvny tlak a kolise sa mi zo sekundy na stotinu,staci mi na nieco zle spomenut a ...Lieci ma jeden tzv.Ludovy liecitel.Hovori,ze mi vymazal moju geneticku informaciu a dal mi potierat sa dvoma druhmi vodiciek na tvar aby cerven zmyzla.Zo zaciatku mi hovoril:Ty za tyzden budes fit.Prestanu u teba aj tie navali do hlavy,tlaky a cerven opadne.Pouzivam to uz dnes je 11-den,ale ani najmensi vysledok.Ja proste neviem co mam robit.Co to je? Som uplne zdravy vysledky zdraveho sportoveho cloveka.Mal to stary otec aj stara mama.Musi sa s tym dat daco robit,lebo to mam len na licach!Ma to vela ludi,preto prosim ludi,ktory maju takyto problem a nejak sa s toho dostali aby mi napisali.A prosim ludi,ktory mi nemaju ako poradit,alebo vobec nepoznaju tento obrovsky problem aby tu ani NEPISALI!!! Dakujem

NeviemCoDalej

__Ked som zakladal tuto stranku,hned som vedel,ze tu budu pisat takyto "MUDRI" ludia.Je mi z vas na krc! Odmalicka som sportovec a strava bola u mna na prvom mieste,takze zo stravy to urcite nie je!!!!ROZUMIETE? JA POTREBUJEM UCINNOST::::ROZUMIETE??? UCINNOK!!! TAK NECH TU PISU LEN LUDIA KTORY PRESNE VEDIA OCOM PISEM A KTORY MI VEDIA POMOCT!!!!!NEPOTREBUJEM TU VERSE NA USPOKOJENIE!!!!!!!!!!!!

geny

kaciatko, ved práve, že si len načrtla a to je také všeobecné. Isteže strava je zaklad zdravia, ale nevie meniť dedičnosť.Proste nezmení napr.dlhý nos po otcovi. Bud si ho nechas alebo ides na plastiku. A to platí aj pre geneticky dané vlastnosti človeka. ci je to chodza po mame, ruky po dedovi atd...to stravou nezmeníš.len tolko som chcela ti vysvetliť.

kaciatko7

geny, nie je to nic neurcite, proste som nacrtla, akym sposobom by sa to dalo, lenze je to na kazdom, aby si o tom nastudoval, okrem toho makrobiotika je tak prepracovana, ze je tazko niekomu napisat jedalnicek. pozri sa, zaujimam sa o nu a tiez uvazujem, ze pojdem na kurz makrobiotickeho varenia. nie je to, ako pri nejakej blbej diete, vylucte to a to a schudnete tolko a tolko...v kazdom pripade treba zo stravy na zaciatok vylucit nizsie uvedene a viac sa o to zaujimat, nieco pre to spravit. mne tiez niekto jedalnicky nezostavuje, musim sa k tomu dopracovat sama a ked mi na mojom zdravi zalezi, nepripada mi to cudne alebo pracne.

geny

kaciatko, to, čo píšeš, to je take neurčité, také všeobecné, proste nie prakticke riešenie pre tento problem.To je ako ked niekomu povies: zmen si sam nejako stravu, ale ten chudak nevie ako zmeniť. Mne to naozaj trvalo roky, kym som si našla system a pomohla si sama. Ale toto je niečo, čomu prikladam genom.
Aspon sme si tu podiskutovali..:-))

kaciatko7

geny, rada by som poradila, lenze je to obtiazne, kedze niekoho nepoznam, neviem jeho celkovy zdravotny stav, neviem jeho preddispozicie k urcitym chorobam (to znamena, aka strava matky ovplyvnovala plod), v akom prostredi zije atd...no ale ak mozem troskou prispiet...prilisne cervene zafarbenie pokozky znamena, ze prijima vela jin potravin - prilis vela tekutin, ovocia, alkohol, sladkosti, aromaticke latky, ochucovadla, korenie, povzbudujuce jedla, chem. lieky, dalej v nerovnovahe su dychaci, nervovy, obehovy system, na ten sa treba zamerat. tazko je niekomu zostavovat jedalnicek, kazdy ma rozdielne potreby, ja osobne, kebyze mam takyto problem, zvolim stravu s co najvyssim obsahom celych zrn, pridam zeleninu, aj trosku kvasenej, trochu orechov, vyhybam sa ovociu, koreniam...vies, tazko niekomu nieco nutit, to v mojom zaujme nie je, asi by bolo vhodne si nieco o tom najprv precitat, na trhu je kopec knih ohladom makrobiotiky, takisto na nete, dalej existuju makrobioticke kurzy varenia. clovek, ked sa chce zdrav. problemu zbavit, musi nieco pre to aj urobit. dobre knihy su od J.Pruchovej, Mischio Kushi...napr. Pruchova je uz vo velmi vysokom veku, makrobioticka a stale je aktivna, pise, preklada, skace na trampoline a ma velmi dobry zdrav. stav. treba hladat, studovat o tom.

Evka_

Dnes som prišla z toho chladneho počasia domou a ostala som uplne červena aj som citila akoby mi horela tvar. Asi 3 hodiny to trvalo, aj vam sa to stava?

geny

dobre, ked trváš na tej strave, tak porad NeviemCodalej, presne, čo má jesť a co nejesť. proste jedalniček na tyžden. sama som zvedavá, ake budu zmeny po zmene stravy:-)) lebo teoria o tom je jedna vec, ale prax uz druhá, tá doležitejšia.

kaciatko7

geny, keby som niekoho s depresiou poznala, urcite ho na stravu upozornim. urcite je to lepsie riesenie ako uzivanie antidepresiv, je to chemia a pre telo nieco cudzie. a len to zhorsuje stav, urite to depresiu ako taku nevyriesi. chemia len utlmi symptomy choroby, nic viac. a existuje vela prirodnych doplnkov, ktore pri depresii pomozu plus spravna strava. problem je v tom, ze vela ludi si pod zdravou stravou predstavuje nieco ine. niekto si mysli, ze vyradi maso, zvysi objem zeleniny a tym padom uz sa stravuje dokonale. to nie je pravda. mne sa v tomto paci makrobiotika, je to prepracovany system, nielen co sa tyka stravy. organizmus musi byt v rovnovahe, aj strava a pre kazdeho je dobre nieco ine. treba si ju prisposobit podla seba, podla zdrav. tazkosti, podla prostredia v ktorom zijeme. ak ta tieto veci zaujimaju, skus si precitat nieco o makrobiotike, o tom, ako funguje ludsky organizmus, akakolvek nerovnovaha sposobuje fyz. a psychicke problemy. a myslim, ked clovek nejake potiaze ma, treba si hladat o tom veci, citat, snazit sa s tym nieco robit, nie to zvalit na dedicnost. vies, mne to v podstate moze byt jedno, mna to neovplyvnuje, ale neda mi nenapisat a neukazat, ze su aj ine sposoby (okrem tych klasickych), ako sa zbavit zdravotneho problemu. nech si uz kazdy zobere z toho, co chce, ale ma na tie info pravo.

geny

Kaciatko, skus to povedať tomu, kto stratil prácu a nevie si najsť a trapi sa a je v deprsie, nech sa dobre stravuje, že sa to vyrieši.
Isteže strava ma velky vplyv na zdravie, mne samej zmena velmi pomohla, ale na červené lica po záťaži a vobec na zmenu zdedeného nervoveho systemu, ktory je povodcom toho, ťažko strava pomôže.
mam znamu,ktorá sa stravuje ako ja a nema červené lica, je stale skor bledá, na nej nepoznať, či zabehla meter alebo 1km.