-strava pre babatko-

Príspevok v téme: -strava pre babatko-
evita 80

Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom mojho 5 aj pol mesacneho babatka. Doteraz ho plnohodnotne kojim, dokonca ani vodu ci cajik som mu nedavala, len materske mlieko. Kojila som ho kazde dve tri hodinky. Teraz je vsak prisaty skoro kazdu hodinu a ako keby bol stale hladny, pritom mlieka mam dost. Neviem ci mu este takato vyziva staci, alebo mam pristupit k pokracovacim mliekam, ci kasovitej strave, zelenine. Chcela som az po pol roku, ale asi treba skor. Problem je aj v tom ze nevie sat z flasky. Dakujem velmi pekne za rady a skusenosti...

elle

cafiky... dakujem, uprednostnujem varenie, tiez nejedavam polotovary, tak ma ani nenapadlo davat to malemu dietatu. Varila by som aj kazdy den, len mi to bolo luto vyhodit, tiez si myslim ze na druhy den to je este cerstve.
Tiez nechapem matky, ktore napchavaju deti vyzivou, ved taketo varenie zabera len par minut.

cafiky

Kludne mozes davat do chladnicky a potom prihriat. Radsej na sporaku ako v mikrovlnke. Velmi ti kvitujem, ze dietatu varis, poznam zeny, ktore do decka len pchaju vyzivy kupene v obchode...

elle

Ahojte, chcem sa len opytat ci treba varit sest aj pol mesacnemu babatku kazdy den /na pare/, alebo staci kazdy druhy den, s tym ze jedlo uskladnujem v chladnicke. Spapa len par lyziciek zatial.. Dakujem..

dd

evita, aj ja som mavala kedysi na rano naliate prsniky..ked bola dcerka mensia, pomenej sa budievala v noci..ale teraz ku koncu, ako som ju pomaly odstavovala, tak sa mi uz vobec nenalievali..cim menej sa dojcila, tym menej sa tvorilo mliecka..takze to bolo v pohode :)

ahojte

juj už aby to bolo,aby som ho už aspon čakala,hned by som sa vam tu pochvalila...tento mesiac som nedostala ale pred tyždnom bol test negativny tak mi usmev sklesol...

evita 80

Zevraj do dvoch rokov je normalne kojit az neskor moze vzniknut neprijatelna vazba medzi matkou a dietatom, aj to je len ojedinele. Prave to som sa ta chcela spytat ci sa ti nenalievali prsniky, ale uz chapem ze si ju odstavovala postupne, cim ti postupne klesala aj mliekotvorba. Ja mam na rano take naliate prsniky ze sa mi koza ide natrhnut, a to za noc sa budi aj dva krat, niekedy aj viac.

dd

evita dakujem za Tvoj obdiv :)..no dcerka bola taka mala zavislacka :D a nechcela som ju tak naraz zo dna na den odstavit, mala som na to viac dovodov..odstavila som ju vlastne pred mesiacom a uplne v pohodicke..posledne mesiace sa uz aj tak dojcila len vecer pred spanim a obcasne sa stalo, ze vynechala aj to..takze v tom postupnom odstavovani bolo viac vyhod - mne to nebolo tak luto, ze uz ju nedojcim,ze uz si nepyta tloska cucika, dcerka to tiez prezila v pohode, bez nasledkov :D, este k tomu mi uplne v pohode vypije aj normalne mlieko(co niektore deti nechcu, ked ich mamicky odstavia) a ani sa mi nenalievali uz vobec prsia, kedze som uz mavala v nich malinko mliecka..a inak dcerka vobec nepila ziadne pokracovacie mlieka..a je zdrava, zatial este nemala ani antibiotika a chora bola tak 3x, aj z toho 2x mala brusnu chripku..