Nádor štítnej žlazy

Príspevok v téme: Nádor štítnej žlazy
sisa72

chcem Vás poprosiť ak máte niekto skúsenosť s touto zákernou chorobou o radu.. pred mesiacom si manžel nahmatal zvätšené uzliny na krku.. išiel k obvodnej ta mu predpísala antibiotiká po vybratí išiel na rengen .. nemal to ešte dobre tak mu dala ešte jedny antibiotiká a poslala opäť na rengen, kde mu zistili uzlíček priemeru jeden cm na štítnej žlaze.. poslali ho na onkologiu, kde mu urobili punkciu a vysledok bol hrozný .. punkcia je pozitívna musí isť na operaciu už 9.10.. pri opke mu musia vybrat podľa histologie bud pol alebo celu štitnu žlazu..robia to počas opky.. manžel je z toho hotový chodí ako bez duše má len 38 rokov nepije, nefajčí a športuje.. sme nanželia 18 rokov a náš spoločný život je OK....ja sa síce tvarim pred ním že to bude v poriadku nechcem mu dat najavo ako ma to veľmi bolí a ako sa bojim čo bude dalej...chcem Vás poprosiť o skusenosti...

Dakujem
Sisa
--------------------------
www.zdravie.sk - Nádory štítnej žľazy

Súvisiaci obsah

hell28

Ahoj Ivka1,už som ti napísala mail,len neviem či správne,ked môžeš,tak napíš ty mne.Zatial Ti dakujem...Môj mail:helgakrajczarova@gmail.com

drc

ja nie som po operacii a na endo mam ist prvykrat koli tachykardii, unave a tymto vysledkom, tak preto sa pytam co to znamena. Na nete som to nikde nenasla o co ide

bekk

poznam dvoch z mojho okolia,maju to iste a su ok.Obidvaja boli po operacii v nejakej komore,kde boli izolovani.A opakujem,su ok.Drzim palce.

drc

Ahojte
chcem sa spytat neviete co mozu znamenat tieto vysledky na šž?
TSH-ultrasenzitívne: 3,45 (norma 0,55-4,78)
T4 - voľný: 16,74 (norma 11,50-22,70)
Antithyreoperoxidáza: 99,2 (norma je 0,00 - 60,0)

viem že tie prvé su v norme, ale co znamena to posledne?
Dr. mi povedala aby som sa objednala na endokrinologiu, nic viac, ale vraj to nie je nic vazne ale pre istotu. No najblizi termin mam az koncom oktobra a to je dost daleko

michaela312

Z vybratou štítnou žľazou sa dá plnohodnotne žiť, totiž jej činnosť vedia plnohodnotne nahradiť liekmi, viem o čom hovorím. Mám osobnú skúsenosť so štítnou žľazou. Čo sa týka toho nádoru, hore hlavu, rakovina štítnej žlazy je jediné nádorové ochorenie, ktoré je v 90% liečitelné, radioterapiou.. Hore hlavu, nič nie je stratené..

katka l.

fuuu, náhodou som naďabila na túto tému a prišlo mi zle..ja som pred dvoma mesiacmi mala pocit, akoby ma niekto škrtil, bola som unavená, tlak v hlave...tak mi zobrali krv a hormony mám v poriadku. Sama som sa vypýtala na ultrazvuk št. žľazy, kde mi zistlili malý uzlík vedľa št.žľazy. Som sa najprv preľakla. Objednala som sa u endokrinologa. No rada na mna prišla až po dvoch mesiacoch. No príznaky ustúpili a mne je opäť dobre. Preto som ku endokrinologovi ani nešla. Myslela som si totiž, že uzlík je niečo nevinné a naraz tu čítam, že rakovina. Bože je mi na odpadnutie...