Fakulta práva

Príspevok v téme: Fakulta práva
Alojz1

Čaute!
som 3 na OA a rozmýšľam kam pôjdem na VŠ.
pôvodne som rozmýšľal o ekonomickej, ale zistil som, že je tam veľmi potrebná matematika, ktorú nemám rád a ktorá mi nejaké extra nejde, pričom ekonomiku mám rád.
Takže vyšla mi táto škola - fakulta práva, mám dosť veľkú nevýhodu, že nie som gymnazista, keďže dejepis je na našej škole len 2 roky. No to by so myslím aj zvládol, ak tam nebudú extra ťažké otázky, pretože dejepis, ekonomiku, literatúru mám rád + máme na škole aj právnu náuku.
Chcem sa spýtať, či sa mám šancu dostať na fakultu práva? či je to nabité len bifľošmi? dostanú sa tam len ľudia so známosťami, či? najľahšia škola to asi nebude, čo? ale kde nie je fyzika a matika, tak to zvládnem :D
a aké sú kritéria pre prijatie? sú ťažké príjmacie skúšky?
vďaka

ivi_ka87

law.muni.cz je stranka fakulty, muni.cz je stranka univerzity a tie testy su spolocne pre celu univerzitu, takze mas vyhodu, ze si mozez podat prihlasku na viac fakult a pises len jeden test (okrem f. socialnych studii a na niektore robis potom dodatocne este oborove) a podmienky pre prijatie su na law muni pod nadpisom: Studium a rigorózní řízení kliknes na odkaz prijimaci rizeni :-)

Alojz1

vďaka!
no tak ten druhý cudzí jazyk by bol menší problém, keďže je to všetko jedna veľká flákačka :D stále máme knihy z prvého ročníka :D
ale ten druhý jazyk je všade na...
ináč bol tu spomenuté, že fakulta v KE berie len gymnazistov...
je to všade takto?
teraz som si pozeral stránku BA fakulty a tam bolo napísané, že berú všetkých so strednou odbornou školou...?
na Masárykovej som nič nenašiel, je to tam všetko jedno veľké bludisko :D a keď už niečo nájdem, tak tam nič nie je, či?

ivi_ka87

A este som zabudla: jeden jazyk je povinny (anglina, nemcina, francuzstina) a dalsie volitelne (latina, spanielcina).

ivi_ka87

Tak tej matiky sa vobec nemusis bat su to skor take tie matematicke hadanky a doplnovacky, je to o cviku. Tu najdes zadania z minulych rokov: www.muni.cz (dufam, ze odkaz budefungovat).
A co sa tyka predmetov, tak v prvaku su to obecne veci: teoria prava, ceske pravne dejiny, svetove pravne dejiny, statoveda, psychologia, ekonomia, sociologia (vsetko v takej stensenej forme pre pravnikov :-)) A potom ustavne pravo a sukromnopravne odvetvia: obcanske pravo, civilny proces, rodinne pravo, pracovne, obchodne a vo vyssich rocnikoch verejnopravne odvetvia: spravne pravo, financne, trestne, pozemkove (postupne sa preberu vsetky odvetvia) + volitelne predmety s uzsim zameranim.

Alojz1

Ivka, no tak tie príjimacie pohovory sa mi pozdávajú až na tú spomenutú matiku :D
I keď Brno je celkom ďaleko, pretože som z východu, ale určite by som do toho šiel....
a mohla by si mi napísať, aké tam máte vlastne predmety (cca) ?

levicaaaaa

na PraF UK sa prijímačky nerobia /zatiaľ/ a berú na základe študijných výsledkov, avšak, z OA sa tam nedostaneš :(( berú len gymnazistov... ://

ivi_ka87

Ahoj, neviem, ako je to s prijimackami na PrF na Slovensku. Ja studujem v Brne a odporucam :-) Prijimacky su formou testu studijnych predpokladov (logika, verbálne myslenie, priestorova predstavivost, matika, vseobecny prehlad) neviem presne ake su vsetky kategorie, trocha sa to menilo. A ubezpecujem, ze tu nie su len sami biflosi a ani som nepotrebovala znamosti, aby som sa sem dostala. A co sa tyka dejepisu, tak sme ho potrebovali v 1. rocniku na dvoch predmetoch :-D