Zvýšená precitlivelosť, úzkosť až depresia.

Príspevok v téme: Zvýšená precitlivelosť, úzkosť až depresia.
geraldine

Ahojte,
obraciam sa na vás s prosbou o radu. Viem, že diskusných fór na túto tému je tu dosť, ale ja by som chcela poznať váš názor na môj konkrétny problém.
Ide o to, že som velmi precitlivelá, mnohokrát sa z ničoho nič rozplačem aj bezdôvodne, prechádza to až do stavu depresie, keď je všetok okolný svet pre mňa čierny a nie raz som to chcela so sebou ukončiť. Príde to hocikedy a vtedy sa mi stále tlačia slzy do očí, v tom momente sa potrebujem osamostatniť a riadne sa vyplakať. Je to stav, ktorý trvá len niekoľko minút, potom všetko prejde a opäť sa radujem zo života. Je to spôsobené najmä mojim otrasným detstvom, ktoré som prežila a udalostami, ktoré ešte stále prežívam. Prosím poraďte, ako sa mám proti tomuto stavu brániť, nechcem to už prežívať, chcem byť optimistická. Ďakujem.

marek17

mne sa to tiez opakuje . Niekedy .
Psichyatricka mi predpisala Cipralex 10mg ten vyrovnava serotonin v mozgu . Sposobuje to Serotonin . U mna ked presli depky bol som hladny . mal som chut nieco zjest :D .

alebo siljesi :D 20mg :D .
Robi to aj svetlo v miesnosti . V noci si napocne necham otvorene rolety . koli svetlu .

"Ide o to, že som velmi precitlivelá, mnohokrát sa z ničoho nič rozplačem aj bezdôvodne, prechádza to až do stavu depresie." ---> Toto sa aj u mna opakovalo casto v minulych dobach .

napr. www.webjournal.sk

archiv.station.zoznam.sk

ja si z mnohych veci nerobim hlavu :D , niekedy sa rozplacem aj ... uvazoval som nad samovrazdou .Treba vyrovnat tu latku :D .

marek17

mne sa to tiez opakuje . Niekedy .
Psichyatricka mi predpisala Cipralex 10mg ten vyrovnava serotonin v mozgu . Sposobuje to Serotonin . U mna ked presli depky bol som hladny . mal som chut nieco zjest :D .

alebo siljesi :D 20mg :D .
Robi to aj svetlo v miesnosti . V noci si napocne necham otvorene rolety . koli svetlu .

"Ide o to, že som velmi precitlivelá, mnohokrát sa z ničoho nič rozplačem aj bezdôvodne, prechádza to až do stavu depresie." ---> Toto sa aj u mna opakovalo casto v minulych dobach .

napr. www.webjournal.sk

archiv.station.zoznam.sk

ja si z mnohych veci nerobim hlavu :D , niekedy sa rozplacem aj ... uvazoval som nad samovrazdou .Treba vyrovnat tu latku :D .

RNG

reagujem na volne predajne antidepresiva
Celkom dobre pracuje lubovnik bodkovany(st Johns Wort) spominal som ho, aj ini uz parkrat. Dostat ho v roznych formach. Najpohodlnejsi je extrakt(0.3% hypericin, zelatinove tobolky, cca 500 mg).
Moja zena to berie, ked je extra nervozna alebo depresnuta-1 az 4, podla toho ako sa citi.
Celkove na naladu vplyva pozitivne aj 5-HTP(5 hydroxy triptophan, dobre absorbovatelna forma tryptophanu)2krat 50 mg denne
Ja by som to mal mat v doplnkovom obchode, ale maju to aj ini.

mbn

Ja sa chcem spytat ci mi nemozete poradit. Doktorka mi dala lieky Coaxil a ja neviem ci ich mam zacat brat. Bojim sa aby mi este neuskodili a aby sa mi to nezhorsilo. Nemate niekto s tym skusenosti?

mijka.

sasanka radím ti tému úzkosť, sú tam fakt super ludia, s podobnými problémami...mne veľmi a veľakrát pomohli:)

sasanka

ahoj neviem ako som sa dostala na tuto stranku ale potesilo ma to. mam panicku poruchu a rada by som s niekym popisala. chodila som aj k psychoske ale doteraz neviem z coho to je.inak som v pohode ale prichadza to stale a neviem ako sa mam toho zbavit.

linka

Ahoj prosím Vás.Existujú nejaké volnopredajné antidepresíva a aké máte s nimi skúsenosti ak ste ich užívali?